ردکردن این

بریتیش کلمبیا در دوم فوریه برای ۸  متقاضی کار آفرینی و ۲۰۸ نیروی کار متخصص و فارغ التحصیلی بین المللی دعوت نامه صادر کرد.

بریتیش کلمبیا در دوم فوریه برای ۸  متقاضی کار آفرینی و ۲۰۸ نیروی کار متخصص و فارغ التحصیلی بین المللی دعوت نامه صادر کرد.

تاریخ انتشار

بریتیش کلمبیا در دوم فوریه ۲۰۲۱ از طریق برنامه کاندیدای استانی و خود یک دراو برگزار کرد.

۲۸۰متقاضی فارغ‌ التحصیل بین المللی و نیروی کار متخصص برای درخواست گزینش استانی تحت روندهای مهاجرت های تخصصی و اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا دعوت‌ نامه درخواست دریافت کردند. حداقل امتیاز لازم برای متقاضیان بسته به دسته آنها متفاوت است.

حداقل امتیاز برای دسته های فرعی اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا مطابق زیر هستند:

  • نیروی کار متخصص: ۱۰۴
  • فارغ التحصیل بین المللی: ۱۰۰

نامزد ها در این دسته نیاز به پروفایل ثبت شده تحت سیستم اکسپرس انتری اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا را داشتند. زمانی که متقاضیان موفق، دعوت نامه درخواست برای گزینش استانی را از سوی بریتیش کلمبیا دریافت کردند ۶۰۰ امتیاز به امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی اضافه می شود، که دریافت دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم تحت سیستم اکسپرس انتری اداره مهاجرت کانادا را برای آنها تضمین می‌ کند.

حداقل امتیاز برای سه دسته فرعی مهاجرت تخصص مطابق زیر است:

  • نیروی کار متخصص: ۹۸
  • فارغ‌التحصیل بین المللی: ۹۸
  • نیروی کار نیمه متخصص سطح مبتدی: ۷۹

دولت بریتیش کلمبیا اعلام کرد که ویروس کرونا تاثیر زیادی بر این دراو داشته است. مانند ماه‌های گذشته بریتیش کلمبیا چندین شغل خدمات و فروش را از دراو خود حذف کرده است.

بریتیش کلمبیا از طریق دسته ها و روند های مختلف برنامه کاندیدای استانی و خود هر هفته دراو های خود را برگزار می کند.

تا این لحظه از سال ۷۴۰ دعوت نامه توسط برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا صادر شده است

نمایش خبر  بریتیش کلمبیا در دراو پایلوت فنی از ۷۴ نامزد مهاجرتی دعوت به عمل می آورد

برای درخواست مهاجرت تخصصی اکسپرس انتری و بریتیش کلمبیا متقاضیان ابتدا باید از طریق پرتال آنلاین برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا یک پروفایل تشکیل داده و تحت سیستم ثبت‌نام مهاجرت‌های تخصصی ثبت نام کنند.

متقاضیان بر اساس فاکتورهای مانند سطح تحصیلات تجربه کاری تسلط بر زبان انگلیسی و محل استخدام خود مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و یک امتیاز دریافت می کنند.

 

روند مهاجرت های تخصصی چیست؟

این روش برای اقامت دائم برای آن دسته از نیروهای کار خارجی واجد شرایط است که معمولاً دارای پیشنهاد شغلی در بریتیش کلمبیا می‌ باشند.

پنج دسته تحت مهاجرت های تخصصی وجود دارد که چهار مورد از آنها با سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال هم راستا می باشد:

  • دسته نیروی کار متخصص برای افرادی که دارای پیشنهاد شغلی هستند و چند سال تجربه کاری در شغل های تخصصی دارند.
  • دسته شغلهای حوزه سلامت و بهداشت برای پرستاران، پزشکان، پرستاران بخش روانی یا شغل های حوزه سلامت که دارای پیشنهاد شغلی در یکی از ۱۱ شغل قابل قبول هستند.
  • دسته فارغ التحصیل بین المللی برای آن دسته از نیروهای کار که از یک دانشگاه یا کالج کانادایی قابل قبول در سه سال گذشته فارغ‌ التحصیل شده‌ اند.
  • دسته فارغ التحصیلان بین المللی آموزش عالی  برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از دانشگاه‌های قابل‌ قبول بریتیش کلمبیا در رشته های علمی کاربردی بدون پیشنهاد شغلی.
  • دسته نیروی کار نیمه متخصص و مبتدی برای آن دسته از نیروهای کار که در حوزه‌های گردشگری، مهمانداری، فرآوری غذا، یا رانندگی کامیون دارای تجربه کاری هستند، یا افرادی که در این فرصت های نیمه تخصصی یا مبتدی بوده و در منطقه بریتیش کلمبیا زندگی و کار می کنند. این تنها روندی است که برای متقاضیان در سیستم اکسپرس  انتری به کار گرفته می شود.
نمایش خبر  بریتیش کلمبیا در دراو های جدید برنامه کاندیدای استانی 488 دعوت نامه صادر می کند

 

روندهای کارآفرینی

بریتیش کلمبیا برای اولین بار در دو ماه از متقاضیان برای روند کار آفرینی دعوت به عمل می آورد.

۸ دعوتنامه تحت دسته مهاجرت کارآفرینی برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا صادر شد.

حداقل امتیاز ۱۲۲ امتیاز بود

 

هدف این دسته پذیرش کارآفرینانی است که قصد دارند در بریتیش کلمبیا یک تجارت راه اندازی کنند و یا یک تجارت را تحت مدیریت قرار دهند. متقاضیان بر اساس ضوابطی مانند تجربه تجارتی، سرمایه، تحصیلات و برنامه کاری برای راه اندازی تجارت خود مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.