ردکردن این
آیا با وجود امتیاز پایین CRS باید وارد اکسپرس انتری شوم؟

تاریخ انتشار

شما حتی با وجود امتیاز CRS پایین نیز می توانید وارد پول اکسپرس انتری شوید.

آیا امتیاز CRS پایینی دارید و احساس می کنید که ارزش ثبت پروفایل اکسپرس انتری را ندارد؟

ممکن است چند دور صدور دعوت نامه را پشت سر گذاشته باشید و دیده باشید که نامزدهایی که در دراو ها دعوت نامه دریافت می کنند امتیازاتی بالای 460 داشته اند.

این می تواند در نگاه اول عامل دلسرد کننده ای باشد. با این وجود، چندین دلیل وجود دارند که نشان می دهند چرا داشتن یک امتیاز CRS پایین نباید شما را از ورود به پول اکسپرس انتری نا امید کند.

پول اکسپرس انتری شامل نامزد ها از سه برنامه مهاجرتی نیروی کار متخصص فدرال است: برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

زمانی که وارد پول اکسپرس انتری می شوید، براساس عواملی مانند سن، تخصیلات، تجربه کاری و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی یک امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنید. این امتیاز رتبه شما در پول اکسپرس انتری را تعیین می کند و شانس شما برای دعوت شدن جهت رسیدن به اقامت دائم کانادایی مشخص می شود.

ورود به پول اکسپرس انتری، در صورتی که معیارها و ضوابط صلاحیت سنجی را برآورده کنید، یک مزیت بالقوه برای شما محسوب می شود و شانس شم برای مهاجرت موفق به کانادا را افزایش می دهد.  در اینجا به بررسی چند دلیل می پردازیم.

اولا، مقدار آستانه CRS اکسپرس انتری متغیر و غیر قابل پیش بینی هستند. یک امتیاز پایین CRS در نهایت به شما امکان گرفتن دعوت نامه درخواست برای رسیدن به وضعیت اقامت دائم را می دهد.

نمایش خبر  آلبرتا از متقاضیان اکسپرس انتری با حداقل امتیاز 301 دعوت می کند

دوما، پس از ورود به پول اکسپرس انتری و گرفتن امتیاز کمتر از مقدار آستانه تصمیم می گیرید تا منتظر می مانید تا امتیاز افت کند یا منتظر راهی برای بهبود آن خواهید ماند. برای مثال، می توانید برای افزایش امتیاز خود تلاش کنید، برای اینکار می توانید آزمون زبان دیگری بدهید، تجربه کاری بدست آورید، آموزش های دیگری ببینید، یا در کانادا کار یا تحصیل کنید.

و اگر در زمان انتظار در پول اکسپرس انتری، پیشنهاد شغلی ای در کانادا دریافت کنید، امتیاز CRS شما نیز ممکن است به اندازه کافی افزایش بیابد تا بتوانید برای اقامت دائم ITA را دریافت کنید.

سوما، در حالیکه سه برنامه مهم فدرال روش های اولیه ای هستند که بسیاری از مهاجران اقتصادی از آن طریق وارد کانادا می شوند، اکسپرس انتری بخشی از سیستم استانی و ملی است که روش های بسیاری برای اقامت دائم نیروهای کار متخصص فراهم می آورد.

درمیان آنها برنامه کاندیدای استانی است که به استان های شرکت کننده کانادایی و مناطق مختلف آن اجازه می دهد تا از طریق روند های همراستا با اکسپرس انتری، نیروهای کار خارجی و فارغ التحصیلان بین المللی را برای اقامت دائم در کانادا گزینش کنند.

اگر تاکنون روش های مختلف، مانند موارد بالا، را برای CRS امتحان کرده اید،  سپس گرفتن گزینش از یک استان همچنان بعنوان یک گزینه عالی محسوب می شود.

زمانی که وارد پول اکسپرس انتری شده اید و برای برنامه کاندیدای مهاجرتی واجد شرایط شناخته شده یاد، ممکن است از یک استان NOI را دریافت کنید. در ادامه می توانید درخواست خود را به استان ارائه دهید و اگر تایید شوید گزینش استانی را دریافت می کنید که به طور خودکار 600 امتیاز به امتیازات شما اضافه می کند و این امر دریافت دعوت نامه درخواست برای رسیدن به اقامت دائم را برای شما تضمین می کند.

نمایش خبر  کانادا تمکن مالی برای سال ۲۰۲۱ اکسپرس  انتری  را به روز رسانی می کند

هفته گذشته، کانادا از نامزد های اکسپرس انتری با امتیاز CRS 813 دعوت کرد که قبلا گزینش استانی را دریافت کرده بودند و از اینرو 600 امتیاز به امتیاز کل آنها اضافه شد. این بدان معناست که نامزدهایی که  ITA را دریافت کردند برای گزینش استانی به حداقل امتیاز 213 برای سرمایه انسانی خود نیاز دارند.

از اینرو، حتی اگر امتیاز CRS شما برای برنامه های فدرال به اندازه کافی بالا نباشد، به این معنا نیست که توسط یکی از استان های کانادا دعوت نمی شوید، که سپس می تواند به صدور ویزای اقامت دائم کانادایی منجر شود.

در نهایت، کانادا  برای سه سال آینده بالاترین اهداف را برای خودش تعیین کرده است. تحت برنامه سطوح مهاجرتی 2021-2023 کانادا قصد دارد تا هر سال پذیرای بیش از 400000 مهاجر جدید باشد که 110000 از آنها از طریق اکسپرس انتری هستند. این اهداف هر سال افزایش خواهند یافت، و به حداقل 113750 در سال 2023 خواهد رسید. برای برآورده کردن این اهداف بلند پروازانه، کانادا باید دعوت نامه های بسیاری را از طریق سیستم اکسپرس انتری صادر کند و ممکن است در دراو های آینده مقدار آستانه پایینتر نیز باشد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ممکن است بهترین گزینه برای شما ورود به پول اکسپرس انتری با یک امتیاز CRS باشد، همچنان که راه های بسیاری برای بهبود آن و افزایش شانس خود برای رسیدن به اقامت دائم برای شما وجود دارد.