ردکردن این

چطور می توان از ایالات متحده به کانادا مهاجرت کرد

چطور می توان از ایالات متحده به کانادا مهاجرت کرد

تاریخ انتشار

در اینجا نگاهی به برخی از روش‌هایی می اندازیم که مقیمان و شهروندان ایالات متحده می ‌توانند از آن طریق به کانادا مهاجرت کنند.

ایالات متحده یکی از مهمترین منابع مهاجر برای کانادا است.

هر سال، که شامل سالهای شیوع نیز می ‌شود ده ها هزار مقیم و شهروند ایالات متحده برای مهاجرت، کار یا تحصیل وارد کانادا می شوند. اگر در میان افرادی هستید که در ایالات متحده سکونت دارند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند در این مقاله می توانید گزینه های پیش روی خود را بخوانید.

 

مهاجرت به کانادا به عنوان یک نیروی کار متخصص

ایالات متحده و کانادا هر دو کشور های فدرال هستند، اما کانادا متفاوت است. زیرا استان‌ها و مناطق آن اجازه انتخاب مهاجران را دارند. این مورد توضیح می دهد که چرا کانادا بیش از ۱۰۰ روش مهاجرتی امتیاز محور برای اتباع خارجی ای که می خواهند برای دلایل اقتصادی مهاجرت کنند پیش رو دارد.

 

بیش از ۱۰۰ روند دسته اقتصادی کانادا متقاضیان را بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی مانند سن تحصیلات و تسلط بر زبان و تجربه کاری مورد ارزیابی قرار می دهند. در حالی که داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر می تواند در فرایند مهاجرت برای شما کمک کننده باشد اکثر مهاجران دسته اقتصادی موفق، بدون شغل از پیش تعیین شده وارد کشور می‌شوند. روش اصلی کانادا برای شهروندان و مقیمان ایالات متحده جهت مهاجرت به عنوان یک نیروی کار متخصص اکسپرس انتری می ‌باشد.

اکسپرس انتری روش اصلی از که کانادا از طریق آن درخواست های نیروی کار متخصص را مدیریت می‌کند و توسط اداره مهاجرت و نوجوانی به تابعیت کانادا اداره می‌شود.

نمایش خبر  چطور به عنوان یک پرستار به کانادا مهاجرت کنیم

تقریباً هر دو هفته یک بار و حتی در طول دوران شروع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا دراو های اکسپرس انتری را برگزار می ‌کند و از متقاضیان برای درخواست اقامت دائم دعوت به عمل می آورد. با دریافت یک دعوتنامه متقاضیان چند ماه برای ثبت درخواست اقامت دائم خود نزد اداره مهاجرت کانادا وقت دارند.

برنامه کاندیدای استانی روش رایج دیگری برای مهاجران دسته اقتصادی است که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند. تقریباً هر استان و منطقه یک برنامه کاندیدای استانی دارد. هر یک از آنها ضوابط انتخاب خود را دارند که با نیازهای بازار کار منطقه تطابق دارد. متقاضیان موفق یک مجوز گزینش استانی دریافت می کنند و سپس آن مجوز را همراه با درخواست اقامت دائم خود نزد اداره مهاجرت کانادا ثبت نام کنند.

اگر برای اکسپرس انتری واجد شرایط هستید بهتر است که یک پروفایل در این سیستم ایجاد کنید. در حالی که در پول اکسپرس انتری هستید، یک استان یا منطقه ممکن است تصمیم به دعوت شما برای درخواست برنامه کاندیدای استانشان بگیرد و این می تواند ۶۰۰ امتیاز اضافی در اکسپرس انتری برای شما به همراه داشته باشد، که به خوبی دریافت اقامت دائم را برای شما تضمین می کند.

گزینه‌های دیگر برای شهروندان و تابعان ایالات متحده شامل سیستم مهاجرت کبک و گزینه های استانی و فدرال کانادا برای مهاجران حوزه تجارت مانند افراد خویش فرما است.

 

مهاجرت به کانادا با یک مجوز کار

هزاران نفر از ایالات متحده به عنوان نیروی کار خارجی به کانادا مهاجرت می‌ کنند.

مجوزهای کار در کانادا تحت دو دسته قرار می گیرند.

نمایش خبر  کانادا جزئیات برنامه والدین پدربزرگ و مادربزرگ ها برای سال ۲۰۲۱ را اعلام می کند

دسته اول شامل ارزیابی تاثیر بازار کار است.

دولت فدرال کانادا از ارزیابی تاثیر بازار کار برای تعیین نحوه استخدام نیروی کار خارجی و تاثیر آن بر حقوق و استخدام نیروهای کار در کانادا استفاده می‌ کند. بعضی از پیشنهادات شغلی به این مجوز نیاز دارند و از این رو کارفرما در کانادا باید به دولت فدرال اعلام کند و پیش از آوردن نیروی کار خارجی در کشور یک مجوز ارزیابی تأثیر بازار کار مثبت یا خنثی دریافت کند.

دومین دسته نیازی به مجوز ارزیابی تاثیرگذار کار ندارند تحت این دسته این مجوزها به خاطر ملاحظات اقتصادی و اجتماعی کانادا ضرورتی ندارند. برای مثال شهروندان ایالات متحده ممکن است برای یک مجوز کار معاف از ارزیابی تاثیر بازارکار تحت توافقنامه مکزیک کانادا و ایالات متحده واجد شرایط باشند. شهروندان ایالات متحده نسبت به کار در کانادا تحت این توافق نامه انعطاف‌پذیری بیشتری دارند تنها اگر شغلی از طریق کارفرمای آنها در دسترس باشد یا اگر در یک سرمایه گذاری یا تجارت در کانادا مشارکت کنند.

روند استعدادهای جهانی به یک گزینه بسیار محبوب در سال های اخیر تبدیل شده است، و استعدادهای حوزه فنی در ایالات متحده بدون در نظر گرفتن ملیت افراد توانسته اند از فرآیندهای سریع برای صدور مجوز کار در کانادا بهره‌مند شوند.

ذکر این نکته که آمدن به کانادا به عنوان یک نیروی کار خارجی در صورت مهاجرت برای شما مزیت به همراه خواهد داشت مهم است. بسیاری از روندهای مهاجرت دسته اقتصادی کانادا امتیازاتی را فراهم می آورند یا برای افراد خارجی طراحی شده اند که می خواهند تجربه کانادایی داشته باشند برای مثال تحت روند اکسپرس انتری برای تجربه داخلی می توانید امتیازات بیشتری به دست آورید.

نمایش خبر  آیا کانادا پس از شیوع یک مقصد جذاب برای مهاجران باقی می ماند

 

مهاجرت به کانادا تحت دسته خانواده

دومین دسته مهاجرتی مهم کانادا دسته خانواده می ‌باشد. بزرگترین گروه مهاجران دسته خانواده، همسران و شریکان زندگی تابعان دائمی و شهروندان کانادایی هستند. علاوه بر این کانادا به شهروندان و تابعان دائمی خود این امکان را می‌ دهد تا از فرزندان وابسته، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت کنند.

 

تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی

شهروندان و تابعان متولد ایالات متحده با والد کانادایی به صورت خودکار شرایط تبدیل شدن به شهروند کانادایی را دارند.

آنها باید یک درخواست اثبات شهروندی را نزد اداره مهاجرت کانادا ثبت کنند. کانادا نیز یکی از روش‌های مناسب برای رسیدن به شهروندی را به آنها پیشنهاد می دهد. به محض گرفتن اقامت دائم، پس از حداقل سه سال زندگی در کانادا در ۵ سال قبل، شما برای شهروندی کانادا واجد شرایط خواهید بود. حدود ۸۵ درصد از مهاجران کانادایی شهروند این کشور خواهند شد.