ردکردن این

اکسپرس انتری: ۵۰۰۰ متقاضی دسته تجربه کانادایی دعوت شدند

اکسپرس انتری: ۵۰۰۰ متقاضی دسته تجربه کانادایی دعوت شدند

تاریخ انتشار

کانادا همچنان بر تعهد خود نسبت به پذیرش ۱۰۸۵۰۰ تازه وارد از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری متعهد است.

کانادا در ۱۸ مارس از پنج هزار متقاضی برای درخواست اقامت دائم کانادایی دعوت کرد.

متقاضیان دعوت شده باید برای دسته تجربه کانادایی واجد شرایط می بودند، و دارای حداقل امتیاز ۴۴۹ برای دریافت دعوت نامه درخواست می بودند.

برخی از شرایط صلاحیت سنجی برای دسته تجربه کانادایی، شامل یک سال تجربه کار تمام وقت تخصصی در کانادا و تسلط بر زبان رسمی در سطح متوسط بود.  متقاضیانی که دارای حداقل امتیاز ۴۴۹ بودن در صورتی در این دراو در نظر گرفته می شدند که پروفایل اکسپرس انتری آنها در ۱۹ فوریه ۲۰۲۱ تشکیل داده شده بود.

این دراو دسته تجربه کانادایی جدید نشان می ‌دهد که اداره مهاجرت کانادا همچنان متقاضیان مهاجرت ای که در حال حاضر در کانادا حضور دارند را در اولویت رسیدگی خود قرار می دهد. در حالی که محدودیت ‌های سفر همچنان پابرجا هستند. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی اداره مهاجرت کانادا در تاریخ ۸ مارس، حدود ۷۷ درصد از متقاضیان اکسپرس انتری در کانادا برای دسته تجربه کانادایی واجد شرایط شناخته می‌شوند.

به گفته وکیل دیوید کوهن، همتای ارشد کمپل کوه، «  در حالی که محدودیت ‌های سفر همچنان پابرجا هستند، دولت فدرال تصمیم گرفته است تا متقاضیان اکسپرس انتری را مورد توجه و تمرکز اصلی قرار دهد. که در حال حاضر در کانادا حضور دارند و می توانند به اهداف مهاجرتی برای سال ۲۰۲۱ را برآورده کنند به گفته اداره مهاجرت کانادا دراو های خاص دسته تجربه کانادایی و برنامه کاندیدای استانی می توانند این نتیجه را در پی داشته باشند».

نمایش خبر  آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 301 دعوت می کند

دراو اکسپرس انتری قبل که در تاریخ ۱۷ مارس انجام شد، متقاضیان برنامه کاندیدای استانی را مورد هدف قرار داد، این گروه دیگری است که احتمالاً ارتباط قوی با کانادا دارند. متقاضیان دسته تجربه کانادایی به استان‌ هایی که آن ها را برگزیده اند نشان داده‌اند که مهارت های لازم برای حمایت از بازار کار منطقه را دارند. این متقاضیان امتیازات بالاتری در سیستم جامع رتبه ‌بندی دارند زیرا یک گزینش دریافت کرده اند و به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز به امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی اضافه شده است.

از ۱۳ فوریه این اولین دراو مختص دسته تجربه کانادایی است، که اداره مهاجرت کانادا در آن از تمام متقاضیان واجد شرایط دسته تجربه کانادایی از پول اکسپرس انتری دعوت به عمل آورد که منجر به ۲۷۳۳۲ متقاضی مهاجرتی شد.

به خاطر این دراو رکورد شکن تعداد دعوت نامه های درخواست صادر شده در سال ۲۰۲۱ به رقم ۴۳۸۴۰ میرسد. در همین زمان در سال گذشته این رقم برابر با ۱۹۳۶۸ بود.

برای جبران کمبود تابع دائمی پذیرفته شده در سال ۲۰۲۰ کانادا متعهد شده است تا در سال ۲۰۲۱ تعداد ۴۰۱ هزار مهاجر جدید وارد کشور کند. قطعاً انتظار می رود ۱۰۸۵۰۰مهاجرت از طریق برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری مورد کشور شوند.

 

اکسپرس انتری چگونه کار می کند؟

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

نمایش خبر  راهنمای پایلوت برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا برای متقاضیان اکسپرس انتری

ممکن است این امتیازات به یک فرد یا به یک زوج داده شود. ‌ آنها به پیشنهاد شغلی نیازی ندارند، اما داشتن پیشنهاد شغلی امتیازات اضافی با خود به همراه دارد. آنها نیاز به کار یا تحصیل در کانادا ندارند گرچه در طول دوران شیوع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر در کانادا هستند را مورد اولویت قرار داده است.

متقاضیان با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت می‌کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

چه کسی دعوت می شود ؟

در ادامه یک مورد فرضی از فردی را می‌بینیم که در دراو اکسپرس انتری که اخیراً انجام شده است دعوت شد:

ین ۳۲ سال داد و مدرک کارشناسی خود را در کانادا تکمیل کرده است او امتحان آیلتس داده است و توانسته از نمره ۸ در شنیداری و خوانداری و هفت و نیم در گفتاری و نوشتاری را به دست آورد. او در اوایل سال ۲۰۲۰ فارغ التحصیل شده است و از آن زمان به عنوان یک مدیر فروش مشغول به کار است. او با فیلیپ ازدواج کرده است کسی که در حال حاضر خارج از کانادا زندگی می کند و دارای مدرک کارشناسی و سطح پیشرفته در زبان انگلیسی بود. آنها با پرونده ی ین به عنوان متقاضی اصلی وارد پول اکسپرس انتری شدند و امتیاز آنها ۴۵۳ بود و توانستند در هجدهم مارس دعوت نامه درخواست را دریافت کنند.

نمایش خبر  پس از دریافت دعوت نامه درخواست، تغییراتی در پروفایل اکسپرس انتری خود ایجاد کنید