ردکردن این

اکسپرس انتری: کانادا از ۱۸۳ متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت می کند

اکسپرس انتری: کانادا از ۱۸۳ متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت می کند

تاریخ انتشار

آن دسته از متقاضیان اکسپرس انتری که گزینش استانی را دریافت کردند اکنون یک گام برای رسیدن به اقامت دائم کانادایی جلوتر هستند.

کانادا در تاریخ ۱۷ مارس از ۱۸۳ متقاضی اکسپرس انتری برای درخواست اقامت دائم دعوت به عمل آورد.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از متقاضیانی که دارای حداقل امتیاز ۶۸۲ بودند، دعوت کرد. این امتیاز سیستم جامع به بندی به نظر بالا می آید، اما به این دلیل است که تمام افراد قبلاً از یک برنامه کاندیدای استانی گزینش دریافت کرده بودند.

متقاضیان اکسپرس انتری که گزینش استانی را دریافت کردند به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز اضافی می‌گیرند که این امر دریافت دعوت نامه درخواست را برای آنها تضمین می کند به این معنا که افراد دارای حداقل امتیاز ۶۸۲ بدون گزینش استانی دارای امتیاز ۸۲ بودند.

متقاضیانی که حداقل امتیاز ۶۸۲ را داشتند درصورتی انتخاب می‌شدند که پروفایل اکسپرس انتری خود را پیش از ۴ مارس ۲۰۲۱ در ساعت ۱۶ و ۵۶ دقیقه و ۲۰ ثانیه ثبت کرده باشند. اداره مهاجرت کانادا این زمان را به عنوان شرط بیان می‌کند.

درخواست برنامه کاندیدای استانی است در ۸ مارس کانادا از ۱۷۱ متقاضی برنامه کاندیدای استانی برای رسیدن به اقامت دائم دعوت کرده است.

به گفته وکیل دیوید کوهن، همتای ارشد کمپل کوهن، « این موقعیت که اداره مهاجرت کانادا دو دراو برنامه کاندیدای استانی برگزار کند معمولاً اتفاق نمی افتد. این نشان می‌دهد که اداره مهاجرت کانادا متعهد است تا به استان‌ ها و مناطق کمک کند تا جای ممکن بتوانند در طول دوران شیوع ویروس کرونا نیازهای بازار کار خود را برآورده کنند. تا این لحظه از سال جاری به کانادا ۳۸ هزار و ۸۴۰ دعوت نامه درخواست صادر کرده است. این حدود سه برابر بیشتر از تعداد دعوت نامه های درخواستی از اداره مهاجرت کانادا است که در سال گذشته در همین زمان صادر کرد.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: کانادا بزرگترین دراو خود را برگزار می کند و از 5956 متقاضی مهاجرتی دعوت می کند

به خاطر کاهش تعداد مهاجران پذیرفته شده در سال ۲۰۲۰ کانادا اهداف بلند پروازانه ی خود برای پذیرش ۴۰۱ هزار تازه وارد در سال ۲۰۲۱ را برنامه ‌ریزی کرده است.

کانادا بیشتر ظرفیت های خالی را به متقاضیان اکسپرس انتری اختصاص داده است. اکثر این دعوت نامه ها در روز یکشنبه ۱۳ فوریه  در زمانی صادر شدند که اداره مهاجرت کانادا از 27332 متقاضی دعوت به عمل آورد. این تنها بزرگترین دراو اکسپرس انتری نبود، بلکه حداقل امتیاز در این دراو نیز بسیار پایین و  ۷۵ بود. هر متقاضی اکسپرس انتری در پول که برای دسته تجربه کانادایی واجد شرایط بود در این دراو دعوت شد.

 

اکسپرس انتری چگونه کار می کند؟

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواست کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال, برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

متقاضیان در این برنامه ها مانند برخی از برنامه ‌های کاندیدای استانی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی به متقاضیان داده می شود. این فاکتورهای سرمایه انسانی شامل سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی است.

ممکن است این امتیازات به یک فرد یا به یک زوج داده شود. ‌ آنها به پیشنهاد شغلی نیازی ندارند، اما داشتن پیشنهاد شغلی امتیازات اضافی با خود به همراه دارد. آنها نیاز به کار یا تحصیل در کانادا ندارند گرچه در طول دوران شیوع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا آن دسته از متقاضیانی که در حال حاضر در کانادا هستند را مورد اولویت قرار داده است.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: ۶۵۴ متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت نامه ی درخواست دریافت می ‌کنند

متقاضیان با بالاترین امتیازات یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت می‌کنند. زمانی که یک درخواست ثبت می‌ شود اداره مهاجرت کانادا تصمیم‌ گیری نهایی را انجام خواهد داد و تاییدیه اقامت دائم را در صورت پذیرش درخواست برای متقاضی ارسال خواهد کرد. گام نهایی برای مقیمان دائمی تایید شده اقامت در کانادا و درخواست برای یک کارت اقامت دائم است. در این مرحله این افراد از نظر رسمی تابع دائمی کانادایی محسوب می‌ شوند و ممکن است در نهایت برای شهروندی کانادا درخواست خود را ارائه دهند.

 

چه کسی دعوت می شود ؟

در ادامه یک مورد فرضی از فردی را می‌بینیم که در دراو اکسپرس انتری که اخیراً انجام شده است دعوت شد:

طلا ۳۲ سال دارد و دارای مدرک کارشناسی ارشد می باشد و برای پنج سال به عنوان یک مهندس نرم افزار کار کرده از نمره آیلتس در هر یک از مهارتها نمره ۸ است هرگز در کانادا کار یا تحصیل نکرده است او با امتیاز ۴۶۲ به عنوان یک نیروی کار متخصص فدرال وارد پول اکسپرس انتری شد پس از دریافت گزینش استانی از اونتاریو ۶۰۰ امتیاز دیگر نیز به امتیاز او اضافه شد امتیاز او را به امتیاز ۱۰۶۲ رساند و توانست دعوت نامه درخواست و دریافت کنند.