ردکردن این
چطور به عنوان یک تازه وارد در کشور شغل پیدا کنیم؟

تاریخ انتشار

آیا یک تازه وارد در کشور هستید ؟ می توانید جستجوی آنلاین خود برای یافتن شغل مورد نظرتان را شروع کنید.  در اینجا به چند پیشنهاد برای یافتن فرصت شغلی مناسب شرایط شما اشاره می کنیم.

اگر آماده آن هستید که کانادا را کشور خود بنامید؛ پس گام بعدی یافتن شغلی مناسب با تجربه و علاقمندی های شما است. اگر در این کشور جدید هستید، به دست آوردن یک کار ممکن است نسبت به محل زندگی پیشین شما متفاوت به نظر بیاید. شیوع ویروس کرونا، جستجو برای یافتن یک شغل متناسب با شرایط شما را کمی چالش ‌برانگیز کرده است. بنابراین مهم است که از اخبار و بروزرسانی ها در این زمینه مطلع باشید و برای هر چیز جدیدی خود را آماده کنید.

با این وجود، منابع مفید زیادی در اختیار شما هستند تا به شما کمک کنند که از این زمان دشوار عبور کنید، اسکاتیبانک نیز به شما کمک می کند. این راهنما به شما کمک می کند تا متوجه شوید که چطور می توانید به عنوان یک تازه وارد در کانادا شغلی داشته باشید، به خصوص در طول دوران شیوع ویروس کرونا. .

 

رزومه خود را اصلاح کنید

رزومه شما مهمترین عامل برای گرفتن مصاحبه و به دست آوردن فرصت های شغلی به عنوان یک تازه وارد در کشور محسوب می شود. با این وجود، رزومه های کانادایی به روش سنتی نوشته می شوند و کارفرمایان ترجیح می دهند به جای خواندن جزئیات مشاغل و سوابق شما، عناوین تجربه کاری شما را بخوانند. در نظر داشته باشید که برای هر فرصت شغلی که قصد درخواست و ارسال رزومه به آن را دارید یک رزومه مخصوص بنویسید که مخاطب شما کارفرمای همان شغل است.

 

جستجوی خود را محدود کنید

هزاران شغل در وب سایت های جستجوی شغل کانادایی منتشر میشوند. بررسی تمام آنها به منظور یافتن مناسب ترین مورد برای شما کار زمان بری است. ممکن است یافتن یک شغل در زمینه کاری شما زمان کمتری از شما بگیرد.

اگر هنوز هیچ استانی را برای اقامت انتخاب نکرده اید به دنبال این باشید تا بررسی کنید که کدام استان به بهترین نحو می‌تواند زمینه کاری و مهارت های شما را پوشش دهد. برای مثال اگر یک کارشناس هوش مصنوعی هستید می توانید در نزدیکی شهرهای بزرگ مانند تورنتو یا ونکوور به دنبال فرصت ‌های شغلی باشید.

 

وب سایت های ضروری و اطلاعات بیشتر

چندین منبع رایگان کانادایی برای استفاده جهت یافتن شغل وجود دارد. در اینجا سایت های برتر را مشاهده می کنید.

بانک مشاغل دولت کانادا: وب سایت رسمی فهرست مشاغل کانادایی. علاوه بر آن می توانید فرصت های مهم را در فهرست ویروس کرونا بانک‌ مشاغل بیابید.

منابع مهاجرتی: دولت کانادا تمام منابع مهاجرتی مورد نیاز شما را در یک صفحه ارائه می دهد تا بتوانید شماره بیمه اجتماعی خود راه به دست آورده و مدارک خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

نمایش خبر  چطور در طول شیوع اولین شغلم در کانادا را به دست آوردم

 

وب سایتهای جستجو شغل

هم راستا با منابع شغل کانادایی می توانید به وب سایت هایی که در ادامه ذکر می شود نیز مراجعه کنید

 

نحوه برقراری تماس

وب سایت هایی که فرصت های شغلی را به صورت فهرست عنوان می‌کنند تنها مکان برای یافتن یک پیشنهاد شغلی نیستند. صفحات رسانه های اجتماعی مانند لینکدین، و فیس بوک نیز می توانند به شما کمک کنند تا با این فرصت های شغلی در ارتباط باشید و آنها را بیابید.

لینکدین پر از کارفرمایان و کسانی است که قصد استخدام کارمندان در زمینه های خاص خود را دارند. بنابراین می توانید با ایجاد یک پروفایل کار خود را آغاز کنید. تا زمانی که رزومه شما کامل نشده است آن را در لینکدین به اشتراک نگذارید. در عوض تجربه کاری خود را به نحوی بنویسید که به طور مختصر به کارهای انجام شده ی شما اشاره کند. پست های حرفه ای را منتشر کنید، و با افراد دیگر در زمینه کاری خود و همچنین کارفرمایان کانادایی در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

ایجاد ارتباط در طول دوران شیوع ویروس کرونا تا زمانی ممکن خواهد بود که اتصال اینترنت خوب و قدرتمندی داشته باشید. از طریق پلتفرم هایی مانند زوم و گوگل میت می‌توانید با افراد در زمینه کاری خود ارتباط برقرار کنید. همه افراد از این طریق ارتباط برقرار نمی کنند، اما اگر شما بتوانید با کانادایی ها در زمینه کاری و مهارت خود ارتباط برقرار کنید می توانید ایده بهتری نسبت به فرهنگ کاری موجود در کانادا داشته باشید. علاوه بر این، از طریق گوگل رویدادهای ارتباط مجازی در زمینه کاری خود را جستجو کنید.

 

پادکست های مرتبط

برای اطلاع دقیق از اینکه تجربه کار کانادایی چطور عمل میکند به پادکست از افرادی گوش کنید که فرآیند مهاجرت کانادایی را از اولین گام های آن می‌دانند. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

 

 

تاییدیه بگیرید

اگر رابطه خوبی با کارفرمایان پیشین خود دارید از آنها درخواست نوشتن یک توصیه نامه را داشته باشید. اگر شرکت کارفرمای شما با کارفرمایان در کانادا ارتباطی داشته باشند شرایط بهتر نیز خواهد بود. فراموش نکنید که از اعضای خانواده و دوستان خود بپرسید که آیا روابطی با کارفرمایان در کانادا دارند یا خیر. در حالی که آنها نمی‌توانند شغلی را برای شما تضمین کنند، اگر رزومه شما را مد نظر قرار دهند می ‌توانند افراد مناسب برای رزومه شما را در کانادا ببینند و شانس گرفتن یک مصاحبه شغلی را به شما بدهند.

نمایش خبر  کانادا اکنون درخواست های شهروندی را می پذیرد

 

مهارت های خود در مصاحبه را مورد بررسی و بازبینی قرار دهید

درحالی که در جستجوی یافتن یک شغل هستید بازبینی مهارت های خود در مصاحبه یک ایده خوب محسوب می شود. به یاد داشته باشید که یک مصاحبه خوب اطلاع داشتن از نکات برقراری ارتباط قدرتمند با استفاده از زبان بدن حرفه‌ای است.

یک مصاحبه با ظاهر رسمی شما متناسب با مصاحبه آغاز می شود. پس تلاش کنید لباس رسمی و حرفه ای به تن داشته باشید که نشان می دهد شما خودتان و این شرکت را جدی گرفته اید. در مورد اینکه چه رنگی در لباس خود استفاده کنید و اینکه آیا باید کت به تن داشته باشید یا خیر استرس به خود راه ندهید. اگر مصاحبه شما یک مصاحبه مجازی از اطمینان حاصل کنید که یک لباس رسمی پوشیده اید و زاویه دید کامپیوتر بالا تنه شما را نشان می دهد.

در طول مکالمه تعامل داشته باشید و تلاش نکنید که زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد سخن بعدی خود کنید. آنها به دنبال یک کارفرما با ارائه بهترین پاسخ نیستند. در عوض آنها به دنبال افرادی هستند که در زمینه کاری خود مهارت کافی را دارند و تمایل دارند تا شرکت رشد پیدا کند.

برای بسیاری از مهاجران که به دنبال کار هستند باید مدارک، تجربه کاری، مجوزها و تحصیلات پیشین خود را ارائه دهند. این فرآیند برای تضمین آن است که تحصیلات و تجربه کاری فرد با تحصیلات و تجربه کاری کانادایی تطابق دارد . به یاد داشته باشید که اگر مدارک شما به زبان دیگری غیر از زبان انگلیسی یا فرانسوی هستند شما پیش از ثبت آنها باید ترجمه ی آنها را نیز ضمیمه کرده باشید.

 

در طول دوران شیوع ویروس کرونا درخواست دهید

در حالی که شیوع  یافتن شغل در سال گذشته را چالش‌ برانگیز کرده بود و این روند همچنان ادامه دارد، به گفته وبلاگ ایندید هایرینگ لب بهتر است که نسبت به یافتن شغل مثبت نگر باشید. طبق این گزارش پست های شغلی به حالت نرمال و عادی خود باز خواهد گشت و رسیدن به پایان شیوع ویروس کرونا  زمینه های شغلی که با این موضوع بیش از همه درگیر بودن را در شرایط بهتری قرار خواهد داد.

یافتن شغل در طول دوران شیوع ویروس کرونا ممکن است خلاقیت بیشتری را بطلبد.  بررسی کنید که کدام یک از زمینه های کاری را می توانید به عنوان بهترین تجربه و مهارت خود استفاده کنید. برای مثال اگر یک پرستار بیمارستان بوده اید ممکن است بتوانید با موفقیت برای پست های پرستاری در بخش های مربوطه درخواست دهید.

نمایش خبر  آزمایش منفی ویروس کرونا مورد نیاز برای مسافرانی که از مرز زمینی کانادا- ایالات متحده عبور می کنند

اکنون زمان مناسبی است تا بتوانید مهارت های خود را تقویت کرده و به کارفرمایان آینده اثبات کنید که تمام مهارت ها و ارزش های لازم را دارید تا بتوانید در شرکت آنها مشغول به کار شوید. کارفرمایان می‌خواهند بدانند که آیا کارمندان از راه دور می توانند به اندازه کارمندان حضوری سودمند و سازمان دهی شده باشند.

در این کار تداوم داشته باشید

شغل جدید شما منتظر شماست اما ممکن است کمی زمان ببرد تا شغل رویاهایتان را به دست آورید. اما دلسرد نشوید ممکن است چند ساعت در یک روز زمان ببرد تا رزومه خود را اصلاح کنید، با افراد ارتباط برقرار کنید و برای چند فرصت جدید درخواست دهید. یافتن شغل را یک شغل تمام وقت بدانید و خودتان را به یادگیری در مورد فرهنگ محل کار کانادایی اختصاص دهید.

در حالیکه به دست آوردن یک کار در کانادا می تواند فرایند طولانی مدتی باشد اما ارزشش را دارد. کانادا فرصت ها و افراد جذابی را در اختیار شما می گذارد تا شما را تشویق می‌کند آن را کشور رویاهای خود بدانید.

 

ذرمورد اسکاتیبانک

اسکاتیبانک یکی از برترین بانک های کانادایی و یک بانک پیشرو در قاره امریکا است. با شعار « برای تمام آینده ها» به مراجعه کنندگان خود، خانواده هایشان و جوامع آنها کمک می‌کنیم تا از طریق توصیه ها، محصولات و خدمات مختلفی که ما ارائه می دهیم به موفقیت دست یابند.

برنامه استارترایت اسکاتیبانک از سال ۲۰۰۸ آغاز به کار کرد و به نحوی طراحی شده است تا بتواند فرآیند بانکداری برای تابعان دائمی کانادا، دانشجویان بین المللی و نیروهای کار خارجی که اخیراً به کانادا ورود پیدا کرده اند را ساده کند. ما می توانیم به شما کمک کنیم تا با بازگشایی یک حساب بین المللی اسکاتیبانک انتقال پول به کانادا را آسان کنید، که به شما این امکان را می دهد تا پیش از ورود به کانادا تا۵۰ هزار دلار در حساب خود در این بانک انتقال دهید، کلاس ما کمک می کند تا به راحتی تمکن مالی خود را ارائه دهید. علاوه بر این مسیر پرسرعت ای را برای مجوز تحصیل از طریق برنامه CIG دانشجویان اسکاتیبانک در اختیار شما خواهیم گذاشت.

از طریق برنامه استارترایت اسکات بانک به شما کمک می شود تا فرایند بانکداری خود را برای دوازده ماه به صورت رایگان انجام دهید و بدون سوابق برای داشتن کارت اعتباری آن را به دست آورید. تمام اینها بخشی از دلیل محبوب بودن اسکاتیبانک برای تازه واردان به کشور است.