ردکردن این

مسافران هوایی به کانادا باید از 22 فوریه در هتل در قرنطینه باشند

مسافران هوایی به کانادا باید از 22 فوریه در هتل در قرنطینه باشند

تاریخ انتشار

جاستین ترودو از جزئیات نهایی ضوابط جدید ویروس کرونا برای سفرهای هوایی خبر داد.

مسافران هوایی به کانادا از 22 فوریه برای سه روز با هزینه شخصی خود در هتل قرنطینه خواهند بود.

نخست وزیر، جاستین ترودو، در یک کنگره مطبوعاتی در تاریخ 12 فوریه درمورد تاریخ رسمی اجرای ضوابط جدید خبر داد، و اعلام کرد دو هفته پس از معرفی ضوابط ایمنی جدید ویروس کرونا آنها وارد مرحله اجرا می شوند.

مسافران هوایی باید در زمان رسیدن به فرودگاه آزمایشی برای قرنطینه انجام دهند. نخست وزیر اعلام کرد که قرنطینه سه روزه در یکی از محل هایی که دولت انتخاب کرده است به این معنا است که زمان کافی برای گرفتن نتیجه آزمایش PCR  در اختیار است. این آزمایشات ویروس کرونا نسبت به آزمایش های سریع بسیار دقیق تر خواهند بود.

به گفته نخست وزیر ” این تصمیم گیری برای فرستادن مسافران به هتل برای قرنطینه است و یک جریمه محسوب نمی شود، و این امکان را به ما می دهد تا زمان کافی در اختیار داشته باشیم تا آزمایش PCR را بخوبی و بطور دقیق مورد ارزیابی قرار دهیم. و در اولین فرصت که جواب منفی را گرفتیم- حتی این امکان وجود دارد که یک روز بعد جواب منفی را بدست آوریم- آنها می توانند برای تکمیل کردن ادامه دوره قرنطینه خود، در صورت ارائه برنامه ی قرنطینه قابل قبول، به منزلشان بروند”.

هزینه برآورد شده برای مسافرانی که باید در یک هتل قرنطینه شوند 2000 دلار است. کارکنان هتل باید مسافران را از فرودگاه به مقصد انتقال داده و وعده های غذایی را در اختیارشان قرار دهند و امکان دسترسی به اینترنت، رادیو و تلویزیون را برایشان فراهم کنند.

نمایش خبر  کانادا محدودیت های مرزی را تا 21 جولای تمدید می کند: وزیر امنیت عمومی

پروازهای بین المللی به کانادا تنها در ونکوور، کلگری، مونترال، و تورنتو به زمین می نشینند. علاوه بر آزمایش PCR که در فرودگاه کانادایی انجام می دهند، باید آزمایش منفی پیش از سوار شدن به هواپیما را نیز ارائه دهند.

از 15 فوریه، افرادی که از مرزهای زمینی عبور می کنند نیز باید آزمایش ویروس کرونا منفی خود را ارائه دهند. مسافرانی که آزمایش منفی ویروس کرونا در طی 72 ساعت قبل از سفر را ارائه نمی دهند، تا 3000 دلار جریمه می شوند یا تحت پیگیری قضایی قرار می گیرند.

مسافرانی که دلایل ضروری برای سفر دارند، مانند رانندگان کامیون ها، مشمول این قوانین نیستند.

مسافران به ;انادا باید اپلیکیشن ArriveCAN را نیز دانلود کنند. این اپلیکیشن دولتی برای کمک به اجرای ضوابط ویروس کرونا در مرزها است.

محدودیت های سفر کانادا از ماه مارس 2020 وارد اجرا شده اند. شهروندان و مقیمان دائم کانادایی مجاز به برگشت به کشور هستند اما افراد خارجی باید خانواده ای در کانادا داشته باشند، یا بنا بر دلایل ضروری قصد سفر به کانادا را داشته باشند. محدودیت های موجود تا 21 فوریه برقرار خواهند بود.