برنامه کارگران خارجی موقت در کانادا

برنامه کارگران خارجی موقت در کانادا یا (TFWP) به کارفرمایان این کشور اجازه می‌دهد تا برای جبران کمبود نیروی کار، اتباع خارجی را استخدام کنند.

TFWP به‌طور مشترک توسط سازمان اشتغال و رشد اجتماعی کانادا (ESDC) و سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا (IRCC) اداره می‌شود. این برنامه به کارفرمایان کانادایی اجازه می‌دهد با استخدام کارگران در سطح بین‌المللی، کمبود نیروی کار را جبران کنند، ناگفته نماند که در این برنامه اولویت با شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی است.

ارزیابی اثرات بازار کار

در اغلب موارد، یک کارفرمای کانادایی که تمایل به استخدام کارگر خارجی دارد، قبل از استخدام او، باید تأییدیه دولت را دریافت کند.

این مورد به‌صورت ارزیابی اثرات بازار کار (LMIA) مطرح می‌شود که قبلاً نظر بازار کار (LMO) نامیده می‌شد.

برای دریافت LMIA مثبت، کارمندی که درخواست را بررسی می‌کند، باید تعیین کند که استخدام کارگر خارجی، اثر مثبت یا خنثی در بازار کار کانادا داشته باشد. در میان عوامل دیگر، باید روشن باشد که هیچ کانادایی واجد شرایطی به نفع کارگران خارجی اعزام نمی‌شود و کارگران خارجی، حقوق و مزایا را طبق استانداردهای فدرال دریافت خواهد کرد.

ابزار HR مجوز کار کانادا

ابزار HR مجوز کار کانادا برای کمک به کارفرمایان، در فرآیند پیچیده استخدام کارگران خارجی در نظر گرفته‌شده است.

فرآیند LMIA بسته به اینکه کارگران هدف در دسته دستمزد بالا یا دستمزد کم جای می‌گیرند متفاوت است. برای کارگران خارجی موقت که در دسته پرداخت دستمزد استانی/منطقه‌ای قرار می‌گیرند، دستمزد کم در نظر گرفته می‌شود و کارگران دیگر در دسته دستمزد بالا قرار می‌گیرند. بسته به اینکه کارگران در دسته دستمزد پایین طبقه‌بندی‌شده‌اند یا دستمزد بالا، مقررات خاصی اعمال می‌شود.

به‌طورکلی، تمام کارفرمایان کانادایی باید قبل از استخدام کارگران خارجی، مدرکی را مبنی بر اینکه، آن‌ها تلاش کرده‌اند تا همشهریان کانادایی خود را برای جبران کمبود نیروی کار پیدا کنند، ارائه دهند. علاوه بر این، به‌منظور انطباق با مقررات دولتی، پس‌ازاینکه کارگران در کانادا شروع به کارکردند، ممکن است کارفرمایان بازرسی شوند.

کارگران با دستمزد بالا

کارفرمایانی که به دنبال استخدام کارگران با دستمزد بالا هستند، باید برنامه‌های انتقال را همراه با برنامه ارزیابی اثرات بازار کار (LMIA) آن‌ها ارائه کنند تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها اقداماتی را برای کاهش وابستگی خود به کارگران موقت خارجی در طول زمان انجام داده‌اند. کارگران با درآمد بالا کسانی هستند که درآمد بالاتر از متوسط دستمزد ساعتی برای یک شغل خاص در یک منطقه مشخص دریافت می‌کنند.

طرح‌های انتقال به این منظور طراحی‌شده‌اند تا اطمینان حاصل شود کارفرمایانی که به دنبال استفاده از برنامه کارگران خارجی موقت در کانادا هستند، اهداف این برنامه را تحقق بخشیده‌اند. این بدان معنی است که آن‌ها در حال استفاده از این برنامه، به‌منظور جبران کمبود نیروی کار به‌طور موقت هستند و فقط زمانی از این برنامه استفاده می‌کنند که کانادایی‌های واجد شرایط در دسترس نیستند و باید از اینکه کانادایی‌های اولویت اول را برای مشاغل موجود در اختیاردارند، اطمینان حاصل شود.

برخی از مشاغل در کبک، «تسهیل شده» هستند، به این معنی که کارفرمایان به‌عنوان بخشی از برنامه‌هایشان برای استخدام محلی، نباید از کارگران موقت خارجی برای هر یک از مشاغل تسهیل شده استفاده کنند.

کارگران با دستمزد پایین

کارفرمایانی که به دنبال استخدام کارگران با دستمزد پایین هستند، نیازی به ارائه برنامه‌های انتقال با برنامه ارزیابی اثرات بازار کار (LMIA) ندارند. بااین‌حال، آن‌ها باید مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را دنبال کنند.

برای محدود کردن دسترسی به برنامه کارگران خارجی موقت در کانادا (TFWP)، با در نظر گرفتن این‌که کانادایی‌ها برای انجام کارهای موجود، اولویت اول رادارند، دولت کانادا مقرراتی برای محدود کردن شمار کارگران موقت خارجی که حداقل دستمزد را دریافت می‌کنند، اعمال کرده است.

علاوه بر این، برخی از مشاغل کم‌درآمد ممکن است برای فرآیند LMIA رد شوند. کارفرمایان دارای ده کارگر یا بیشتر که درخواست LMIA جدید دارند، با توجه به این‌که دارای کارگران موقت خارجی با دستمزد کم هستند، ممکن است برای فرآیند LMIA رد شوند.

کارفرمایانی که دستمزدهایی پایین‌تر از متوسط دستمزد ساعتی/ماهانه منطقه ارائه می‌دهند باید:

  • هزینه جابه‌جایی و نقل‌وانتقال کارگر خارجی موقت را پرداخت کنند.
  • مطمئن شوند مسکن ارزان‌قیمت در دسترس آن‌ها است.
  • تا زمانی که کارگران، واجد شرایط پوشش سلامت منطقه شوند، باید بیمه خصوصی آن‌ها را پرداخت کنند.
  • قرارداد کارفرما – کارگر ارائه دهند.

از تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۵، برنامه کارگران خارجی موقت در کانادا از آخرین نتایج تحقیقات نیروی کار برای نرخ بیکاری در مناطق مختلف این کشور استفاده می‌کند. این نرخ‌ها تعیین می‌کنند کدام مناطق واجد شرایط کارفرمایان برای LMIA، برای اشخاص با درآمد کم و متوسط به پایین در بخش خدمات اقامت و غذا هستند.

برنامه‌های ارزیابی اثرات بازار کار (LMIA) در مناطق اقتصادی که نرخ بیکاری ۶ درصد یا بالاتر است، پردازش نمی‌شود.

تبلیغات موردنیاز

کارفرمایانی که تمایل به استخدام کارگر خارجی موقت در کانادا دارند، باید هزینه ۱۰۰۰ دلاری CDN را به ازای هر درخواست برای ارزیابی اثرات بازار کار (LMIA) پرداخت کنند. علاوه بر این، یک هزینه اضافی ۱۰۰ دلاری برای کارفرمایانی که توسط سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا، گماشته می‌شوند، وجود دارد.

زبان‌های انگلیسی و فرانسوی تنها زبان‌هایی هستند که می‌توانند به‌عنوان الزامات شغلی هم برای LMIA و هم برای آگهی‌های تبلیغات شغلی استفاده شوند؛ مگر اینکه کارفرما بتواند ثابت کند زبان دیگری برای این موقعیت موردنیاز است.

علاوه بر این، کارفرمایان باید قبل از تقاضا برای LMIA، حداقل چهار هفته قبل، همه فرصت‌های شغلی را در بازار کار کانادا تبلیغ کنند. در این راستا، کارفرمایان باید ثابت کنند که حداقل از دو روش استخدام دیگر، علاوه بر تبلیغ در بانک کار کانادا استفاده کرده‌اند. تمرکز تبلیغاتی کارفرمایان باید روی گروه‌هایی از کانادایی‌هایی باشد که در اقلیت هستند، مانند بومیان کانادا یا افراد معلول.

کارفرمایان در مورد کارگرهای با دستمزد بالا، ملزم به ارائه طرح انتقال به ESDC همراه با درخواست برای LMIA هستند. این طرح انتقالی باید نشان دهد که این شرکت قصد دارد در آینده، وابستگی خود را به کارگران موقت خارجی کاهش دهد. اثبات سرمایه‌گذاری در آموزش مهارت‌ها یا استخدام کارآموزان کانادایی، نمونه‌هایی از چگونگی اثبات عدم وابستگی به کارگران موقت خارجی توسط کارفرمایان است.

به‌طور متناوب، کارفرمایان می‌توانند نشان دهند که چگونه آن‌ها به کارگران موقت خارجی‌ ماهر، کمک می‌کنند تا ساکنان دائمی کانادا شوند. اگر کارفرما برای بازرسی انتخاب‌شده باشد یا اگر آن‌ها درخواست تجدیدنظر LMIA را بدهند، از آن‌ها خواسته می‌شود گزارش پیشرفت برنامه انتقالی را که ارائه کرده‌اند، تحویل دهند.

کارفرمایان باید به‌اندازه ساعات کاری کارگران کانادایی، از کارگران خارجی موقت کار بخواهند.

اعطای مجوز کار کانادا

به‌استثنای سایر موارد معافیت، اتباع خارجی که تمایل دارند در کانادا کار کنند باید از طریق فرآیند تأمین مجوز کار موقت اقدام کنند که برای آن‌ها پیشنهاد شغلی و ارزیابی اثرات بازار کار (LMIA)، اغلب ضروری هستند.

پس از این‌که این موانع برطرف شدند، درخواست مجوز کار باید به مقامات مهاجرتی مناسب ارسال شود. درخواست مجوز کار معمولاً می‌تواند به‌صورت آنلاین یا کتبی و بر روی کاغذ ارائه شود و فرآیند می‌تواند بسته به ملیت متقاضی یا محل اقامت او متفاوت باشد.

علاوه بر این، چند نکته برای رد پذیرش وجود دارد، مثلاً این‌که یک کارگر خارجی، قبل از تصمیم‌گیری برای کار در کانادا، ثابت کند که ازنظر پزشکی یا جنایی مسئله‌ای ندارد، اهمیت زیادی دارد.

همچنین در بازبینی درخواست مجوز کار، مقامات مهاجرتی تعیین می‌کنند که آیا کارگر خارجی در تصمیم خود برای اقامت و کار موقت در کانادا مصمم است یا خیر. اگر فرد طول مدت ویزای خود را بیش‌ازحد طولانی کند، این امر می‌تواند مشکلاتی جدی در فرآیند دریافت مجوز کار ایجاد کند.

با توجه به درخواست اتباع خارجی برای کار در کانادا، عوامل متعددی ممکن است در نظر گرفته شود. این عوامل شامل نکات زیر می‌شوند اما محدود به این چند مورد نیست:

  • وضعیت کار در کشور مبدأ و قدرت روابطی که آن‌ها را مجبور به بازگشت می‌کند
  • نقض مهاجرت قبلی در کانادا یا هر کشور دیگری
  • تاریخچه سفر متقاضی
  • هرگونه اتصال به کانادا که ممکن است نشان دهد آن‌ها در پایان اعتبار ویزای خود، کشور را ترک نخواهند کرد.

مقامات مهاجرتی باید کاملاً متقاعد شوند که کارگر خارجی در تلاش برای ورود به کانادا برای اقامت دائم، صرفاً با استفاده از ویزای موقت نیست.

در فرایند دریافت مجوز کار، کشور محل اقامت و کشور تابعیت نقش مهمی را ایفا می‌کنند. اتباع خارجی که برای ورود به کانادا، نیاز به یک ویزای اقامت موقت دارند (TRV)، باید درخواست مجوز کار خود را به دفتر ویزایی ارائه دهند که در کشور تابعیت یا کشور محل اقامت آن‌ها خدمت می‌کند. دفتر ویزا به درخواست رسیدگی می‌کند، درخواست پردازش می‌شود و درنهایت در دست مقامات مهاجرت قرار می‌گیرد.

برای آن دسته از اتباع خارجی که از الزام دریافت TRV معاف هستند، همان انتخابی که دفتر ویزا برای افراد عادی در نظر گرفته است، برای آن‌ها هم اعمال می‌شود.

بااین‌حال، در برخی موارد، این افراد ممکن است مجوز کار مستقیماً پس از ورود به کانادا دریافت کنند. این افراد باید برای اخذ مجوز مسافرت الکترونیکی (Eta)، باهدف ورود قانونی به کانادا درخواست دهند، سپس به آن‌ها اجازه داده می‌شود درخواست خود را به مقامات مهاجرتی مرز کانادا ارسال کنند. این امر تا حد زیادی فرآیند درخواست پذیرش را تسهیل می‌کند و اجازه می‌دهد یک تبعه خارجی معاف از TRV، سریعاً و بدون اتلاف زمان بتواند مجوز کار خود را دریافت کند.

مطالب بیشتر در رابطه با ویزای کار کانادا

اخبار مهاجرت, ویزای کاری کانادا

استخدام مددکار خارجی

در دو قسمت گذشته، درباره امکان استخدام نیروی کار خارجی توسط بیزنس های کانادایی توضیحاتی دادم. این هفته می خواهم درباره گروه خاصی از استخدام کنندگان توضیح دهم که عبارتند از:  خانواده هایی که می خواهند مراقب/مددکار خارجی (foreign Caregiver) استخدام کنند تا در خانه…

اکسپرس انتری, ویزای کاری کانادا

جاب آفر چیست؟

یکی از مسیرهایی که می‌تواند به اقامت دائم و نهایتاً شهروندی کانادا منجر شود، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر هست. چنانچه مایل هستید از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر وارد کانادا شوید، لازم است در ابتدا با مشخصات و شرایط کار کردن اتباع خارجی در…

بارگذاری بیشتر