کودکان مهاجر که در کانادا بزرگ می شوند در میان نیروهای کار می درخشند

مهاجرانی که در کودکی به کانادا می آیند اغلب از تحصیلات بهتری برخوردار هستند و نسبت به متوسط کانادایی ها درآمد بالاتری دارند کودکان مهاجر دو برابر کودکان کانادایی که از خانواده ها با درآمد پایین می ‌آیند شرایط بهتری دارند اما در بزرگسالی به سراغ تحصیلات عالی دانشگاهی نمی ‌روند و حقوق آنها اغلب اوقات بیشتر است. این نتایج از تحقیق انجام شده توسط اداره آمار کانادا ارائه می‌شود که اطلاعات فایل های مالیاتی در سال ۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار داده است.

محققان نتایج بازار کار و آموزش مهاجرانی که در کودکی قبل از سن ۱۵ سالگی وارد کانادا شدند را مورد بررسی و تحقیق قرار دادند تا سن ۲۰ سالگی حدود ۷۰ درصد از مهاجران که پیش از ۱۵ سالگی به کشور رسیدند، در یک موسسه آموزش عالی دانشگاهی هستند. در حالی که برای کل جمعیت این درصد برابر با ۵۶ درصد است. زنانی که در کودکی مهاجرت کردن اکثر ۲۰ ساله ها در آموزش عالی دانشگاهی را به خود اختصاص می‌دهند.

در سال ۲۰۱۸ ، ۲۵ ساله ها در کل جمعیت دارای متوسط حقوق حدود ۲۹۷۰۰ دلار بودند اما ۲۵ ساله هایی که در کودکی مهاجرت کردند هر سال ۳۰۳۰۰ دلار حقوق دریافت می کردند. برای افراد ۳۰ ساله متوسط حقوق حدود ۴۱۸۰۰ دلار بودT درحالیکه برای مهاجران سی ساله که در کودکی به عنوان یک مهاجر وارد کشور شدند. این رقم برابر با ۴۷۴۰۰ دلار بود. به عبارت دیگر کودکان مهاجر که در کشور بزرگ شدن نسبت به کل جمعیت ۱۳ درصد بیشتر درآمد دارند.

مطلب مرتبط
تابعان دائمی موقت تا تابستان 2021 برای حفظ وضعیت اقامتی خود زمان دارند

 

دسته مهاجرت تاثیر گذار در متوسط درآمد

سه گروه مهاجرت در کانادا وجود دارند: دسته اقتصادی، دسته خانواده, دسته پناهجویی. مهاجران دسته اقتصادی بزرگترین دسته هستند. آنها از طریق روندهای اکسپرس انتری، برنامه های کاندیدای استانی، مهاجرت تخصصی کبک و روند های دیگر وارد کشور می شوند. مهاجران دسته خانواده ممکن است تحت حمایت یک فرد کانادایی باشند که همسر، والد یا عضو دیگری از خانواده یک تابع خارجی است. مهاجران دسته پناهجویی به دنبال پناهندگی در کانادا هستند.

کودکان مهاجران دسته اقتصادی شاهد بالاترین نرخ مشارکت در دوره های آموزش عالی و حقوق سالانه در بزرگسالی بودند تا سن ۲۳ سالگی ، کودکان دسته خانواده و دسته پناهجویی نسبت به همتایان دسته اقتصادی خود دارای درآمد بالاتری بودند. زیرا احتمال کار کردن آنها نسبت به رفتن آنها به مدرسه بالاتر بود.

سن ۲۴ سالگی وقتی اکثر افراد برنامه های تحصیلی خود را تکمیل کرده اند، حقوق کودکان دسته اقتصادی نه تنها از همتایانشان که  طریق دسته های مهاجرتی دیگر وارد کانادا شدند بیشتر است، بلکه از کل جمعیت نیز بیشتر خواهد بود.   مهاجران 20 که به عنوان یک کودک از طریق برنامه مهاجرت دسته اقتصادی وارد کشور می‌شوند دارای متوسط حقوق ۵۲۴۰۰ دلار در سال ۲۰۱۸ بودند. کل جمعیت حدود ۴۱ هزار و ۸۰۰ دلار حقوق داشت. مهاجران ۳۰ ساله که به عنوان یک کودک در خانواده های پناهجو پذیرفته شدند حدود ۴۱ هزار و ۶۰۰ دلار در آمد داشتند و مهاجرانی که تحت دسته خانواده پذیرفته شدن در حدود ۴۰ هزار و ۱۰۰ دلار درآمد داشتند.

مطلب مرتبط
پنج توصیه مهم برای پر کردن اپلی کیشن ویزیتور ویزا

تفاوت در نتایج بازار کار به خاطره این است که این دسته های مهاجر چطور در کانادا پذیرفته می شوند مهاجران دسته اقتصادی به خاطر توانایی خود نسبت به خو  گرفتن با بازار کار مورد تایید قرار می‌گیرند. آنها با سطح بالایی از سرمایه انسانی وارد کانادا می شوند آنها جوان هستند، تحصیلات دارند، بر زبان تسلط دارند و مهارت های مورد نیازی که نیاز بازار کار کانادا است را دارا می باشند. بدین ترتیب کودکان مهاجران دسته اقتصادی احتمالاً بهتر از والدینشان می توانند ویژگی های سرمایه انسانی را برآورده کنند

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram