کانادا به تعداد بیشتری از درخواست های مهاجرت همسری رسیدگی می کند

اطلاعات تازه منتشر شده از سوی اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا خبرهای خوبی برای افرادی دارد که به دنبال حمایت از زن، شوهر یا شریک زندگی خود بودند.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا اکنون پرونده های بیشتری از مهاجرت های همسری را مورد رسیدگی قرار می‌دهد، این در شرایطی است که به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا این روند با کاهش روبرو شده بود.

پیش از دوران شیوع کانادا قصد داشت بیش از ۷۰ هزار مهاجر جدید را تحت دسته همسران، شریکان زندگی و کودکان بپذیرد، تحت برنامه جدید سطوح مهاجرتی خود برای سالهای ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ این هدف  تا ۸۰ هزار مهاجر در سال افزایش می‌یابد.

اکثر افرادی که تحت این دسته به کشور وارد شدند همسران، شریک زندگی شهروندان کانادایی یا تابعان دائمی این کشور هستند که از عزیزان خود حمایت می کنند.

رسیدگی به پرونده های مهاجرتی و پذیرش آنها تنها به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا بسیار کند شده است با این وجود اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا در اواخر ماه سپتامبر اطلاعیه مهمی منتشر کرد مبنی بر اینکه قصد دارد هر ماه  به ۶۰۰۰ درخواست همسر رسیدگی کند.

 

رسیدگی به پرونده‌های اسپانسرشیپ همسری اداره مهاجرت کانادا دو برابر شده است

اطلاعات جدید تازه منتشر شده از سوی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا به خبر CIC نشان می دهد که تعداد پرونده‌های اسپانسرشیپ همسری که توسط اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا مورد رسیدگی قرار می گرفته است در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ در مقایسه با ماه جولای دو برابر شده است.

مطلب مرتبط
کانادا لاتاری مهاجرت ۲۰۲۰ والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها را به تاخیر می‌اندازد

در ماه سپتامبر اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا بیش از ۴ هزار پرونده را مورد رسیدگی و تصمیم نهایی قرار داد در حالی که در ماه جولای این رقم ۲۰۰۰ مورد بود.

درخواست های داخل کشور و خارج از مرزهای کشور هر دو پیشرفت قابل توجهی از لحاظ رسیدگی به این نوع پرونده ها را نشان داده اند.

تعداد درخواست های داخل کشور که به تصمیم گیری نهایی رسید در ماه سپتامبر به ۲۰۰۰ درخواست رسید در حالی که در ماه جولای برابر با ۱۲۰۰ درخواست بود.

بیشترین رشد به خاطر رسیدگی به پرونده های خارج از مرز است که به تصمیم نهایی رسیدند. در مقایسه با ماه جولای که عدد ۸۰۰ را نشان می دهد، این میزان برابر با ۲ هزار پرونده در ماه سپتامبر بود.

بادر نظر گرفتن اطلاعیه اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا در اواخر ماه سپتامبر در مورد سرعت بخشیدن به رسیدگی به پرونده های همسری باید انتظار داشته باشیم که این سرعت در ادامه سال ۲۰۲۰ بیشتر نیز شود.

شرایط صلاحیت سنجی برای حمایت از همسر یا شریک زندگی خود

شهروندان کانادایی یا تابعان دائمی این کشور می تواند از همسر، شریک زندگی یا پارتنر خود برای مهاجرت حمایت کنند.

اسپانسر ها باید حداقل ۱۸ ساله باشند و اثبات کنند که بخاطر دلیلی غیر از ناتوانی و معلولیت قصد استفاده از کمک های اجتماعی را ندارند و همچنین نشان دهند که می توانند نیازهای مالی پایه ای شریکان زندگی خود را برآورده سازند. شهروندان کانادایی که در حال حاضر خارج از مرزها هستند باید نشان دهند که برای برگشتن به کانادا و زندگی با فردی که قصد حمایت از ایشان را دارند برنامه‌ای دارند.

مطلب مرتبط
خرید یا ایجاد بیزنس در کانادا

همسران باید به طور قانونی با هم ازدواج کرده باشند و حداقل ۱۸ سال داشته باشند.

شریکان زندگی باید حداقل ۱۸ ساله باشند و برای حداقل ۱۲ ماه متوالی با هم زندگی کرده باشند.

پارتنر ها نیز باید حداقل ۱۸ ساله باشند و برای حداقل ۱۲ ماه پیاپی، خارج از کانادا در رابطه بوده باشند، و نتوانسته باشند به خاطر قوانین کشور خود یا موانع مهم دیگر (مانند مجاز نبودن ازدواج همجنسان در کشورشان) با هم ازدواج کنند.

 

سه گام برای ثبت یک درخواست همسری

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از شما می‌خواهد دو درخواست را به طور همزمان ثبت کنید: یک درخواست اسپانسر شیپ و دیگری درخواست اقامت دائم

گام اول: دانلود بسته درخواست از وبسایت اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا

گام دوم: پرداخت دستمزدهای درخواست به وبسایت اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (دستمزد برای رسیدگی حق اقامت دائم و بیومتریک)

گام سوم: درخواست نهایی خود را از طریق ایمیل به اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا ارسال کنید.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram