ردکردن این

درباره سمانه کاوئی

عضو رسمی سازمان مهاجرت کانادا

about samaneh

من سمانه کاوئی هستم. مهاجرت من یک پروسه طولانی بود که تقریبا از سال ۱۹۹۸ شروع شد. 

زمانی که پدرم زمزمه های مهاجرت را پس از سال‌ها بررسی و تحقیق بیشتر، در خانواده مطرح کرد. در سال ۲۰۰۲ به همراه خانواده برای اولین بار به کانادا شهر تورنتو سفر کردم.

من که در آن دوره محصل دبیرستان بودم، به سرعت با جامعه اخت شده و زبان انگلیسی را عالی یاد گرفتم. در دبیرستان همیشه جزو شاگردان برتر بودم و تحصیل برایم امری بسیار آسان بود.

بعد از چندین ماه تلاش مداوم نهایتاً پدرم تصمیم به برگشتن به ایران گرفت و متاسفانه من از ادامه تحصیل و زندگی در کانادا محروم شدم.

پس از چندین سال رفت و آمد و تمدید اقامت نهایتاً در سال ۲۰۱۰ خانواده ی من مجددا تصمیم به بازگشت اما این بار به ونکوور گرفتند؛ اما در آن زمان من بعد از طی مسیری بسیار سخت و قبولی در کنکور ارشد مشغول تحصیل در ترم اول رشته زیست سلولی و مولکولی بودم!

بنابراین تصمیم گرفتم در ایران بمانم و برعکس اکثر خانواده ها پدر و مادر و خواهرم به کانادا رفتند و من در ایران ماندم! ۴ سال زندگی تنها در ایران و تحصیل و کار و کسب تجربه دوران بسیار خوبی را برایم رقم زده و خاطرات زیبایی برایم ساخت در این دوره با همسرم آشنا شدم و تصمیم گرفتیم به اقامت رو به ابطالم یک شانس مجدد بدهیم.

من که دیگر خیلی با مهاجرت موافق نبودم قبول کردم که به مدت کوتاهی کانادا را امتحان کنم و اگر کفه‌ی ماندن ترازو سنگین‌تر بود زندگی دائم در کانادا را انتخاب کنم.

ازاین‌رو به‌تنهایی به کانادا سفرکرده و چند ماهی کنار خانواده‌ام زندگی کردم. چند ماهی که شاید از سخت‌ترین و غمناک‌ترین ماه‌های زندگی‌ام بود. کم‌کم با جامعه اخت شده و کار پیدا کردم و طی سفری به ایران با همسرم عقد کرده و پس از برگشت روند اسپانسر کردن را آغاز کردم.

بعد از ۱۸ ماه بالاخره به نتیجه رسید! همسرم به من پیوست تا زندگی جدیدمان را شروع کنیم.

در این مدت به دلیل تجارب کاری متنوع و محبت اعضای پیج اینستاگرام به این نتیجه رسیدم که شغلی که در ارتباط با مردم و کمک به آن‌ها و رساندن به آرزوهایشان باشند را بسیار بیشتر از کارهای با سلول‌ها و مولکول‌ها دوست دارم و ازآنجایی‌که همیشه کارها را بنیادی و از راه درست انجام می‌دهم در دوره آموزشی مشاوره‌ی مهاجرت شرکت کرده و مدارک قانونی لازم را دریافت و شروع به کار نمودم.

حال من سمانه کاوئی پس از کسب تجارب فراوان یار و یاور شما در مسیر تحقق آرزوهایتان خواهم بود. برای رزرو وقت مشاوره با بنده از طریق این صفحه اقدام نمایید و یا فرم ارزیابی را تکمیل نمایید.

سمانه کاوئی در سازمان نظارت بر مشاورین مهاجرت

شماره ثبت سمانه کاوئی R523726 بوده که در این لینک با وارد کردن این شماره در قسمت RCIC# میتوانید ایشان را به عنوان یک مشاور فعال بیابید ICCRC یا سازمان نظارت بر فعالیت مشاوران مهاجرت کانادا از سال ۲۰۱۱ فعالیت خود را در زمینه سازماندهی و نظارت بر عملکرد صحیح و قانونی مشاوران مهاجرت آغاز نموده است.

افراد علاقمند به این حرفه با گذراندن دوره های چند ماهه در این زمینه و گرفتن مدرک قانونی از این سازمان میتوانند تحت عنوان مشاور و یا کارشناس امور مهاجرت به کانادا به صورت رسمی فعالیت کنند. به این افراد یک لایسنس و یک شماره ثبت اعطا می شود که شناسه کاربری آنها خواهد بود و از آن طریق قابل ردیابی و پیگیری میباشد.

از تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۱۱ انجمن مشاورین مهاجرت کانادا موسوم به CSIC دیگر نقش صدور مجوز؛ کنترل و نظارت بر کار مشاورین رسمی مهاجرت را برعهده ندارد و این وظایف به سازمان دیگری به نام شورای نظارت بر مشاورین مهاجرت واگذار شده است که به اختصار ICCRC خوانده می شود.

به جز وکلای دادگستری و سردفتران کبک تنها کسانی که مجوز از این شورا دریافت کرده اند حق دارند در امر مهاجرت متقاضیان را نمایندگی کنند. برای دیدن وب سایت این شورا اینجا را کلیک کنید و برای دیدن لیست افرادی که مجوز این شورا را در اختیار دارند اینجا را ببینید.

Canadian Society of Immigration Consultants که به اختصار CSIC خوانده می شود سازمانی است مستقل و خودگردان که توسط دولت کانادا به منظور قانونمند نمودن حرفه مشاوره مهاجرت و نیز حصول اطمینان از صلاحیت مشاورین و نظارت بر فعالیت آنان تشکیل گردید.

این سازمان توسط هیات مدیره ای از منتخبین اعضا اداره می شود. از آنجا که یکی از اهداف ایجاد این سازمان اطمینان از صلاحیت علمی مشاورین مهاجرت بوده است عضویت در این سازمان مستلزم گذراندن دوره هایی ویژه و قبولی در امتحان Full Membership است.

علاوه بر این دوره های بازآموزی نیز برای اعضا به طور منظم برگزار می شود. متقاضیان می توانند برای اطمینان از عضویت مشاور مهاجرت خود در این سازمان به لیست اعضا CSIC مراجعه کنند.