ردکردن این
کانادا از محدودیت های جدید برای مسافران خبر می دهد

تاریخ انتشار

نخست وزیر جاستین ترودو قوانین سختگیرانه تری را برای کنترل ویروس کرونا در کانادا مطرح کرده است.

دولت کانادا قوانین جدیدی برای مسافرانی که وارد کشور می شوند وضع می کند.

این اطلاعیه امروز توسط نخست وزیر کانادا جاستین ترودوو پس از فشارهای شدید چندین استان کانادایی برای اجرای محدودیت های سختگیرانه تر در رابطه با سفر اعلام شد.

ایر کانادا، وستجت، سانوینگ، ایر ترنزت تمام پروازها به مقصد هایی مانند کارائیب را از ۳۱ ژانویه به حالت تعلیق در آورد. این ضوابط و مقررات تا 30 آوریل برقرار خواهند بود. ترودو از پیشرویی این خطوط هوایی در همکاری با دولت فدرال برای اجرای ضوابط تعریف و تمجید کرد.

پرواز های بین المللی از هفته آینده آغاز می شوند و تنها در ونکوور، کلگری، مونترلا و تورنتو به زمین خواهند نشست. مسافرانی که به کشور وارد می شوند، به محض رسیدن باید آزمایش ویروس کرونا را انجام دهند و باید با هزینه خود برای سه روز در یک هتل مشخص تعیین شده از سوی دولت فدرال بمانند تا نتیجه آزمایش آنها آماده شود. ترودو عنوان کرد که هزینه برورد شده برای مسافران 2000 دلار کانادا است. اگر نتیجه آزمایش منفی باشد، مسافران باید برای دوره 14 روزه در منزل قرنطینه باشند( سه روز در هتل بعلاوه 11 روز در منزل). افرادی که آزمایششان مثبت است باید در یکی از محل هایی که دولت تعیین می کند، مانند بیمارستان، اقامت داشته باشد.

سوما، ترودو اعلام کرد که تمام مسافرانی که از مرز زمینی ایالات متحده وارد کانادا می شوند باید به محض ورود آزمایش بدهند و آزمایش منفی خود را ارائه دهند.

نمایش خبر  راه اندازی پروژه کنترل وضعیت ویروس کرونا در بزرگترین فرودگاه کانادا

مسافران بین المللی به کانادا اخیرا مورد نگرانی بسیاری بوده اند، با توجه به اینکه اخیرا موارد ابتلای بسیاری در بریتانیا، افریقای جنوبی و برزیل مطرح شده است.

برای به حداقل رساندن مسافرت ها برای حفاظت از سلامت کانادایی ها، بخصوص در طول فصل بهار پیش رو ،محدودیت های جدیدی اعمال خواهند شد.

در روزهای اخیر، نخست وزیر جاستین ترودو از کانادایی ها درخواست کرده است تا سفر های غیر ضروری خود در آینده که برای آن برنامه ریزی کرده اند را به تعویق بیاندازند. علاوه براین ضوابط دیگری مانند انجام سریع آزمایش در فرودگاه برای مسافرانی که به کشور باز می گردند و قرنطینه اجباری در هتل های مشخص شده را مطرح کرد.

سفر به ایالت های متحده و کشور های دیگر از ماه مارس تحت نظم و قوانین مشخصی درآمده است و هر ماه این محدودیت ها تمدید می شوند. ممنوعیت های جاری در مورد افراد با تابعیت خارجی و سفر غیر ضروری ایالات متحده حداقل تا 21 فوریه 2021 در حالت اجرا خواهند بود.

تعدادی از افراد از این محدودیت ها معاف هستند، مانند شهروندان کانادایی، تابعان دائمی، تعدادی از نیروهای کار موقت خارجی، تعدادی از دانشجویان بین المللی، یا اعضای خانواده درجه یک و دو.

کانادا نیز هر مسافر هوایی بین المللی ای بالای 5 سال را ملزم می کند تا آزمایش منفی ویروس کرونا خود که در طی 72 ساعت قبل از پرواز انجام شده است را ارائه دهد.

علاوه بر انجام آزمایش، مسافرانی که به کانادا می آیند باید دوره 14 روزه قرنطینه اجباری را بگذرانند. برنامه قرنطینه باید پیش از رسیدن به کانادا تهیه شده باشد و محل و چگونگی تهیه مواد غذایی و دارویی در طول این دوره 14 روزه باید ذکر شده باشد.

نمایش خبر  فهرست منتشرشده کانادا از هتل ‌های مجاز دولت برای قرنطینه

مسافران به کانادا باید از اپلیکیشن ArriveCAN برای ارسال اطلاعاتشان به مسئولان خدمات مرزی کانادایی و اطلاع از قوانین و ضوابط مرز در رابطه با کرونا استفاده کنند. درخواست باید توسط تمان مسافران ورودی به کشور برای اجرای خود ارزیابی روزانه جهت تضمین تکمیل فرایند قرنطینه مورد استفاده قرار گیرد.

برخی از استان های کانادایی همچنان نشانگر کاهش تعداد مبتلایان جدید و بستری شدگان هستند.

نخست وزیر جاستین ترودو در طی کنفرانس مطبوعاتی اخیر تایید کرد علارغم ضوابط حفاظتی توسط اتحادیه اروپا برای محدود کردن صادرات دوز های واکسن به خارج از مرزها و تاخیر های ساخت، واکسن به کشور می رسد. او مجددا امروز اعلام کرد که دولت کانادا بدنبال آن است که اطمینان دهد تا سپتامبر هر فردی می تواند واکسن کوید 19 را دریافت کند.