کانادایی ها، گرد هم آمدن خانواده را بعنوان بزرگترین اولویت در سال 2020 می شناسند.

یک تحقیق جدید نشان می دهد که کانادایی ها هنوز در مورد مهاجرت مثبت می اندیشند، اما می خواهند گرد هم آمدن خانواده در مهاجرت دسته پناهجویی و دسته اقتصادی را بعنوان اولویت اول بدانند.

عموما کانادایی ها موافقند که مهاجرت برای جبران شرایط اقتصادی طولانی مدت یک امر مثبت محسوب می شود اما می خواهند گرد هم آمدن خانواده را اولویت مهاجرت بدانند.

ویروس کرونا تعداد مهاجرت ها بخصوص در دسته حمایت دسته خانواده و پناهجویی را کاهش داده است. حمایت از خانواده در دومین سه ماهه سال 2020 در مقایس با همین دوره در سال گذشته حدود 78 درصد بود. سطوح پناهجویی بیشترین تغییر، در حدود 85 درصد کاهش، را داشتند و مهاجرت دسته اقتصادی تا 52 درصد کاهش داشت.

حدود 36 درصد از افراد شرکت کننده در تحقیق انجام شده از سوی انجمن مطالعات کانادایی عنوان کردند که اعضای خانواده افرادی که در حال حاضر در کانادا هستند باید در سال 2020 در اولویت قرار گیرند. در سال 2016 این میزان تنها 30 درصد بود .

حمایت برای مهاجرت دسته اقتصادی در اولویت بین سالهای 2016 و 2020 در سطح برابری معادل با 27 درصد قرار گرفته است. دسته پناهحویی شاهد افت چشمگیری در حمایت از 29 درصد از 2016 تا 16 درصد در سال 2020 بود.

مطلب مرتبط
کانادا محدودیت های سفر را تا سال نو تمدید می کند

در مقایسه با مناطق دیگر، آلبرتا حمایت کننده ترین منطقه در رابطه با گردهم آوردن خانواده با میزان 44 درصد بود با این شعار که این امر باید در اولین اولویت دپارتمان مهاجرتی این استان قرار بگیرد. با فاصله کم، آتلانتیک با حدود 42 درصد و سپس انتاریو با حدود 36 درصد قرار می گیرند. مانیتوبا و ساکسچوآن برای نتایجی گردهم آمدند که کمترین میزان حمایت درمقایسه با مناطق دیگر با میزان 28 درصد را نشان می دادند کرچه این مورد درمقایسه با دسته های مهاجرتی دیگر هنوز در بالاترین میزان قرار داشت.

این نتایج از 1531 کانادایی با سن بیش از 18 سال بین تاریخ های 31 جولای و  2 آگوست گردآوری شدند. با استفاده از اطلاعات سرشماری 2016، آنها طبق عواملی مانند جنسیت، سن، زبان مادری، منطقه، سطح تحصیلات و حضور کودکان در منزل نیز برتری می یابند که کمک می کند تا بعنوان یک جمعیت نمونه از جمعیت کل در نظر گرفته شوند.

انتقادات بیانگر این هستند که دولت کانادا کار کافی برای گردهم آوردن خانواده ها در طول شیوع ویروس کرونا انجام نمی دهد، همچنان که بسیاری از خانواده ها بخاطر این تاخیرها در حال جدایی از هم هستند. یک دادخواست، با رهبری اعضای پارلمان جنی کوآن، با هدف ارائه ویزای سکونت موقتی خاص 6000 امضا گرفت که به همسران و کودکانشان این اجازه را می دهد تا با همتایان کانادایی خود متحد شوند. گرچه دادخواست از حمایت بیشتری نسبت به آنچه که نیاز بود توجهات را بخود جلب کرد، تا پیش از بیست و سومین گردهم آیی مجلس در پارلمان مطرح نخواهد شد.

مطلب مرتبط
چشم انداز صدور ویزا برای نیروی کار ماهر

وقتی برنامه روشهای مهاجرتی سال 2020-2022 در ماه مارس مطرح شد، پیش از محدودیتهای ویروس کرونا، مهاجرت دسته خانواده با هدف 91000 مهاجر جدید در هرسال متوقف شد. دسته های پناهجویی و دسته اقتصادی هر یک برای افزایش هر ساله زمان بندی شدند.

نگرشهای کانادایی ها هنوز در مورد مهاجرت مثبت است

اکثر کانادایی ها درمورد مهاجرت نگرش مثبتی دارند، احساسی که در تمام گروه های سنی وجود دارد اما نسل جوانتر بیشتر این احساس را بروز می دهند.

اکثر کانادایی ها بیان می کنند که مهاجرت به جبران وضعیت اقتصادی طولانی مدت کانادا کمک خواهد کرد. حدود 61 درصد بیان کردند که مهاجرت کمک کننده خواهد بود، 22 درصد بیان کردند که باعث آسیب به جبران اقتصادی خواهد بود و 18 درصد اعلام عدم آگاهی کردند. پاسخ دهندگان به این پرسشنامه از آتلانتیک کانادا با قطعیت بیشتر عنوان کردند که مهاجران به اقتصاد کمک خواهند کرد(67 درصد). استانهای  دشت کمتر از بقیه استانها نسبت به کمک مهاجران به اقتصاد در طولانی مدت موافق بودند اما تعداد مردمی موافق این امر بودند(52 درصد) نسبت به افرادی که مخالفت کردند(26 درصد) و افرادی که اظهار بی اطلاعی کردند(22 درصد) بیشتر بود.

دولت کانادا هنوز برای جبران وضعیت اقتصادی پس از دوران کرونا بدنبال مهاجرت است. اخیرا، وزیر مهاجرت کانادا برای بحث و بررسی وضعیت آینده مهاجرت پس از ویروس کرونا جلسه ایی داشت، و درمورد اهمیت حضور دانشجویان بین المللی و جذب مهاجر برای جوامع روستایی کانادا صحبت کرد.

مطلب مرتبط
سیتیزنها چه حقوق و مسئولیتهایی دارند؟

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram