ردکردن این
کانادا تا پایان سال ۲۰۲۱ پذیرای ۶۰۰۰ پرستار در منزل خواهد بود

تاریخ انتشار

وزیر مهاجرت از ضوابط جدید برای تصمیم گیری نهایی در مورد درخواست‌ های پرستاران خانگی برای اقامت دائم خبر می دهد.

سازمان مهاجرتی کانادا برنامه ریزی می‌ کند تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱  در مورد ۶ هزار درخواست پرستار خانگی برای رسیدن به اقامت دائم تصمیم گیری کند.

در یک بیانیه که در ۱۵ آوریل منتشر شد اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا عنوان کرد درخواست های پرستاران در منزل که تجربه کاری کانادایی داشته‌اند و همچنین دارای اعضای خانواده درجه یک می ‌باشند را مورد تصمیم ‌گیری نهایی قرار خواهد داد.

این دپارتمان همچنین اعلام کرد که تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ حداقل ۱۵۰۰ تصمیم گیری اولیه در مورد درخواست ها برای نیروهای کار پرستار کودک در منزل انجام خواهد داد.

به گفته وزیر مهاجرت، مارکو مندیچینو، در یک رسانه « پرستاران مهاجر که از خانواده ها و سالخوردگان مراقبت می کنند، اغلب از خانواده‌ های خودشان جدا شده‌اند و شیوع ویروس کرونا به شدت فرایند رسیدگی به درخواست‌های اقامت آنها را کند کرده است.و  آنها را برای مدت طولانی از خانواده هایشان جدا کرده است. آنها امید داشتن شرایط برای آنها اینگونه نباشد.‌ با اطلاعیه امروز تلاش می ‌کنیم تا این مهاجران را به روندی بازگردانیم که به آنها کمک کند که به عزیزان خود بپیوندند» .

با در الویت قرار دادن به این تصمیم گیری ها اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا می تواند مجوزهای کار بیشتری برای پرستاران خانگی که دارای پیشنهاد شغل معتبر هستند صادر کند تا بتوانند برای خانواده ها در کانادا مشغول به کار باشند. این اطلاعیه عنوان می‌ کند که شیوع عملکرد اداره مهاجرت کانادا را به شدت تحت تاثیر قرار داده است به ویژه برای درخواست های کاغذی که برای رسیدگی به این پرونده ها مسئولان بیشتری نیاز است زیرا تعطیلی ها منجر به کار از راه دور کارمندان اداره مهاجرت شده است. تعداد درخواست های پستی در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش یافته در نتیجه اداره مهاجرت کانادا قرار داد درخواست را دیجیتالی کرد به نحوی که این پاسخ می‌توانند درخواست ها دریافتی پیش از پایان سال را مورد رسیدگی قرار دهد اداره مهاجرت کانادا عنوان می کند که تضمین خواهد کرد متقاضیان برنامه پرستاران خانگی نامه رسید تاییدیه را تا ۳۱ می ۲۰۲۱ دریافت خواهند کرد.

نمایش خبر  با تعهد کشورهای G7، داشتن پاسپورت واکسن می تواند به واقعیت تبدیل شود

سیاست جدید در سوم ماه می ۲۰۲۱ وارد مرحله اجرا خواهد شد . افرادی که برای پایلوت های نیروی کار مراقب در منزل و مراقب کودک در منزل در سال ۲۰۲۰ درخواست داده بودند باید مجدداً درخواست دهند.

 

در مورد برنامه های مهاجرتی پرستار کانادا

پایلوت های نیروی کار پرستار خانگی و مراقب کودک در منزل در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شدند. این روندها برای رسیدن اقامت دائم برای پرستاران دارای مجوز کار در شغل های خاص است و شامل حال مجوزهای کار خاص کارفرما نمی‌ شود. این بدان معناست که پرستاران تا مادامی که در همان شغل شاغل هستند مجبور نیستند با یک کارفرما کار کنند. حدود ۲۹۰۰ پرستار و اعضای خانواده آنها در سال ۲۰۲۰ اقامت دائم دست یافتند.

از سوم ماه مارس ۲۰۲۱ برای حدود ۱۲ هزار پرستار و اعضای خانواده همراه آنها در فرآیند های اداره مهاجرت کانادا درخواست وجود داشت. این شامل درخواست ‌ها برای پایلوت های نیروی کار مراقب منزل و پرستار کودک در منزل بود. اما پرونده هایی که داری مهاجرت در برنامه‌های پرستار قبلی نهایی می کند نیز وجود دارند.

از هشتم آوریل ۲۰۲۱ اداره مهاجرت کانادا تقریباً ۲۳۶۷ درخواست برای پایلوت پرستار منزل در خانه دریافت کرد. این حدود ۸۶ درصد از تعداد درخواست هایی است که می تواند برای سال ۲۰۲۱ پذیرفته شود. برای فایل نیروی کار پرستاران خانگی اداره مهاجرت کانادا تقریباً ۵۱۶ درخواست دریافت کرده است که حدود ۱۹ درصد از تعداد درخواست هایی است که در سال ۲۰۲۱ پذیرفته می شود.

 

پرستاران واجد شرایط برای برنامه های مهاجرتی جدید

پرستارانی که در حال حاضر در کانادا هستند می توانند فرصت درخواست اقامت دائم از طریق روندهای اقامت دائم برای نیروهای کار ضروری که اخیراً اعلام شده اند را داشته باشند ‌.

نمایش خبر  سیستم انتخابات کانادا چطور کار می کند؟

از ششم ماه می کانادا ۳۰۰۰۰ با قیمت دائمی جدید دارای یک سال تجربه کاری در مشاغل ضروری را خواهد پذیرفت. مشاغل پرستاری تحت این برنامه جدید جزو مشاغل قابل قبول در نظر گرفته می‌شوند.

علاوه بر این اداره مهاجرت کانادا درها را به روی ۲۰ هزار نیروی کار حوزه سلامت و بهداشت و ۴۰ هزار فارغ التحصیل بین المللی که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند باز می کند. به طور کل این برنامه های موقتی ۹۰ هزار تابع خارجی را به اقامت دائم کانادا خواهند رساند.