بیشتر مهاجران حوزه تکنولوژی، کانادا را به ایالات متحده ترجیح می‌دهند

در حالیکه قوانین مهاجرت ایالات های متحده محدود کننده می‌شود نیروهای کاری متخصص بین المللی بیشتری به کانادا ورود پیدا می‌کنند.

با وجود محدودیت‌های ایالات متحده نسبت به مهاجرت، نیروی کار مهاجر بیشتری در حوزه تکنولوژی و فناوری به کانادا وارد می شود.

در ماه ژوئن رئیس جمهور ایالات متحد دونالد ترامپ مهاجرت را برای دارندگان ویزا های مشخصی را به حالت تعلیق در آورد.

این تعلیق نیز شامل ویزاهای H1-B می شود. این ویزاها برای افراد خارجی با تخصص بالا صادر شدند مانند الون موسک، CEO تسلا و فضا X.

در شمال مرزها کاناد، پذیرایی نیروهای کار حوزه تکنولوژی است. در واقع، درسه سال اخیر کانادا پذیرای ده ها هزار نیروی کار خارجی در حوزه تکنولوژی و فناوری بوده است.

طبق گزارش شورای فنی ارتباطات و اطلاعات کانادا، ۴۰ درصد از نیروی کار در بخش فناوری و تکنولوژی مهاجر هستند. مهاجران ۲۵ درصد از نیروی کار کل کانادا را تشکیل می‌دهند.

توبیاس لوتک، CEO غول تجارت الکترونیک کانادا Shopify،به استعدادهای متخصص تمام نشان می‌دهد که در حال حاضر نسبت به کار در دولت های متحده محروم هستند.

لوتک، خودش یک مهاجر از آلمان است و Shopify راه به شرکت چند میلیارد دلاری امروز تبدیل کرده است.

ممکن است شرکت‌های آمریکایی نیز تصمیم بگیرند در کانادا فروشگاههای را برپا کنند تا از وجود استعدادهای فراوان حرف های خارجی در این کشور بهره مند شوند.

 

من تصمیم گرفته ام به کانادا مهاجرت کنم. گزینه های پیش روی من چه هستند؟

کانادا سه سال پیش روند استعداد جهانی  GTS را معرفی کرد و از آن زمان به بیش از ۴۰ هزار نفر کمک کرده است تا در بسیاری از موقعیت های فنی و تکنولوژی به کانادا ورود پیدا کنند مانند طراحان وب و مهندسان نرم افزار.

مطلب مرتبط
B.C. invites 417 PNP candidates to apply for a provincial nomination

بنابراین چطور GTS در مقابل همتای امریکایی خود،ویزای B1-H, قرار می‌گیرد؟ آن سریعتر است. در واقع GTS, به نیروی کار متخصص اجازه می‌دهد تا تنها در یک ماه یک مجوز کاری بگیرند.

علاوه بر GTS, گزینه های بسیار دیگری برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک نیروی کار فنی وجود دارد.

برخی از استان ها ند بریتیش کلمبیا و انتاریو در راه‌های دوره حوزه تکنولوژی را برپا می کنند تا به بخش‌های تکنولوژی کمک کنند نیروهای کار متخصص را جذب کنند. گرچه مهاجرت کاملاً تحت مدیریت فدرال است، استان ها و منطقه ها می توانند بر اساس نیازهای منطقه‌ای خود نامزدهایی را برای مهاجرت انتخاب کنند. این برنامه های گزینش استانی (PNP)راه هایی را برای اقامت دائم برای افراد فراهم می‌آورند که مهارت های مناسب و تجربه کافی برای حمایت از اقتصاد و اهداف بازار کار استان یا منطقه مربوطه را دارا می باشند.

 

روند استعداد جهانی چطور کار میکند

برای اینکه یک کارفرمای کانادایی استعدادهای متخصص را به واسطه روند استعداد جهانی بکار بگیرد، کارفرما باید به واسطه یکی از دو دسته واجد شرایط شناخته شود.

دسته الف کارفرما را ملزم می کند تا توسط یک همتا ارجاعی تعیین شده مورد ارجاع قرار گیرد. اگر کارفرما در کبک است این ارجاع باید از یک همتای کبکی باشد.

مطلب مرتبط
برنامه کاندیدای استانی جزیره پرنس ادوارد از ۲۱۱ متقاضی دعوت می‌کند تا برای گزینش آستانه درخواست دهند

علاوه بر این نامزد باید در مورد صنعت اطلاعات پیشرفته داشته باشد و همینطور یک مدرک پیشرفته در زمینه مربوطه داشته باشد، و دارای ۵ سال سابقه کاری در آن زمینه باشد و باید ۸۰ هزار دلار حقوق سالانه یا بیشتر به او پیشنهاد شده باشد که این امر به حقوق شغل مربوطه وابسته است.

در دسته ب دستمزد به حقوق رایج شغل بستگی دارد. همچنین کارفرما باید برای یکی از ۱۲ شغل استخدام انجام دهد.

 

پایلوت تکنولوژی  BC  PNPچطور کار میکند.

پایلوت تکنولوژی برنامه گزینش استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP) نامزدها را ملزم می‌کند تا در یکی از ۲۹ شغل واجد شرایط یک پیشنهاد کاری داشته باشند. نامزدهای علاقه‌مند ملزم هستند تا در سیستم ثبت نام مهاجرت تخصصی (SIRS) ثبت نام کنند.

بریتیش کلمبیا به طور دوره‌ای دراوهای حوزه تکنولوژی را انجام می دهد تا نیروی کار فنی با بالاترین امتیاز را برای درخواست گزینش استانی دعوت کنند. افرادی که انتخاب می‌شوند ۳۰ روز برای ثبت و تایید درخواستشان زمان دارند.

اگر یک نامزد تایید شود می‌تواند از گزینش استانی خود برای درخواست اقامت دائم استفاده کند.

در این زمان از نظر عملی تضمین می‌شود که نامزد اقامت دائم را دریافت میکند.

 

دراو تکنولوژی انتاریو چگونه کار می کند

نامزدهایی که برای برنامه‌های فدرال، برنامه نیروی کار ماهر فدرال(FSWO) و دسته تجربه کانادایی(CEC) واجد شرایط هستند می توانند یک پروفایل اکسپرس انتری ایجاد کنند.

مطلب مرتبط
اختلاف دستمزدهای کاری بین شهروندان و مهاجرین2019

اکسپرس انتری سیستمی است که توسط دولت فدرال برای مدیریت درخواست های اقامت دائم مورد استفاده قرار میگیرد.

برنامه گزینش مهاجرت انتاریو (OINP) نامزدهای واجد شرایطی را شناسایی می کند که در حال حاضر در پول اکسپرس انتری حضور دارند. وقتی یک نامزد شناسایی می شود یک گزارش علاقمندی(NOI)دریافت می‌کنند.

پس از دریافت یک (NOI)نامزد باید تحت روند اولویت های سرمایه انسانی در طی ۴۵ روز برای گزینش استانی درخواست ارائه دهد.

در صورت تایید نامزد یک گزینش استانی را دریافت خواهد کرد و می‌تواند از این گزینش برای درخواست اقامت دائم به واسطه اکسپرس اینتری استفاده کند.

 

کانادا به عنوان یک ابرقدرت تکنولوژی ظاهر  می شود

کانادا در مسیر خود برای تبدیل شدن به یک پیشرو در حوزه نوآوری و تکنولوژی است. پذیرش سیاست‌های مهاجرتی از سوی کانادا یک آزادی عمل به وجود می آورد که به یک ابر قدرت در حوزه تکنولوژی می شود.

بسیاری از نیروهای کار حوزه تکنولوژی با تخصص بالا، استارتاپ ها و شرکت های ثبت شده حالابا وجود مسیرهای بسیار برای اقامت دائم نیروهای کار حوزه فنی کانادا را به عنوان مناسب ترین گزینه یاد می گیرند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram