ردکردن این
اگر برنامه اکسپرس انتری را در کانادا دریافت کنید چه کاری باید انجام دهید؟

تاریخ انتشار

یک راهنمای گام به گام برای کمک جهت آغاز ثبت درخواست برای مهاجرت کانادا.

وارد پول اکسپرس انتری شده‌اید و دعوت نامه درخواست اقامت دائم را دریافت کرده اید حال قدم بعدی چیست؟

متقاضیانی مانند شما، در صورتی که می خواهند برای مهاجرت به کانادا برنامه‌ ریزی کنند، اکنون می توانند درخواست اقامت دائم خود را نزد اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا ثبت کنند.

زمانی که دعوت نامه درخواست را دریافت می کنید ۹۰ روز کاری برای تکمیل و تصحیح درخواست خود زمان در اختیار دارید. از این زمان با هوشیاری استفاده کنید. اگر درخواست خود را در طی ۹۰ روزه ثبت نکنید دعوت نامه شما منقضی خواهد شد. به این معنا که باید یک پروفایل جدید در اکسپرس انتری باز کنید و امیدوار باشید تا در دور بعدی صدور دعوت نامه ها، دعوت نامه دیگری دریافت کنید.

کانادا اخیراً از ۲۷۳۳۲ متقاضی مهاجرتی در بزرگ‌ ترین دراو اکسپرس انتری خود دعوت به عمل آورد. متقاضیان برای رسیدن به اقامت دائم از طریق دسته تجربه کانادایی واجد شرایط بودند. آنها تا تا مادامی واجد شرایط بودند که پروفایل آنها پیش از ۱۲ سپتامبر در پول ثبت شده باشد و تنها به امتیاز ۷۵ در سیستم جامعه رتبه‌ بندی نیاز داشتند تا بتوانند دعوت نامه درخواست را دریافت کنند. این کمترین شرط امتیاز سیستم جامع طبقه‌ بندی تا کنون بوده است. این دراو بزرگ نشان می دهد که کانادا به اهداف مهاجرتی خود مبنی بر پذیرش ۴۰۰ هزار مهاجر پایبند است.

اولین گام برای ثبت درخواست در جهت رسیدن به اقامت دائم جمع آوری اسناد و مدارک مورد نیاز است. دعوت نامه درخواست شما نشان می‌دهد که آیا از طریق دسته تجربه کانادایی یا برنامه تحت مدیریت اکسپرس انتری برای اقامت دائم انتخاب می‌‌شوید یا خیر. اداره مهاجرت کانادا فهرست اسناد و مدارک شخصی شما را از طریق پورتال اکسپرس انتری برایتان ارسال می کند، این امر به آن بستگی دارد که از طریق کدام برنامه مهاجرتی درخواست خود را ارائه می ‌دهید. عموما، متقاضیان ملزم هستند تا مدارک زیر را در زمان ثبت درخواست ارائه دهند:

  • مدارک وضعیت بدنی مانند مدرک تولد.
  • آزمون های زبان
  • مدارک تحصیلی
  • اسناد تجربه کاری
  • مدارک پزشکی
  • مدارک پلیس
  • اثبات سرمایه
  • عکس و مدارک دیگر
نمایش خبر  اکسپرس انتری: افت CRS تا 397 امتیاز

 

مدارک عدم سوء سابقه برای هر کشوری که شش ماه پی ‌در پی یا بیشتر در آنجا سکونت داشته ‌اید لازم است. اگر زیر ۱۸سال هستید نیازی به ثبت مدارک سابقه کیفری ندارید. علاوه براین باید مدرک سوء سابقه را برای مدت زمانی که در کانادا هستید نیز ثبت کنید.

علاوه بر این ملزم هستید تا آزمایشات پزشکیخود را نزد یک پزشک مورد تایید اداره مهاجرت کانادا انجام دهید و اگر می خواهید در مورد پزشکان مورد تایید کانادا مطلع شوید می ‌توانید وب سایت اداره مهاجرت را چک کنید.

متقاضیان معمولاً باید بیومتریک را انجام دهند (تصویربرداری و اثر انگشت) . با این وجود، اگر در ده سال گذشته به عنوان بخشی از درخواست ویزای ویزیتوری، مجوز کار یا تحصیل خود بیومتریک خود را انجام داده اید نیازی به انجام مجدد آن وجود ندارد. این بخشی از ضوابط موقتی به خاطر شیوع ویروس کرونا می باشد.

ممکن است نیاز باشد تا بسته به موقعیت خاص خود اسناد و مدارک اضافی دیگری را فراهم کنید. بررسی فهرست شخصی شما برای آنکه مطمئن شوید تمام مدارک لازم را آماده کرده اید خوبی است.

زمانی که بیومتریک و مدارک پزشکی خود را آماده کردید می توانید درخواست خود را ثبت کنید.

زمان رسیدگی به درخواست ها می تواند متغیر باشد اداره مهاجرت کانادا قصد دارد ۸۰ درصد از درخواست ها را در طی ۶ ماه مورد رسیدگی قرار دهد گرچه تایید می کنند که ممکن است به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا تاخیر های نیز به وجود آید.

ممکن است اداره مهاجرت کانادا برای یک مصاحبه کوتاه پیش از تصمیم نهایی در مورد درخواست تان با شما تماس حاصل کند. اگر موفق باشید تاییدیه اقامت دائم خود را از طریق پست دریافت می کنید. سپس اداره مهاجرت کانادا در مورد گام های بعدی به شما آموزش می دهد و ممکن است مجبور باشید تا در زمان لازم برای ارائه تاییدیه اقامت دائم خود به محل مشخصی بروید و نشان دهید که پول کافی برای حمایت از خود و خانواده تان در اختیار دارید.

نمایش خبر  دعوت از متقاضیان اکسپرس انتری در دراور جدید برنامه کاندیدای استانی توسط انتاریو

اگر خارج از کانادا زندگی می کنید ممکن است در صورت نیاز به ویزا برای ورود به کانادا، پاسپورت خود را در مرکز درخواست ویزا ارائه دهید. زمانی که رسیدگی به درخواست شما انجام می شود با شما تماس حاصل می‌شود تا برای تحویل پاسپورت خود و دریافت تاییدیه اقامت دائم خود مراجعه کنید.

اداره مهاجرت کانادا همچنان درخواست های اکسپرس انتری از افرادی که در خارج از کانادا زندگی می کنند را می پذیرد. افراد موفق ممکن است پس از برداشته شدن محدودیت های سفر به کانادا سفر کنند. با این وجود این فرایند ممکن است چند ماه زمان ببرد. پس از ورود به پول اکسپرس انتری ایده خوبی است زیرا ماهیت دراو ها غیر قابل پیش بینی است. ممکن است اداره مهاجرت کانادا از متقاضیان بیشتری که در حال حاضر خارج از مرزها هستند دعوت به عمل آورد و تصمیم بگیرد تعداد دعوت نامه های درخواست خود را افزایش دهد. این می تواند بدون هیچ گونه اطلاع رسانی قبلی روی دهد. علاوه بر این، محدودیت های سفر می تواند در زمانی که شما تاییدیه اقامت دائم خود را دریافت می‌ کنید تغییر کنند.