ردکردن این

مروری بر نتایج مهاجرت برنامه کاندیدای استانی کانادا در ماه می 2021

مروری بر نتایج مهاجرت برنامه کاندیدای استانی کانادا در ماه می 2021

تاریخ انتشار

در ادامه خلاصه ماهانه اخبار CIC از فعالیت های برنامه های کاندیدای استانی در سرتاسر کانادا را خواهید خواند.

در هفته های اخیر، برنامه های کاندیدای استانی کانادا فعالیت چشمگیری داشته اند.

استان های کانادایی و مناطق، به استثنا کبک و نوناووت، برنامه ‌های کاندیدای استانی خود را راه‌ اندازی می‌ کنند. هر استان براساس برنامه های کاندیدای استانی متناظر خود، ضوابط مخصوص به خود را برای انتخاب نیروهای کار واجد شرایط برای اقامت دائم کانادایی تنظیم می کند. هر استان برنامه مهاجرتی مخصوص به خود را دارد و دولت های استانی از این جهت می‌ توانند افرادی را برگزینند که به بهترین نحو نیازهای بازار کار آنها را برآورده می کنند.

برنامه های کاندیدای استانی راه اصلی رسیدن به اقامت دائم کانادایی هستند. انتظار می رود از حالا تا سال 2023، بیش از 80000 مهاجر در هر سال از طریق این برنامه ها به اقامت دائم دست یابند.

 

برنامه های استانی کانادا چطور کار می کنند؟

برنامه های کاندیدای استانی به استان ها و مناطق کانادایی امکان گزینش افراد برای مهاجرت دائمی را می دهند.

دو نوع برنامه کاندیدای استانی وجود دارند: پایه و ارتقا یافته.

روندهای گزینش پایه تحت کنترل استان ها هستند و از این جهت خارج از سیستم اکسپرس انتری کار می کنند. این گزینش ها تحت روندهای خاصی از برنامه کاندیدای استانی هستند. به منظور گرفتن گزینش پایه و رسیدن به اقامت دائم متقاضیان معمولا باید از یک فرایند دو مرحله ای استفاده کنند. ابتدا، متقاضیان مشخص می کنند که ضوابط مربوطه را برآورده می کنند و در صورت موفقیت پس از درخواست مدرک گزینش را دریافت می کنند. زمانی که این مجوز را دریافت کنند، بمی توانند برای رسیدن به وضعیت اقامت دائم نزد دولت فدرال درخواست دهند.

نمایش خبر  ورود به کانادا بعنوان نیروی کار

روند های گزینش ارتقا یافته، از سویی دیگر به سیتسم اکسپرس انتری مرتبط هستند. آنها به مسئولان مهاجرتی امکان بررسی پول اکسپرس انتری متقاضیان را می دهند تا بتوانند متقاضیانی را انتخاب کنند که بخوبی ضوابط و نیازهای کار را برآورده می کنند.

اگر متقاضیان گزینش را از طریق روندهای استانی ارتقا یافته دریافت کنند ، 600 امتیاز اضافی دریافت کرده و این امر دریافت دعوت نامه درخواست را برای آنها تضمین می کند.

 

 

موارد مهم برنامه کاندیدای استانی ماه آوریل 2021

از آغاز سال، اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا، بطور متوسط هر دو هفته یکبار، دراو های اکسپرس انتری خاص برنامه کاندیدای استانی را برگزار می کند.

در طول ماه می، این دور های صدور دعوت نامه در روز های 12 می، و 26 می برگزار شدند و از 1057 متقاضی برای درخواست اقامت دائم دعوت شد. این دو برابر ماه های قبل است. تازه ترین دور صدور دعوت نامه ها برای برنامه های مختص کاندیدای استانی حداقل امتیاز را به 713 رساند، که کمترین میزان در سال جاری بود.

 

انتاریو

چند تحول قابل توجه در ماه می در برنامه کاندیدای مهاجرتی انتاریو وجود داشت. این استان در این ماه شش دراو برگزار کرد. اولین دراو در روز 4 می برگزار شد و این استان تحت روند نیروی کار فرانسوی زبان اکسپرس انتری و پیشنهاد شغلی کارفرما: روند دانشجوی بین المللی  از 102 متقاضی دعوت کرد. پس از آن، این استان اولین دراو روند نیروهای ضروری خارجی و روند دانشجوی بین المللی خود را از طریق سیستم پذیرش EOI  را در ماه آوریل برگزار کرد. بطور کل، در ماه می، 145 نیروی کار ضروری و 296 دانشجوی بین المللی دعوت نامه درخواست را از انتاریو دریافت کردند.

نمایش خبر  شکوفایی صنعت فیلم سازی و تلویزیونی در بحبوبه ی شیوع ویروس کرونا

همچنین در ماه می، OINP ظرفیت های گزینش استانی برای سال 2021 را نیز منتشر کرد. دولت فدرال برای سال پیش رو 8350 گزینش به انتاریو اختصاص داده است.

 

آلبرتا

روند اکسپرس انتری برنامه کاندیدای استانی آلبرتا به طور منظم از آغاز سال 2021، برای متقاضیان مهاجرتی دعوت نامه صادر می کند. این استان در ماه می دو دراو برگزار کرد و از 500 متقاضی دعوت کرد.

این استان اعلام کرده است که یک پورتال آنلاین برای درخواتس های مهاجرتی تحت برنامه کاندیدای مهاجرتی آلبرتا (AINP) خواهد داشت.

نماینده دولت آلبرتا اخیرا به خبر CIC درمورد تاییدیه ای اطلاع داده است که از اختصاص 6250 ظرفیت برای سال 2021 خبر می دهد.

 

ساسکچوان

ساسکچوان نیز ماه شلوغی در دسته نیروی کار متخصص بین المللی داشت.

برنامه کاندیدای مهاجرتی ساسکچوان سه دور صدور دعوت نامه از طریق دسته های فرعی مشاغل مورد نیاز و اکسپرس انتری برگزار کرد ، و بطور کل 528 دعوت نامه صادر کرد.

 

منیتوبا

پس از ماه آوریل که بسیار شلوع بود و در طول آن ماه 1000 دعوت نامه برای متقاضیان مهاجرتی صادر شد، فعالیت ها در طول این ماه تحت برنامه کاندیدای استانی منیتوبا کاهش یافت. استان دو دراو برکزار کرد و به طور کل 382 دعوت نامه درخواست برای متقاضیان در سه روند برنامه کاندیدای استانی، نیروی کار متخصص در منیتوبا و نیروی کار متخصص برون مرزی و دانشجویان بین المللی صادر کرد. از کل کزینش ها، 32 مورد به متقاضیان اکسپرس انتری تعلق یافت.

 

بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا یکی از فعال ترین و گسترده ترین برنامه های کاندیدای استانی را داشت. این استان از متقاضیان استانی با بالاترین امتیازات بصورت هفتگی  و از طریق روندهای کارآفرینی، مهاجرت تخصصی، بریتیش کلمبیا اکسپرس انتری دعوت کرد.

نمایش خبر  ترودو از بازگشایی مرحله ای مرزهای ایالات متحده و کانادا خبر می دهد

در ماه گذشته این استان 915 متقاضی را برای درخواست گزینش استانی دعوت کرد.

این استان اعلام کرد که پایلوت محبوب فنی در پایان ماه ژوئن به یک برنامه دائمی تبدیل می شود. بریتیش کلمبیا دراو های فنی را بطور هفتگی برگزار می کند و تا زمانی که این برنامه به حالت دائمی در بیاید این روند را ادامه می دهد.

 

جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد در روز 20 می یک دراو برگزار کرد و از 155 متقاضی برای مهاجرت دعوت کرد. اکثر دعوت نامه ها، 138 مورد، برای متقاضیان تاثیر بازار کار و اکسپرس انتری صادر شدند. 17 دعوت نامه باقی مانده به متقاضیان تاثیر بازار کار تعلق یافتند که حداقل امتیاز 80 را داشتند. استان اتلانتیک معمولا هر ماه یک دراو برگزار می کند.