کانادا همچنان درخواست های پایلوت نیروی کار پرستار خانگی را می پذیرد

ظرفیت تابعان دائمی برای نیروهای کار مراقب همچنان باز است.

کانادا همچنان درخواست‌ها برای اقامت دائم تحت پایلوت نیروی کار حمایت خانگی را می پذیرد.

وب سایت دولت کانادا اعلام می کند که به سقف ظرفیت در این پایلوت نرسیده است. وب سایت در صورتی به روز رسانی می شود که دولت برای درخواست های جدیدی در سال ۲۰۲۰ پایلوت را ببندد.

پایلوت دیگری تابستان سال گذشته راه اندازی شد، پایلوت حمایت از کودکان در منزل. تحت این پایلوت ۲۷۵۰ درخواست ثبت شدند. درخواست ها در ۱ ژانویه سال ۲۰۲۱ مجدداً بازگشایی می‌شوند.

افرادی که در حال حاضر درخواست خود را ثبت کرده‌اند نیازی به تماس با دپارتمان مهاجرتی ندارند. اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا نامه اطلاع رسانی را پس از آغاز زمان رسیدگی ارسال خواهد کرد. به گفته اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا، ممکن است به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا ارسال نامه بیش از حالت عادی زمان ببرد.

این دو برنامه پایلوت پنج ساله به مراقبان و پرستاران واجد شرایط و اعضای خانواده آنها اجازه می‌دهد تا به کانادا بیایند و برای اقامت دائم درخواست خود را ارائه دهند.

افرادخارجی که در کانادا دارای پیشنهاد شغلی در زمینه مراقبت های منزل و پرستاری هستند می‌توانند از طریق یکی از این پایلوت ها برای مهاجرت درخواست خود را ارائه دهند.

مطلب مرتبط
چطور به عنوان یک تازه وارد در کشور شغل پیدا کنیم؟

فرایند درخواست برای هر متقاضی بسته به شرایط و تجربه کاری آنها متغیر است.

تجربه کاری قابل قبول می تواند به معنای داشتن تجربه کاری تمام وقت به عنوان یک مراقب کودک یا نیروی کار حمایتی در منزل باشد. تجربه به عنوان یک والد سرپرست کودک یا سرایدار منزل در نظر گرفته نمی‌شود.

 

فرایند چگونه کار میکند؟

افرادی که تاکنون ۲۴ ماه تجربه کار قابل قبول در این زمینه داشته اند می توانند برای این برنامه درخواست دهند. متقاضیان باید اثبات کنند که این تجربه کاری را داشته اند.

تا مادامی که نامزدهای علاقه‌مند شرایط صلاحیت سنجی دیگر را برآورده می کنند نیاز به کار تمام وقت ۲۴ ماهه برای درخواست وجود ندارد.

نامزدهای علاقه مند که می‌خواهند به عنوان نیروی کار حمایتی در منزل در کانادا کار کنند اکنون می توانند درخواست خود را ارائه دهند اما افرادی که می‌خواهند به عنوان مراقب کودک کار کنند سال بعد میتوانند درخواست دهند.

همزمان با ثبت درخواست نامزدها باید درخواست مجوز کاری خود را همراه با درخواست اقامت دائم ثبت کنند.

اگر نامزدها شرایط را برآورده کنند یک مجوز کار موقتی دریافت خواهند کرد. این مجوز یک مجوز کار آزاد محدود به شغل خاصی است که به دارندگان آن اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی به عنوان یک ارائه دهنده خدمات مراقبتی کار کند مگر آن که از سوی دولت مجاز به این کار نباشد.

مطلب مرتبط
اگر برای زندگی در کانادا برنامه ریزی می کنید، در اینجا تمام آن چیزی که در مورد آیلتس نیاز دارید را می‌ خوانید

زمانی که نامزدها تجربه کاری ۲۴ ماهه را دارند می توانند شواهد و اسناد مربوط به تجربه کاری را ارسال کنند و کانادا تصمیم نهایی در مورد درخواست آنها را خواهد گرفت.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram