ردکردن این

قهرمانان آماتور از محدودیت های سفر به ویروس کرونا در کانادا معاف هستند

قهرمانان آماتور از محدودیت های سفر به ویروس کرونا در کانادا معاف هستند

تاریخ انتشار

قهرمانان آماتور با عملکرد بالا و تیم حمایتی ممکن است مجاز به ورود به کشور باشند و ممکن است است بتوانند از قرنطینه اجباری معاف شوند.

کانادا ورود در طول دوران شیوع ویروس کرونا را برای قهرمانان آماتور با عملکرد بالا آسان ‌تر  می کند. این قهرمانان و تیم همراه آنها که در رویدادهای ورزشی بین المللی شرکت می کنند ممکن است از محدودیت های سفر اعمال شده از سوی کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا معاف باشند. علاوه بر آن، ممکن است نیاز به انجام کامل قرنطینه ۱۴ روزه اجباری نداشته باشد. برای اینکه واجد شرایط شوید اگر شما یک قهرمان آماتور خارجی هستید باید در یک رویداد تک ورزشی بین ‌المللی شرکت کرده باشید و از سوی یک سازمان ورزشی مورد حمایت باشید. برای مثال یک وزنه بردار از ایالات متحده باید عضو تیم وزنه برداری ایالات متحده باشد. اتباع خارجی که نقش مهمی در این رویداد ها دارند نیز باید عضو یکی از سازمان‌های ورزشی باشند.

علاوه بر این، شخص ورزشکار و تیم حمایتی او به یک مجوز از سوی نماینده وزیر میراث کانادایی نیاز دارند. این نامه به عنوان یک گواهی برای شرکت کردن آن ‌ها در آن رویداد ورزشی ارائه می شود.  سازمان ورزش های ملی که مسئول رویدادهای ورزشی است باید درخواست این نامه ی مجوز را صادر کند.

شایان ذکر است که مجوز به تنهایی برای سفر به کانادا کافی نیست. اتباع خارجی در صورت لزوم باید دارای ویزای اقامت موقت یا مجوز سفر الکترونیکی باشند. افرادی که به طور عادی برای سفر به کانادا احتیاج به ویزای سفر دارند، باید برای ویزای اقامت موقت درخواست دهند. آن دسته از افرادی که معمولا به ویزا احتیاج ندارند، باید مجوز سفر الکترونیکی را بگیرند شهروندان ایالات متحده به هیچ یک از این ها احتیاجی ندارند.

نمایش خبر  مسافران هوایی به کانادا باید از 22 فوریه در هتل در قرنطینه باشند

 

سفر به کانادا

ورزشکاران تیم حمایتی ممکن است تا زمانی که شروط ورود را برآورده می کنند، اجازه ورود به کشور را داشته باشند. برای مثال مسافرانی که علایم ویروس کرونا دارند و همینطور افرادی که سوء سابقه کیفری دارند ممکن است مجاز به کشور نباشند.

مسافران نیز برای حضور در رویدادهای ورزشی باید به دنبال ورود به کشور باشند. اگر آنها به خاطر دلایل دیگر قصد ورود به کانادا را داشته باشند از فرودگاه یا مرز بازگردانده می‌شوند.

حتی اگر یک مسافر مجوز و ویزای اقامت موقت یا مجوز موقت الکترونیکی را داشته باشد نیز باید بازگردانده شود. تصمیم گیری نهایی در مورد ورود یا بازگردانده شدن فرد بر عهده مسئول مهاجرتی است.

 

فرایند سریع رسیدگی به درخواست های رویدادهای ورزشی

دریافت نامه از سازمان میراث کانادایی برای سفر به کانادا کافی نیست، مگر آن که شهروند ایالات متحده باشید.

اتباع خارجی برای سفر به کانادا به ویزای اقامت موقت نیاز دارند. که برای ویزا درخواست از آنها خواسته  می شود و برای اینکه بتوانند سریع تر فرایند رسیدگی و درخواست خود را انجام دهند نیاز به مجوز دارند.

اتباع خارجی که مجوز سفر الکترونیکی دارند نیز به مجوز نیاز دارند آنها باید با اداره مهاجرت از تماس حاضر کنند تا درخواست رسیدگی سریع به پرونده هایشان را ارائه دهند و همچنین می توانند یک فرم آنلاین در وبسایت دولتی را برای این منظور ثبت کنند.