ردکردن این
اکنون میتوانید درخواست شهروندی کانادایی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید

تاریخ انتشار

اکنون کانادا درخواست های اثبات شهروندی را به صورت آنلاین می پذیرد.

با استفاده از پرتال آنلاین اداره مهاجرت به تابعیت کانادا می توانید درخواست خود را ثبت، هزینه‌ها را پرداخت کنید و مدارک پشتیبانی را ثبت بفرمایید.

۳ اقدام وجود دارد که در پرتال جدید باید اجرا شود.

  • درخواست جایگزینی مدرک شهروندی که نیاز به تغییر اطلاعات مدرک، مانند نام یا تاریخ تولد ندارد.
  • ثبت مستقیم درخواست اثبات شهروندی
  • درخواست بررسی سوابق شهروندی

اگر والد کانادایی شما که یکی از شرایط زیر را دارد می تواند به صورت آنلاین برای اثبات شهروندی درخواست دهید.

  • در روز ۱۷ آوریل ۲۰۰۹ یا پس از آن شهروندی را دریافت کرده اند
  • در روز ۱۵ فوریه ۱۹۷۷ و یا پس از آن در کانادا متولد شده اند.

در غیر این صورت شما باید یک درخواست کاغذی را ثبت کنید.

دولت یک ابزار آنلاین دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا بررسی کنید که آیا شرایط ثبت درخواست را دارید یا خیر و اگر چنین باشد از شما خواسته می شود تا یک اکانت ایجاد کنید یا وارد اکانت موجود خود شوید. در صورتی که در حال درخواست اسناد و سوابق هستید نیز به یک حساب نیز نیاز دارید. اگر درخواست تان برای گرفتن اسناد فرد دیگری است باید درخواست را به صورت کاغذی ثبت کنید.

به گفته اداره مهاجرت کانادا در یک رسانه، برای افرادی که خارج از کانادا و ایالات متحده هستند و قصد درخواست دارند، این روند می‌تواند در زمان آنها صرفه‌ جویی کند. دیگر نیازی به حضور شخصی در سفارت یا انجمن های رده بالا برای ثبت درخواستتان نیست. اما در صورت که تمایل به انجام این کار دارید می توانید این کار را انجام دهید. دولت کانادا همچنان درخواست های کاغذی را می‌ پذیرد و مورد رسیدگی قرار می‌دهد اگر در حال حاضر  مدارک کاغذی خود را ثبت کرده اید اداره مهاجرت کانادا دیگر درخواست آنلاین مشابه ای را برای آن درخواست نمی پذیرد.

نمایش خبر  کانادا پروازهای ورودی از آفریقای جنوبی و کشورهای همسایه را ممنوع کرد

 

در مورد اثبات شهروندی

اگر خارج از کانادا متولد شده اید، اما یکی از والدین شما در کانادا متولد شده است ممکن است برای وضعیت شهروندی واجد شرایط شناخته شوید. به منظور اینکه بتوانید از این روند اقدام کنید باید شهروندی خود را به اثبات برسانید. با این مدارک می توانید از مزایای شهروندی در کانادا مانند گرفتن پاسپورت کانادایی کار در کانادا یا حق رای در انتخابات کانادا بهره مند شوید.