ردکردن این

توافق جدید کانادا-اکراین برای افزایش مهاجرت

توافق جدید کانادا-اکراین برای افزایش مهاجرت

تاریخ انتشار

همچنان که این دو کشور یک گروه کاری جدید را برپا میکنند شرایط مهاجرت از اوکراین به کانادا آسان تر می شود.

وزیر مهاجرت، مارکو مندیچینو در روز چهارشنبه، از ایجاد گروه جدید کاری توسط دو کشور کانادا و اوکراین خبر داد.

مشارکت جدید در جهت بهبود فرصت ‌های احتمالی برای افراد تابعیت اوکراینی است که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا همچنان تضمین می کند که قوانین مهاجرت و چارچوب‌ های ویزای کانادا بی عیب و نقص باقی خواهد ماند.

به محض اینکه محدودیت ‌های سفر ویروس کرونا برداشته شوند این قوانین وارد اجرا خواهد شد.

گروه کاری اکران و کانادا به دولت های این توافق اینکار را می دهد تا نگرش های خود و اقدامات لازم در مورد چگونگی مدیریت مهاجرت را به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، به کانادا این امکان را می دهد تا برنامه های مهاجرت دسته اقتصادی خود را برای اوکراینی ‌ها ارتقا دهد.

به گفته مندیچینو، در میان نسل های اوکراینی ها که کانادا را به عنوان منزل جدید خود انتخاب کرده‌اند، جامعه اوکراین کانادایی همچنان کمک های بسیاری به اقتصاد کانادا می کند، این مشارکت منحصر به فرد که از آن خبر می دهیم ارتباط بین مردم در این دو کشور را محکم تر می کند.

چهارشنبه بیست و نهمین سالگرد روابط دیپلماتیک بین این دو کشور بود. کانادا و اوکراین از سال ۱۹۹۲ -تنها چند ماه پس از این که اوکراین در آگوست ۱۹۹۱ از اتحادیه شوروی جدا شد و استقلال خود را به دست آورد، از این روابط بسیار قدرتمند بهره مند بوده ‌اند.

نمایش خبر  چطور به عنوان یک تازه وارد در کشور شغل پیدا کنیم؟

کانادا و اوکراین از آن زمان به بعد رابطه نزدیکی داشته اند. در حال حاضر بیش از ۱.۳ میلیون کانادایی اوکراینی تبار در کانادا زندگی می کنند. علاوه بر آن، این دو ملیت در سال ۲۰۱۷ توافق‌نامه تجارت های آزاد اکران کانادا را امضا کردند که از ۸۵ درصد از تعرفه صادرات کانادا به اوکراین صرف نظر می‌کند.

کانادا نیز از سال ۲۰۱۴ متعهد شده است تا برای حمایت از اوکراین ۸۰۰ میلیون دلار صرف کند. این کمک شامل کمک‌های بشردوستانه، مالی، توسعه، امنیت و اقدامات غیرنظامی است.

 

توافق نامه جوانان اوکراین و کانادا

کانادا و اوکراین از طریق این گروه کاری با هم کار می‌کنند تا بتوانند توافق نامه جنبش جوانان جدید را توسعه دهند. این توافق نامه به این مفهوم است که جوانان اوکراین و کانادا فرصت سفر و کار در این دو کشور را دارند. پس از برداشته شدن محدودیت های صفر ناشی از ویروس کرونا این توافق نامه وارد اجرا خواهد شد.

توافق نامه جنبش جوانان دسترسی بازار کار برای جوانان بین ۱۸ تا ۳۵ سال را بهبود می بخشد و به آنها این امکان را می دهد تا برای ۱۲ ماه در خارج از کشور کار کنند. نامزدها گزینه مشارکت مجدد برای ۲۴ ماه را نیز در اختیار خواهند داشت.

کانادا توافق نامه های مشابه ای با بسیاری از کشورها دارد. اخیراً کانادا یک توافقنامه جدید با ایتالیا امضا کرده است. شهروندان این کشورها می‌توانند از برنامه تجربه بین المللی کانادا برای کار و زندگی در کانادا استفاده کنند.

 

کانادا در انتظار افزایش مهاجرت پس از دوران شروع ویروس کرونا

کانادا از اهمیت مهاجرت برای رشد مداوم و جبران وضعیت اقتصادی کشور به خوبی آگاه است. این مورد در برنامه سطوح مهاجرتی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ کانادا به خوبی نشان داده می‌شود که در اکتبر ۲۰۲۰ مطرح شد. کانادا قصد دارد تا هر سال بین سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ ۳ بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر را در کشور بپذیرد.

نمایش خبر  شهرهای کوچکتر مهاجران بیشتری را به کشور جذب می کنند