ردکردن این

IRCC دستورالعمل های جدیدی برای دارندگان COPR منقضی شده ارائه می دهد

IRCC دستورالعمل های جدیدی برای دارندگان COPR منقضی شده ارائه می دهد

تاریخ انتشار

فرایندی برای دارندگان COPR پس از 18 مارس راه اندازی شده است.

دولت فدرال جزئیات فرایند برای اجازه سفر مقیمان دائمی تایید شده به کانادا را منتشر کرده است.

اداره مهاجرت کانادا دستورالعمل های مربوط به دارندگان اقامت دائم درمورد نحوه ی تمدید اسناد خود برای سفر را منتشر کرده اتند.

کانادا اسناد منقضی شده را در مرز نمی پذیرند، این از زمان قبل از شیوع ویروس کرونا صادق بوده است. محدودیت های سفر مربوطه به ویروس کرونا بسیاری از دارندگان COPR را مجبور کرده است تا در انتظار بازگشایی مرزها باقی بمانند که در روز 21 ژوئن اتفاق افتاد. در طول زمان انتظار بسیاری شاهد آن بودند که مدارکشان منقضی شد. اداره مهاجرت کانادا دستورالعمل هایی برای این افراد منتشر کرده است.

یک COPR یک مدرک است که برای متقاضیانی صادر می شود که قصد دارند به عنوان مقیم دائمی به کانادا سفر کنند. این بدان معناست که متقاضیان باید ضوابط برنامه مهاجرتی مربوطه را براورده کرده باشند، هزینه ها را پرداخت کرده باشند ، آزمایشات سلامت عمومی را گذرانده باشند، بررسی های کیفری آنها انجام شده باشد. بدون داشتن COPR متقاضیان نمی توانند بعنوان مقیم دائمی به کانادا مهاجرت کنند.

 

چطور با COPR منقضی شده وارد کانادا شویم

یکبار دیگر، “با مدارک منقضی شده نمی توانید به کانادا بیایید”. اداره مهاجرت می گوید اگر یک COPR منقضی شده دارید، فردی از طرف دپارتمان با شما تماس حاصل می کند. اگر هنوز قصد مهاجرت به کانادا را دارید پاسخ ایمیل را بدهید و نشان دهید که به ادامه روند تمایل دارید.

نمایش خبر  چطور می توان از ایالات متحده به کانادا مهاجرت کرد

اداره مهاجرت کانادا ممکن است درخواست انجام آزمایشات پزشکی و اطلاعات بروزرسانی شده را بدهد. اگر تصمیم گرفتید پاسخ ندهید، فایل شما بسته می شود. این بدان معناست که شما باید در آینده مجددا برای اقامت دائم کانادایی درخواست دهید.

دولت عنوان می کند تاکنون با اکثر افرادی که COPR آنها  پیش از 18 مارس 2020 منقضی است، تماس حاصل شده است.  اگر تا کنون از طرف اداره مهاجرت از شما پرسیده شده است تا مدارک جدید خود را ثبت کنید دستورالعمل های زیر دنبال کنید و منتظر تماس باشید. دپارتمان عنوان می کند نیازی نیتس که با آنها تماس حاصل شود.

پیش از شیوع ویروس کرونا، دارندگان مدارک منقضی شده باید مجددا باید درخواست دهند. با این وجود اداره مهاجرت کانادا استثنائاتی برای افرادی قائل است که نمی توانند بخاطر محدودیت ها سفر کنند.

 

چه مدارک جدیدی را باید ثبت کنم؟

وقتی یک ایمیل از سوی اداره مهاجرت کانادا دریافت می کنید از شما خواسته می شود تا در صورت هر گونه تغییری در وضعیت خانواده آن را اطلاع دهید. این می تواند شامل ازدواج، طلاق یا تولد یک کودک باشد. اگر تغییراتی وجود داشته است اداره مهاجرت درخواست را بروزرسانی می کندو مدارک مربوطه را از شما درخواست می کند.

ممکن است از شما خواسته شود که اسناد جدیدی ارائه دهید که انقضا نشده باشند. این شامل مدارک و آزمایشات پزشکی است.

ذکر این نکته که شما باید پیش از انجام آزمایشات پزشکی منتظر دستورالعملها بمانید ضروری است. اداره مهاجرت کانادا فرم های دستورالعمل را برای شما ارسال می کند.

نمایش خبر  سوالات درمورد روندهای جدید مهاجرت کانادا برای فارغ التحصیلان و نیروهای کار ضروری

 

چه زمانی می توانم به کانادا سفر کنم؟

باید منتظر بمانید تا تاییدیه ی شما بصورت مکتوب از سوی اداره مهاجرت کانادا به شما داده شود و مشخص شود که مدارک را مجددا صادر کرده اند، یک COPR جدید ارسال کرده اند و یک برچسب ویزای جدید روی پاسپورتتان ارائه می دهند.