ردکردن این
برنامه کاندیدای استانی آلبرتا متقاضیان بیشتری را با امتیاز 300 دعوت می کند

تاریخ انتشار

برای ششمین بار در یک بار، آلبرتا متقاضیانی را دعوت کرده است  که حداقل امتیاز برای واجد شرایط شدن از طریق گزینش استانی را برآورده می کنند.

نتایج دراو بیست و ششم اکتبر آلبرتا بصورت عمومی در می آیند. استانی های دشتی غربی از 248 متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست گزینش استانی دعوت کرد.

آلبرتا  از 300 متقاضی اکسپرس انتری برای گزینش استانی دعوت کرد.

این متقاضیان اکنون می توانند از طریق روند اکسپرس انتری برای گزینش استانی درخواست دهند.

آلبرتا در حال حاضر از ژانویه 2021 تا کنون 6158 متقاضی اکسپرس انتری را برای درخواست گزینش استانی دعوت کرده است. دراو ها دعوت نامه ها را برای آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری ارسال می کنند که برای مدرک گزینش درخواست می دهند، که می تواند از مدرک اقامت دائم آنها حمایت کند.

امسال، آلبرتا 6250 مجوز گزینش صادر می کند. از آنجایی که نسبت به تعداد دعوت نامه های اختصاص داده کمتر بوده است، مشخص است که این استان تعداد کل دعوت نامه ها را صادر نمی کند.

 

روند اکسپرس انتری آلبرتا چگونه کار می کند

این برنامه کاندیدای استانی ارتقا یافته برای آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری است، که ارتباط قوی با آلبرتا دارند یا می توانند در مورد اولویت های مختلف و توسعه اقتصادی دولت حمایت کننده باشند. در طول دوران شیوع ویروس کرونا آلبرتا تنها آن دسته از متقاضیان را در نظر می ‌گیرد که در آن زمان در حال کار و زندگی در آلبرتا بودند.

اولین گام ایجاد یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری است.

نمایش خبر  تعداد بالای فرصت های شغلی در کانادا در آگوست گذشته ادامه داشت.

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

 

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

 

متقاضیان با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت می‌کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

 

شرایط لازم برای گرفتن گزینش آلبرتا

به منظور آنکه برای گزینش استانی در روند سیستم اکسپرس انتری آلبرتا شرایط شوید به یک تجربه کاری در مشاغل قابل قبول نیاز دارید. برنامه مهاجرتی آلبرتا فهرست مشاغل قابل قبول را ارائه نمی‌ دهد، بلکه فهرستی از مشاغل را ارائه می دهد که برای روند قابل قبول نیستند.

بسیاری از افرادی که تحت این روند درخواست می دهند به عنوان یک ناظر خدمات غذا و راننده کامیون حمل و نقل و آشپز درخواست می دهند.

نمایش خبر  مهاجرت کانادایی: پس از انتخابات 20 سپتامبر چه انتظاری داریم؟

پروفایل اکسپرس انتری شما باید نشان دهد که تمایل دارید به آلبرتا مهاجرت کنید. فاکتورهای مشخصی وجود دارند که احتمال گزینش شما را افزایش می‌ دهند، مانند داشتن تجربه کار یا پیشنهاد شغلی در آلبرتا. داشتن تحصیلات کانادایی نیز به این روند کمک بسیاری می ‌کند. اگر یک والد، کودک، خواهر یا برادری داربد که شهروند یا تابع دائمی آلبرتا است, به روند رسیدگی به درخواست شما کمک بسیاری خواهد شد.

نکته اسلایدر رابطه با این برنامه کاندیدای استانی خاص حمایت از توسعه اقتصادی استان و اولویت های مختلف آن است.