واجد شرایط شدن برای برنامه PGP سال ۲۰۲۰

از ابتدای ۱۳ اکتبر اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) فرآیند درخواستی را آغاز می‌کند که به ۱۰۰۰۰ نامزد انتخابی اجازه می‌دهد تا از والدین،پدربزرگ و مادربزرگ خود برای مهاجرت به کانادا حمایت کنند.

افرادی که می‌خواهند یک فرم درخواست آنلاین برای برنامه والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها (PGP) ثبت کنند ابتدا باید مطمئن شوند که تمام شرایط صلاحیت سنجی در این برنامه را برآورده می کنند.

درخواست‌های حمایت بین سیزدهم اکتبر و سوم نوامبر از سوی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) پذیرفته خواهد شد و تحت شروط سن، وضعیت تاهل و درآمد قرار می گیرند.

افرادی که می‌خواهند والدین، پدربزرگ و مادربزرگ خود را تحت این برنامه به کانادا بیاورند باید شهروند کانادایی، تابع دائمی یا دارای وضعیت ملیت های اولیه باشند.

علاوه بر این شروط لازم حمایت تحت برنامه والدین، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، فرد حمایت گر باید ۱۸ ساله یا بیشتر باشد و قدرت حمایت از اعضای خانواده خود را داشته باشد.

حامیان، همچنین، باید اثبات کنند که درآمد کافی برای حمایت از تمام اعضای خانواده خود که برای آنها درخواست می دهند را داشته باشند. از این رو تمام متقاضیان تشویق می‌شوند که بررسی کنند برای حمایت از اعضای خانواده خود ، والدین، پدر و مادر بزرگ خود سرمایه مالی کافی را دارند.

مطلب مرتبط
برنامه وزراء مهاجرتی کانادا برای آینده ی پس از ویروس کرونا

 

فاکتورهای مهم صلاحیت سنجی برای PGP

حداقل درامد لازم، یک فاکتور مهم صلاحیت سنجی برای این برنامه است. اثبات درآمد لازم پس از اعلام علاقمندی نسبت به برنامه اسپانسرشیپ مطرح می شود. با این وجود متقاضیانی که انتخاب شده و برای درخواست دعوت شده‌اند و از طرفی دیگر شرط حداقل درآمد لازم را برآورده نمی کنند، با رد شدن درخواستشان روبرو می شوند.

حامیانی که در خارج از استان کانادایی کبک زندگی می کنند و برای درخواست دعوت شده اند باید برای هر یک از سه سال مالیاتی بیش از تاریخ ثبت درخواست ارزیابی از اداره درآمد کانادا را ارائه دهند.

اداره مهاجرت کانادا اشاره کرده است که احتمالاً در ژانویه و فوریه ۲۰۲۱ درخواست‌ها را دریافت خواهد کرد، حامیان باید ارزیابی درآمد برای سال‌های ۲۰۲۰ ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ را ارائه دهند. به گفته اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا حامیان می‌توانند نامه ارزیابی ۲۰۲۰ خود را پس از ثبت درخواست اسپانسرشیپی خود ثبت کنند.

اسپانسر های علاقه مند اندازه خانواده خود را تعیین می‌کنند تا تایید کنند که حداقل درآمد لازم مبتنی بر شرایط را برآورده کرده که شامل افرادی است که از نظر مالی نسبت به آنها مسئول شناخته می شوند که شامل افراد زیر می شود:

  • فرد حام
  • همسر یا شریک زندگی فرد
  • فرزندان وابسته آنها
  • فرزندان وابسته همسر یا شریک زندگی
  • هر فرد دیگری که فرد حامی بایددر گذشته از او حمایت کرده است و از نظر مالی نسبت به مسئول شناخته می شود.
  • والدین و پدربزرگ و مادربزرگ که میخواهند از وابستگان خود حمایت کنند فرزندان وابسته و همسر یا شریک زندگی)
  • هر فرزند وابسته که به کانادا نمی‌آید
  • والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ همسر یا شریک زندگی آنها حتی اگر به کانادا نمی آیند
  • والدین و مادر بزرگ و پدربزرگ همسران جدا شده ی آنها
مطلب مرتبط
اعتصاب کالج های انتاریو و تاثیر آن بر دانشجویان بین المللی

 

 

حامیانی که در کبک زندگی می کنند

کبک برای شرط درآمد سه ساله که در استان‌های دیگر کانادا برقرار است این شرط را مطرح کرده است که حامیان احتمالی و امضا کنندگان مشترک آنها(درصورت وجود ) نشان دهند که منابع مالی کافی در ۱۲ ماه گذشته برای حمایت از خانواده خود داشته اند.

افرادی که می خواهند از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ های خود حمایت کنند و در کبک زندگی می‌کنند باید درامد خود را تحت کارشناسی وزارت مهاجرت کبک مورد ارزیابی قرار دهند.

دولت کبک و اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از حامیان علاقمند یک تعهد امضا شده می‌خواهند. این تعهد مشخص می‌کند که حامی چه مدت از زمانی که اعضای خانواده مورد حمایت تابع دائمی کانادا شده‌اند از نظر مالی مسئول شناخته می شود.

طول زمان تعهد برای والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها برای تابع آن تمام استان های کانادایی به جز کبک ۲۰ سال است. برای تابعان دائمی طول این تعهد ده ساله است.

 

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram