ردکردن این
فارغ التحصیلان بین المللی کانادا: امید خود را از دست ندهید

تاریخ انتشار

فرصت های بسیاری برای فارغ التحصیلان بین المللی وجود دارد تا بتوانند به اقامت دائم کانادا دست یابند.

بسیاری از آن ها امید داشتند که بتوانند از روند های فارغ التحصیل بین المللی انگلیسی زبان که در ششم ماه می راه اندازی شد بهره مند شوند.

این روند ها محبوب ترین روش های مهاجرتی بودند که توسط کانادا معرفی شدند که از طریق آن ۹۰ هزار فارغ التحصیل بین المللی و نیروی کار ضروری توانستند برای اقامت دائم درخواست دهند. دو روند نیروی کار ضروری انگلیسی زبان ۵۰۰۰۰ ظرفیت را به خود اختصاص می دادند در حالی که ظرفیت برای فارغ التحصیلان بین المللی انگلیسی زبان از طریق این روندها ۴۰ هزار ظرفیت بود.

با در نظر گرفتن میزان فارغ التحصیلان بین المللی در کانادا روند فارغ التحصیلی انگلیسی‌زبان اولین روندی بود که به سقف ظرفیت خود رسید. این اتفاق ۲۵ ساعت پس از راه‌اندازی روندها روی داد.

بی شک متقاضیانی هستند که به خاطر نداشتن شانس ثبت درخواست به موقع نا امید شده‌اند. دلایل رایج برای اینکه این افراد نتوانستند در زمان مقرر ثبت نام کنند می تواند نداشتن نتیجه آزمون زبان ایشان برای برآورده کردن شرط تسلط بر زبان انگلیسی دولت فدرال باشد. یا ممکن است برخی از آنها نتوانسته باشند در موعد مشخص هزینه‌های درخواست را بپردازند. دیگر افراد ممکن است در زمان راه‌اندازی روندها به دلایل مختلفی مشغول به کار نبوده باشند.

با وجود هر دلیلی که این افراد می‌توانند داشته باشند، نباید امید خود را از دست بدهند.

 

ممکن است اداره مهاجرت کانادا برای طرح روند فارغ التحصیلان بین المللی انگلیسی زبان در خواست های بیشتری را بپذیرد

اداره مهاجرت و ناجی و تابعیت کانادا در نهایت فرآیند رسیدگی به ۴۰ هزار درخواست را آغاز خواهد کرد که فرایندی است که در طی آن تعدادی از درخواست ها رد خواهند شد از این جهت که ممکن است شرایط اعلام شده از سوی اداره مهاجرت کانادا را برآورده نکنند.

نمایش خبر  چطور اسپانسر همسر خود از هند باشیم

ممکن است اداره مهاجرت کانادا دوباره ما را شگفت زده کند.

اداره مهاجرت کانادا هنوز در مورد این موضوع نظری ارائه نداده است و هنوز تصمیمی نگرفته است اما مشخص است که در نهایت برای جبران درخواست های رد شده تصمیم گیری هایی انجام خواهد داد. اداره مهاجرت کانادا پس از برگزاری لاتاری های برنامه والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها این کار را انجام داده بود. برخی از افرادی که از طریق لاتاری دعوت شده بودند تصمیم گرفتند فرآیند را ادامه ندهند و در نتیجه اداره مهاجرت کانادا برای جبران تعداد از دست رفته درخواست های جدیدی را پذیرفت.

احتمال دیگری که وجود دارد این است که برخی از متقاضیان برای هر دو روند نیروهای کار ضروری و فارغ التحصیل واجد شرایط شوند، و تصمیم بگیرد دو درخواست ثبت کنند. در نتیجه دو هزینه پرداخت کنند. برای افزایش تعداد مقیمان دائمی که تحت روند فارغ التحصیلی در کشور می مانند اداره مهاجرت کانادا ممکن است تصمیم بگیرد درخواست های این افراد را تحت روند نیروی کار ضروری مورد رسیدگی قرار دهد. تاکنون روند های نیروی کار توجه کمتری را نسبت به روند فارغ‌التحصیلی به خود جذب کرده اند (تعداد فارغ التحصیلان در کشور بیشتر از تعداد نیروهای کار است).

اداره مهاجرت کانادا نتوانند به ظرفیت تعیین شده ۵۰ هزار متقاضی طرح روند نیروی کار ضروری دست یابد ممکن است این ظرفیت ها را به روند فارغ التحصیلی اختصاص دهد. این یک گزینه  است. گزینه دیگر افزایش تعداد مشاغل قابل قبول طرح روند نیروی کار ضروری است که به دارندگان مجوز تحصیل و فارغ ‌التحصیلان کمک می کند تا تحت سیاست های عمومی موقت واجد شرایط شناخته شوند.

نمایش خبر  چطور برای مهاجرت کانادایی همسرتان از لبنان حمایت کنید

باید به یاد داشته باشیم که برنامه های مهاجرتی اداره مهاجرت کانادا انعطاف پذیر هستند و هرگز بدون تغییر نبوده اند. برنامه های مهاجرتی یک راهنما از اما در واقع تعداد مهاجران و دسته‌های ورودی آنها توسط متغیرهای دیگری تعیین می شود این متغیرها شامل ظرفیت رسیدگی به درخواست از سوی اداره مهاجرت کانادا، ظرفیت رسیدگی استان ها و مناطق، تقاضا در میان متقاضیان مهاجرتی، توانایی متقاضیان برای به دست آوردن و ثبت مدارک خود در زمان مقرر است.

بزرگترین متغیر شیوع ویروس کرونا است که همچنان تغییراتی در برنامه سطوح مهاجرتی کانادا به وجود می‌آورد برای مثال این احتمال وجود دارد که اداره مهاجرت کانادا به خاطر محدودیت های مرزی طولانی مدت سر وضعیت اقامت افراد در داخل کشور را به اقامت دائم تبدیل کند. این احتمال نیز وجود دارد که دارای مهاجرت کانادا در سال ۲۰۲۱ محدودیت های مرزی را بردارد. با این وجود، احتمال برداشته شدن محدودیت ها وجود دارد.

 

فارغ التحصیلان: کاری که شما می‌توانید انجام دهید

برخی از فارغ التحصیلان که زمان آزمون آیلتس خود را مشخص کرده‌اند ممکن است با وجود بسته شدن این روند قصد به تعویق انداختن یا کنسل کردن آن را داشته باشند شاید برای برنامه مهاجرتی دیگری واجد شرایط نباشند یا نخواهند در حال حاضر درخواستی را ثبت کنند.

باید اطمینان حاصل کنید که تمام ضوابط و معیارهای روند فارغ‌ التحصیلی بسته شده را دارید، تا در صورتی که اداره مهاجرت کانادا تصمیم بگیرد مجدداً از طریق این روند درخواست ها را بپذیرد شما آمادگی کامل برای سطح درخواست را داشته باشید. تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید، و نتیجه آزمون زبان انگلیسی خود را آماده کنید اگر آمادگی کامل را داشته باشید شانس این را خواهید داشت که اگر اداره مهاجرت کانادا مجدداً ظرفیت ها را برای این روند باز کند بتوانید درخواست دهید.  علاوه بر این اگر تمام در مدارک را در دست داشته باشید به موقع می توانید درخواست خود را ثبت کنید.

نمایش خبر  سیستم انتخابات کانادا چطور کار می کند؟

اکسپرس انتری برنامه کاندیدای استانی و بسیاری از ۱۰۰ روش مهاجرتی مختلف در کانادا مزیت های بسیاری برای فارغ التحصیلان بین المللی قائل هستند. با وجود اینکه ظرفیت ها به اتمام رسیده اند آماده شوید تا در آینده بتوانید فرصت ثبت درخواست به موقع را داشته باشید.