کانادا هرساله بیش از ۳۵ میلیون نفر را با ویزای موقت کانادا می‌پذیرد. همه افراد به‌استثنای شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی این کشور، برای ورود به کانادا به مجوز ورود یا ویزا نیاز دارند، مگر اینکه شهروند یک کشور معاف از ویزا باشند.

افرادی که قصد ورود به کانادا برای اهداف موقت دارند؛ مانند گردشگران، کارگران موقت خارجی (افراد دارای مجوز کار) و دانشجویان بین‌المللی (افرادی که دارای مجوز تحصیلی هستند) باید مدارکی تحت عنوان ویزای اقامت موقت به همراه داشته باشند.

شهروندان کشورهای معاف از ویزا که قصد سفر به کانادا رادارند، باید برای دریافت مجوز سفر الکترونیکی پیش از رفتن به کانادا، درخواست ثبت کنند.

این قانون برای همه یکسان است به‌جز شهروندان ایالات‌متحده آمریکا که نیازی به درخواست ویزای موقت کانادا یا مجوز الکترونیکی سفر ندارند. همچنین کسانی که گرین کارت آمریکا دارند برای ورود به کانادا بدون در نظر گرفتن ملیتشان نیاز به ETA (مجوز سفر الکترونیکی) دارند.

علاوه بر این افراد دیگری هم نیاز به کسب TRV یا ETA ندارند؛ مثلاً افرادی که به TRV نیاز دارند، دیگر ضرورتی ندارد که eTA داشته باشند و برعکس.

ویزای موقت کانادا مدرکی است که سفارت و دفتر ویزای مهاجرت کانادا در خارج از مرزهای کانادا صادر می‌کند و نشان‌دهنده‌ این است که دارنده آن شرایط لازم برای ورود به کانادا به‌عنوان یک گردشگر یا توریست دارد. ویزای موقت کانادا ممکن است در قالب یک‌بار ورود یا چند بار ورود صادر شود. به‌صورت کلی گردشگران با داشتن ویزای موقت کانادا می‌توانند برای مدت ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشند.

ازآنجایی‌که کارگران خارجی موقت و دانشجویان بین‌المللی‌ برای دوره‌های زمانی گوناگون پذیرفته می‌شوند، مدت‌زمان اقامت هر یک از آن‌ها بر اساس شرایطشان، تعیین می‌شود.

این ویزا ممکن است در داخل خاک این کشور نیاز به تمدید داشته باشد. توجه داشته باشید که داشتن ویزای موقت معتبر لزوماً به معنای این نیست که افسر مهاجرت در بدو ورود به این کشور، مسافر را به کانادا پذیرفته است. در مرز کانادا، همه متقاضیان باید نشان دهند که قصدشان از سفر به کانادا، یک هدف موقتی است. افسران در مرز کانادا تمام افرادی که به نظرشان، قصد ترک کانادا را ندارند، رد می‌کنند و وضعیت گردشگری آن‌ها منقضی می‌شود.

مطالب بیشتر درباره ویزای توریستی کانادا

چیزی یافت نشد

به نظر می رسد ما نمی توانیم آنچه را که شما به دنبال آن هستید پیدا کنیم . شاید جستجو کمکتان کند.

متاسفیم
چیزی پیدا نشد