ردکردن این
اکسپرس انتری: اولین دراو 2021 مختص برنامه کاندیدای استانی

تاریخ انتشار

در پی سال بزرگی که برای اکسپرس انتری بود، انتظار می رود سال 2021 با اهداف مهاجرتی بیشتر برنامه ریزی شده، سال پیش رو بزرگتر نیز باشد.

کانادا در 6 ژانویه با صدور دعوت نامه برای نامزد های اکسپرس انتری که گزینش استانی دارند سال 2021 را آغاز کرد.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از متقاضیانی که دارای حداقل امتیاز 813 بودند دعوت به عمل آورد.

متقاضیانی که از برنامه کاندیدای استانی همراستا با اکسپرس انتری گزینش را دریافت کرده اند به طور خودکار 600 امتیاز به امتیازشان در سیستم اکسپرس انتری اضافه می شود که به همین دلیل است که شرط متیاز در مقایسه با دوره های دیگر صدور دعوت نامه نسبتا بالا است.

250 نامزد دعوت شده اکنون می توانند به طور رسمی برای اقامت دائم کانادایی درخواست دهند.

اکسپرس انتری سیستم مدیریت درخواتس کانادا برای سه برنامه مهاجرتی فدرال است:  برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال، دسته تجربه کانادایی

متقاضیان در این برنامه ها، مانند برخی از برنامه های کاندیدای استانی، براساس سیتسم جامع رتبه بندی یک امتیاز دریافت میکنند این امتیازات براساس فاکتورهایی مانن سن، تحصیلات، تجربه کاری، و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی اختصاص داده می شوند.

ممکن است این امتیازات به یک فرد یا یک زوج داده شوند. گرچه متقاضیان اکسپرس انتری نیازی به تجربه در کانادا یا حتی پیشنهاد شغلی در کانادا ندارند، ممکن است با وجود داشتن این دو مورد بتوانند امتیازات اضافی دریافت کنند.

نامزد ها با بالاترین امتیازات از طریق دورهای منظم اکسپرس انتری یک دعوت نامه درخواست برای اقامت دریافت می کنند. پس از درخواست، اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا درمورد درخواست مهاجرتی آنها تصمیم گیری می کنند و در صورتی که درخواست آنها موفق باشد، تاییدیه اقامت دائم را دریافت می کنند. گام آخر برای  تابعان دائم تایید شده ورود به خاک کانادا  و درخواست برای کارت اقامت دائم است. در این مرحله به طور رسمی به کانادا مهاجرت کرده اند و در نهایت می توانند برای شهروندی درخواست دهند.

نمایش خبر  آیا با وجود امتیاز پایین CRS باید وارد اکسپرس انتری شوم؟

حداقل امتیاز سیستم جامع رتبه بندی در پایان سال 2020 کمی افت داشت. این می تواند به خاطر آغاز دراو های بزرگتر اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا باشد، که به معنای بیشتر متقاضیان با امتیازات بالا است که از پول اکسپرس انتری دعوت شدند.

در صورتی که نامزدها با امتیاز برابر وجود داشته باشند،  اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا قانون امتیازات برابر را اعمال می کند. در دراو آخر، نامزدهایی که دارای امتیاز 469 یا بیشتر بودند، باید پیش از 2 نوامبر، 2020، ساعت 11:11:52 پروفایل خود را ثبت کرده باشند تا بتوانند دعوت نامه درخواست را دریافت کنند.

علارغم شیوع ویروس کرونا، سال 2020 یک سال رکورد شکن برای اکسپرس انتری بود. تا پایان سال، کنادا 108350 دعوت نامه برای نامزدهای اکسپرس انتری صادر کرد، انتظار می رود سال 2021 سال بزرگتری باشد، همچنان که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا برای کاهش تعداد تابعان دائمی جدید پذیرفته شده در کانادا برای سال گذشته اهداف بیشتری را تعیین کرده است.

انتظار می رود کانادا سال آینده پذیرای 401000 مهاجر جدید باشد که از این تعداد 108500 مورد به برنامه با مدیریت اکسپرس انتری اختصاص داده شده است.  انتظار می رود این اهداف در سه سال آینده بالاتر بروند و در سال 2022 به 11500 و در سال 2023 به 113750 مهاجر برسند.

 

چه کسی دعوت می شود؟

عبدالله 25 ساله و مجرد است. او برای نجاری آموزشی دیده است و از پاکستان یک مجوز تجاری دریافت کرده است. او سه سال در پاکستان کار کرد و سپس به منیتوبا مهاجرت کرد که دو سال آخر را در آنجا مشغول به کار بوده است.او دارای سلپیپ 6 در زبان انگلیسی در هر چهار سطح است. عبدالله در شغل خود یک مجوز استانی دریافت کرد و توانست تحت روند اکسپرس انتری گزینش استانی را از منیتوبا دریافت کند. امتیاز اولیه  CRS او 422 است اما بخاطر گزینش استانی اش به 1022 می رسد و به او این امکان را می دهد تا در دراو امروز دعوت نامه درخواست را بگیرد.

نمایش خبر  اکسپرس انتری: کانادا بزرگترین دراو خود را برگزار می کند و از 5956 متقاضی مهاجرتی دعوت می کند

پریا مجرد و 31 ساله است، و یک مجوز 1 ساله در تعمیر اتومبیل از کشور خود را دارد. او 5 سال بعنوان یک تعمیرکار اتومبیل تجربه کاری دارد که تماما در کشور خودش است. نمره آیلتس او با سلپیپ 5 در گفتاری و نوشتاری، 4 در خوانداری و شنیداری بود. او در 20 سپتامبر، 2020 پروفایل اکسپرس انتری خود را ثبت کرد و اخیرا یک پیشنهاد شغلی در تعمیر اتومبلی در نوا اسکوشیا دریافت کرده است.  استان از طریق روند اولویتهای بازار کار نوا اسکوشیا به او یک گزینش استانی داده است.  امتیاز اولیه او 213 بود و بعدا با این گزینش به 813 رسید که به او این فرصت را داد تا بتواند در دراو اکسپرس انتری اخیر دعوت نامه درخواست را دریافت کند.