ردکردن این
مشاغل مورد نیاز نیوبرانزویک در شرایط کووید

تاریخ انتشار

برخی از مشاغل در نیوبرانزویک به دلیل شیوع کرونا نسبت به سایر مشاغل بیشتر مورد تقاضا هستند.

دولت کانادا تحقیقی درباره تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر بازار کار در نیوبرانزویک منتشر کرده است.

در حالی که برخی مشاغل بخاطر شیوع کرونا تحت تاثیر منفی قرار گرفته اند، برخی دیگر شاهد افزایش تقاضا بوده‌اند. فهرستی از این مشاغل با کد شغلیِ (NOC) مربوطه در زیر ذکر شده‌اند.

 1. مشاغل  مدیریت، مشاغل مالی و اداری

مشاغل مورد تقاضا به شرح زیر هستند:

 • مدیران سیستم‌های رایانه‌ای و اطلاعاتی (NOC 0213)

میزان اشتغال مدیران سیستم‌های رایانه‌ای و اطلاعاتی در همه‌گیری کرونا رشد منفی داشت. هرچند انتظار می‌رود که بعد از این به‌تدریج به سطح قبل از همه‌گیری کرونا برگشته و بهبود یابند.

برخی از کارفرمایان پیدا کردن مدیران رایانه و سیستم‌های اطلاعاتی با مهارت‌های لازم برای انجام وظایف و مسئولیت‌های شغلی را دشوار می‌دانند.

 • حسابرسان مالی و حسابداران (NOC 1111)

حسابرسان مالی و حسابداران در طول همه‌گیری ویروس کرونا عملکرد خوبی داشتند و کارکنان این حیطه توانستند مشاغل خود را حفظ کنند. دلیل اصلی این بود که وظایف اصلی این مشاغل به گونه‌ای است که کارکنانش می‌توانند از خانه به کار خود ادامه دهند. علاوه بر این، شروع همه‌گیری هم‌زمان با فصل پرکارِ مالیاتی بود که ممکن است در اجتناب از اخراج کارمندان نقش داشته باشد.

در سال‌های اخیر، این شغل تقاضای زیادی داشته و احتمالاً باید انتظار کمبود حسابرس و حسابدار مالی را داشت.

 1. علوم طبیعی و کاربردی و مشاغل مرتبط

معمولاً صنایعی دارای این مشاغل هستند که تحت تأثیر همه‌گیری کرونا قرار نگرفته‌اند، مانند خدمات مهندسی و طراحی. در واقع اشتغال در برخی از مشاغلِ علوم طبیعی و کاربردی، در ماه‌های مارس و آوریل ۲۰۲۰ حتی افزایش یافت، درست زمانی که بقیه مشاغل به دلیل تعطیلی‌های غیر ضروری با مشکل دست و پنجه نرم می‌کردند. انتظار می‌رود اشتغال در این صنایع طی دو سال آینده افزایش یابد.

نمایش خبر  ۱۰ دلار در روز برای مراقبت از کودکان، چه تأثیری بر مهاجران کانادا خواهد داشت؟

در زیر برخی از مشاغل مورد تقاضا آورده شده است:

 • تحلیلگران و مشاوران سیستم‌های اطلاعاتی (NOC 2171)

 • برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه‌دهندگان رسانه‌های تعاملی (NOC 2174)

 • تکنسین‌های شبکه‌های کامپیوتری (NOC 2281)

 • تکنسین‌های پشتیبانی کاربر (NOC 2282)

 

 1. مشاغل مربوط به مراقبت‌های سلامت عمومی

به دلیل همه‌گیری کرونا تقاضا برای خدمات مراقبت‌های سلامت عمومی افزایش چشمگیری داشته است.

سطح اشتغال در مشاغل مربوط به مراقبت‌های سلامت عمومی برای بیش از دو دهه روند صعودی داشته و در دو سال منتهی به همه‌گیری کرونا تثبیت شده بود.

در اینجا برخی از مشاغل از این گروه آورده شده است:

 • پرستاران دارای مجوز (NOC 3233)

 • دستیاران پرستار، بهیاران و همکاران خدمات بیمار (NOC 3413)

 

 1. مشاغل مربوط به آموزش، حقوق و خدمات اجتماعی و دولتی

تغییر قابل‌توجهی در نحوه کار معلمان مقاطع مختلف تحصیلی، پس از شروع به تدریس از راه دور به وجود آمد. البته کمبود نیروی کار بیشتر در مدارس فرانکوفون گزارش شده است.

همه‌گیری کرونا باعث در خانه ماندن‌های طولانی مدت افراد و به تبع آن آشفتگی‌های روحی روانی آنها شد. این امر تقاضا برای خدمات اجتماعی را افزایش داد.

در زیر برخی از مشاغل مورد تقاضا آورده شده است:

 • معلمان دبیرستان (NOC 4031) – در سیستم مدرسه فرانکوفون

 • معلمان دبستان و مهد کودک (NOC 4032) – در سیستم مدرسه فرانکوفون

 • مددکاران اجتماعی (NOC 4152)

 • مربیان و دستیاران خردسالان (NOC 4214)

 

 1. تجارت، اپراتورهای حمل و نقل و تجهیزات و مشاغل مرتبط

بیش از یک چهارم نیروی کار در این مشاغل بالای ۵۵ سال سن دارند. این بدان معناست که با بازنشستگی آنها ممکن است فرصت‌های شغلی در این زمینه افزایش یابند.

نمایش خبر  نوا اسکوشیا مسیرهای مهاجرتی را به کارگران خدمات غذایی ارائه می دهد 

بیکاری در این حیطه حداقل بود که می‌تواند به این دلیل باشد که تعداد کمی از این مشاغل در صنایعی هستند که از همه‌گیری کرونا آسیب دیده‌اند.

رانندگان کامیون به دلیل کاهش تقاضا برای برخی کالاها، در آغاز همه‌گیری کرونا دچار مشکلاتی شدند. هر چند کمبود رانندگان کامیون در شهرهای خاصی مانند مونکتون و سنت جان وجود داشته است.

در اینجا برخی از مشاغل که افزایش تقاضا داشتند آورده شده است:

 • برق‌کارها، به‌جز سیستم‌های صنعتی و قدرت (NOC 7241)

 • نجاران (NOC 7271)

 • رانندگان کامیون (NOC 7511)

 

چگونه می‌توان به نیوبرانزویک مهاجرت کرد؟

 

سیستم اکسپرس انتری

کسانی که تجربه کاری دارند، می‌توانند از آن برای درخواست اقامت دائم از طریق برنامه‌های اقتصادی فدرال مانند برنامه نیروی کار متخصص فدرال (FSWP)، برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSTP) و برنامه تجربه کانادایی (CEC) استفاده کنند.

برای درخواست از طریق هر یک از این برنامه‌های فدرال، باید در سیستم آنلاینِ اکسپرس انتری پروفایل ایجاد کرد. باید در نظر داشت که این برنامه‌ها فقط برای نیروی متخصص هستند.

همه مشاغل ذکر شده در بالا به استثنای موارد زیر تخصصی تلقی می‌شوند:

 • دستیاران پرستار، بهیاران و همکاران خدمات بیمار (NOC 3413)

 • رانندگان کامیون (NOC 7511)

اکسپرس انتری تنها انتخاب نیست، نیوبرانزویک همچنین دارای “برنامه مهاجرت استانی” (PNP) با گزینه‌های مهاجرت برای کسانی است که دارای تجربه در مشاغل تخصصی هستند.

برای مثال، این استان دارای “جریان نیروی کار متخصص” برای کسانی است که پیشنهاد شغلی در یک شغل تمام وقتِ دائمی از استان دریافت کرده‌اند.

علاوه بر اینها، مهاجرت به نیوبرانزویک از طریق “پایلوت مهاجرت آتلانتیک” (AIP) نیز امکان‌پذیر است، که یک برنامه سریع است و به کارفرمایان اجازه می‌دهد تا شهروندان خارجی را برای مشاغلی استخدام کنند که نیروی کار برای آنها در داخل کانادا وجود ندارد. کارفرمایان برای واجد شرایط بودن برای استخدام نیروی کار خارجی از طریق پایلوت مهاجرت آتلانتیک، باید در یکی از استان‌های آتلانتیک مستقر باشند. استان‌های آتلانتیک عبارت‌اند از: نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد.

نمایش خبر 

یکی از مزایای این برنامه اینست که کارفرمایان نیازی به “ارزیابی میزان تأثیر بر بازار کار” (LMIA) ندارند، هر چند باید از طرف استان مربوطه تائید (Designated) شوند. LMIA گواهی است که ثابت می‌کند هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادایی برای استخدام در این شغل در دسترس نبوده است.