مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری برنامه استانی پرنس ادوارد فرصتی برای شهروندان خارجی فراهم می‌سازد تا از طریق جزیره پرنس ادوارد نامزد اخذ اقامت دائم کانادا شوند، به این شرط که در این جزیره سرمایه‌گذاری کرده و به طور فعالانه کسب و کاری را مدیریت نمایند. شاخه تجاری برنامه استانی پرنس ادوارد در پی یافتن تاجرین علاقمندی است که دارای بصیرت، قدرت مدیریت و عزمی راسخ باشند. 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری استانی جزیره پرنس ادوارد

این برنامه فرصتی برای شهروندان خارجی فراهم می‌سازد تا از طریق جزیره پرنس ادوارد نامزد اخذ اقامت دائم کانادا شوند، به این شرط که در این جزیره سرمایه‌گذاری کرده و به طور فعالانه کسب و کاری را مدیریت نمایند. شاخه تجاری این برنامه استانی در پی یافتن تاجرین علاقمندی است که دارای بصیرت، قدرت مدیریت و عزمی راسخ باشند.

سه شاخه مختلف در این برنامه در دسترس متقاضیان است:

1-    مالکیت صد در صد

متقاضی باید فرآیند درخواست را قدم به قدم دنبال نماید. در صورت پذیرفته شدن، متقاضی توسط جزیره پرنس ادوارد انتخاب شده و باید یک قرارداد امضا نماید. این قرارداد متقاضی را ملزم می کند که کنترل صد در صد یک کسب و کار را از طریق خرید یک کسب و کار موجود یا تاسیس یک کسب و کار جدید در جزیره به دست گیرد. متقاضی باید شرایط قرارداد را برآورده سازد تا وثیقه دویست هزار دلاری به او بازگردانده شود. شرایط قرارداد بر اساس اهداف متقاضی که در بیزنس پلان بیان شده اند خواهد بود.

متقاضی موظف است شرایط برنامه را برآورده سازد، شروط حداقل میزان دارایی خالص و میزان سرمایه گذاری را داشته باشد و یک وثیقه قابل بازگشت مشروط به مبلغ دویست هزار دلار کانادا در حساب امانی بگذارد. از این مبلغ وثیقه، بیست و پنج هزار دلار پس از شش ماه اقامت در جزیره پرنس ادوارد مسترد خواهد شد. بیست و پنج هزار دلار دیگر پس از یک سال اقامت در جزیره و صد و پنجاه هزار دلار باقی مانده پس از اینکه متقاضی شرایط قرارداد امانی را برآورده کرد به او بازگردانده خواهد شد.

شرایط شاخه مالکیت صد در صد

متقاضی باید:

 •      تمام فرم های برنامه استانی پرنس ادوراد و فدرال را تکمیل و همراه مدارک تکمیلی ارسال نماید.
 •      صاحب دارایی خالص حداقل ششصد هزار دلارکانادا باشد که قابل اثبات بوده و از منابع قانونی جمع شده باشد.
 •      تحصیلاتی حداقل معادل دیپلم داشته باشد.
 •      در زمان درخواست سن او بین ۲۱ و ۵۹ سال باشد.
 •      مهارت های مدیریتی قابل انتقال و سابقه اشتغال در گذشته داشته باشد.
 •      ظرف دو سال گذشته حداقل نمره چهار در آزمون آیلتس کسب کرده باشد.
 •      یک بیزنس پلان مفصل برای مالکیت ۱۰۰ درصد کسب و کار ارایه نماید که جز بخش‌های واجد شرایط باشد و تمام الزامات برنامه را برآورده سازد.
 •      مدیریت فعالانه کسب و کار را در جزیره پرنس ادوارد تقبل کند.
 •      یک قرارداد امانی امضا کند که تصریح می کند تا زمانی که تعهدات قرارداد محقق گردند، وثیقه ای به مبلغ دویست هزار دلارکانادا توسط استان به امانت نگاه داشته خواهد شد.
 •      حداقل صد و پنجاه هزار دلار کانادا در یک کسب و کار جدید یا موجود در جزیره پرنس ادوارد سرمایه گذاری نماید.

اگر متقاضی صد در صد مالکیت کسب و کاری را خریداری نماید، موظف است یک قرارداد خرید و فروش به اداره مهاجرت کانادا ارسال نماید که شامل جزئیات سرمایه گذاری پیشنهادی میان متقاضی و مالک آن کسب و کار است.

مراحل درخواست

چنانچه متقاضی در زمان درخواست کلیه شرایط برنامه را برآورده ساخته و پذیرفته شود، یک گواهی برای او صادر خواهد شد. اداره مهاجرت کانادا این گواهی را به اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا خواهد فرستاد تا در مورد اعطای اقامت دائم تصمیم گیری شود. پس از تصویب، ویزای اقامت دائم کانادا صادر می شود. پس از ورود به کانادا، متقاضی دو سال فرصت خواهد داشت تا شرایط قرارداد امانی را اجرا نماید و در طی این مدت باید در فواصل معین درباره پیشرفت کار گزارش دهد. هنگامیکه شرایط قرارداد محقق شده و توسط اداره مهاجرت کانادا تائید گردند، وثیقه دویست هزار دلاری بدون تعلق سود به متقاضی بازگردانده خواهد شد.

مرحله یک: تکمیل و ارسال فرم خود ارزیابی، طرح تجاری و راهنمای درخواست برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد

متقاضی باید ابتدا فرم خود ارزیابی را تکمیل نماید و 50 امتیاز یا بیشتر کسب کند تا بتواند کار را ادامه دهد.

راهنمای درخواست، دستورالعمل‌های مفصلی ارائه کرده و شامل تمام فرم ها است. متقاضی باید تمام سوالات را پاسخ داده، مدارک پشتیبانی را جمع آوری نموده و هزینه درخواست را پرداخت نماید.

مرحله دو: مصاحبه با اداره مهاجرت کانادا

در صورت تحقق الزامات برنامه، متقاضی موظف به انجام مصاحبه ای با اداره مهاجرت در جزیره پرنس ادوارد خواهد بود. به متقاضی توصیه می گردد به جزیره سفر کند تا اطلاعاتی درباره استان و محیط تجاری آن کسب کند، با صاحبان کسب و کارهایی که ممکن است در آن ها سرمایه گذاری کند و مشاوران حرفه ای مانند حسابداران، وکیلان، بانکداران و غیره ملاقات نماید و اطلاعاتی درباره جزیره که به اقامت موفق‌ در این مکان کمک کند کسب نماید.

مرحله سه: ارسال بیزنس پلان و برنامه اسکان به اداره مهاجرت

پس از مصاحبه با اداره مهاجرت کانادا، متقاضی موظف است یک بیزنس پلان رسمی همراه با یک برنامه اسکان برای خانواده خود به اداره مهاجرت ارسال نماید. این پیشنهادات باید قبل از اینکه متقاضی به مرحله بعدی فرآیند برود، توسط اداره مهاجرت پذیرفته شوند.

مرحله چهار: اقامت دائم کانادا

پس از قبولی، متقاضی باید تمامی مدارک و قراردادها را تهیه کند، از جمله یک قرارداد که شرایط لازم برای انجام کسب و کار در جزیره را بیان می نماید.

بر اساس شرایط قرارداد، متقاضی باید یک وثیقه قابل بازگشت مشروط به مبلغ دویست هزار دلار کانادا در وجه اداره مهاجرت پرداخت کند.

به مجرد امضای قرارداد، متقاضی یک نامه تاییدیه و یک دستورالعمل دریافت خواهد کرد و باید برای ادامه مراحل، به سازمان مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا درخواست دهد و تمامی فرم ها، مدارک پشتیبانی و هزینه های درخواست را ارسال کند. این سازمان در مورد پرونده متقاضی تصمیم گیری خواهد کرد.

مرحله پنج: تایید توسط اداره مهاجرت کانادا، ورود به کانادا و گزارش به اداره مهاجرت، اسکان و جمعیت

چنانچه اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا درخواست متقاضی برای اخذ اقامت دائم را بپذیرد، متقاضی تاییدیه کتبی دریافت نموده، ویزای اقامت دائم برای او صادر خواهد شد. سپس وارد کانادا شده و کارت اقامت دائم دریافت خواهد کرد. ظرف سی روز پس از ورود به کانادا متقاضی باید جهت ثبت نام با اداره مهاجرت تماس بگیرد و یک قرار ملاقات ترتیب دهد.

مرحله شش : انطباق با قرارداد

متقاضی موظف است شرایط و ضوابط قرارداد خود با استان را محقق سازد که حاوی شرایطی برای تمام متقاضیان بعلاوه شرایطی ویژه برای هر متقاضی است و فرآیند بازپرداخت وثیقه دویست هزار دلاری را نیز بیان می‌کند.

مرحله هفت: تحقق موفقیت آمیز شرایط قرارداد امانی و دریافت وثیقه

هزینه درخواست مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد

هزینه درخواست ده هزار دلار کانادا است که باید همراه درخواست ارسال شود. چنانچه پرونده پیش از انجام مصاحبه رد شود، هفت هزار و پانصد دلار از این مبلغ به متقاضی بازگردانده خواهد شد. هنگامی که نامه مصاحبه برای متقاضی صادر شود، هزینه درخواست غیرقابل بازگشت می شود.

2-    مالکیت نسبی

این شاخه مخصوص کسانی است که مایل هستند از طریق مالکیت بخشی از یک کسب و کار به جامعه کاری جزیره پرنس ادوارد بپیوندند.

متقاضی باید مراحل درخواست را قدم به قدم دنبال نماید. در صورت پذیرفته شدن توسط اداره مهاجرت، متقاضی توسط جزیره پرنس ادوارد انتخاب شده و قراردادهای لازم را امضا خواهد کرد. بر اساس یکی از شرایط این برنامه متقاضی باید مالکیت یک سوم کسب و کار را در اختیار بگیرد یا مبلغ یک میلیون دلار کانادا در آن کسب و کار سرمایه گذاری کند.

متقاضی موظف است شرایط برنامه را برآورده سازد، شروط حداقل میزان دارایی خالص و میزان سرمایه گذاری را داشته باشد و باید یک وثیقه قابل بازگشت مشروط به مبلغ دویست هزار دلار کانادا در حساب امانی بگذارد. از این مبلغ وثیقه، بیست و پنج هزار دلار کانادا پس از شش ماه اقامت در جزیره پرنس ادوارد مسترد خواهد شد. بیست و پنج هزار دلار دیگر پس از یک سال اقامت در جزیره و صد و پنجاه هزار دلار باقی مانده پس از اینکه متقاضی شرایط قرارداد امانی را برآورده کرد به او بازگردانده خواهد شد.

شرایط شاخه مالکیت نسبی

شرایط این شاخه مشابه مالکیت صد در صد است، بجز موارد زیر:

متقاضی باید:

 • یک بیزنس پلان مفصل برای مالکیت نسبی کسب و کار ارایه نماید که جز بخش‌های واجد شرایط باشد و تمام الزامات برنامه را برآورده سازد.
 • حداقل صد و پنجاه هزار دلار کانادا در یک کسب و کار از پیش موجود در جزیره پرنس ادوارد سرمایه گذاری نماید. متقاضی باید حداقل مالکیت یک سوم سهام آن کسب و کار را در اختیار بگیرد یا حداقل مبلغ یک میلیون دلار کانادا در آن سرمایه گذاری کند.

3-    مجوز کار

شاخه مجوز کار، متقاضیان را قادر می سازد پیش از قبول شدن توسط استان جزیره پرنس ادوارد، به این جزیره آمده و شروع به کار و یادگیری درباره کسب و کاری کنند که میخواهند در آن سرمایه گذاری نمایند.

متقاضی باید فرآیند درخواست را قدم به قدم دنبال نماید. چنانچه به صورت مشروط توسط اداره مهاجرت پذیرفته شود، باید درخواست مجوز کار موقت به اداره مهاجرت دهد تا به جزیره بیاید و فرآیند سرمایه گذاری را شروع کرده و کسب و کار را راه اندازی کند. در زمان صدور مجوز کار، متقاضی باید قراردادهای لازم را امضا نماید. به محض تحقق شرایط توافق عملکرد، متقاضی توسط اداره مهاجرت برای اقامت دائم کانادا نامزد خواهد شد.

شرایط روش اقدام از طریق دریافت مجوز کار

شرایط این روش نیز مشابه مالکیت صد در صد است، بجز موارد زیر:

متقاضی باید:

 • تمام فرم های برنامه انتخابی استانی پرنس ادوراد و فدرال را تکمیل و همراه مدارک پشتیبانی ارسال نماید و سپس جهت سرمایه گذاری و مدیریت کسب و کار مورد نظر خود در جزیره، به سازمان مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا درخواست مجوز کار دهد.
 • یک توافقنامه عملکرد امضا کند که قوانین سرمایه گذاری تجاری جهت نامزد شدن در این برنامه را بیان می کند.

چنانچه متقاضی در زمان درخواست کلیه شرایط برنامه را برآورده ساخته و پذیرفته شود، یک نامه پشتیبانی برای مجوز کار صادر می گردد. پس از انجام شرایط توافقنامه عملکرد، یک گواهی نامزدی برای او صادر خواهد شد.

فرآیند درخواست

مرحله یک: تکمیل و ارسال فرم خود ارزیابی، طرح تجاری و راهنمای درخواست شاخه تجاری برنامه انتخابی استانی جزیره پرنس ادوارد

مرحله دو: مصاحبه با اداره مهاجرت

مرحله سه: ارسال بیزنس پلان و برنامه اسکان به اداره مهاجرت

مرحله چهار: صدور نامه پشتیبانی برای مجوز کار

متقاضی یک توافقنامه عملکرد امضا خواهد کرد. به محض تصویب بیزنس پلان، برنامه اسکان و اجرای توافقنامه عملکرد، اداره مهاجرت یک نامه پشتیبانی برای مجوز کار صادر خواهد کرد. متقاضی شصت روز از زمان صدور این نامه فرصت خواهد داشت تا به سازمان مهاجرت کانادا درخواست مجوز کار دهد.

مرحله پنج: انطباق با توافقنامه عملکرد

مرحله شش: تحقق موفقیت آمیز شرایط توافقنامه عملکرد و نامزدی در برنامه

متقاضی موفق یک نامه تاییدیه و یک دستورالعمل دریافت خواهد کرد و باید برای ادامه فرآیند اقامت دائم در کانادا، به سازمان مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا درخواست دهد و تمامی فرم ها، مدارک پشتیبانی و هزینه های درخواست را ارسال کند. این سازمان در مورد پرونده متقاضی تصمیم گیری خواهد کرد.

مرحله هفت: تایید توسط سازمان مهاجرت کانادا، ورود به کانادا و گزارش به اداره مهاجرت

در صورت قبولی، متقاضی تائیدیه کتبی دریافت کرده و ویزای اقامت دائم کانادا صادر خواهد شد. اکنون متقاضی قادر است وارد کانادا شده و کارت اقامت دائم اخذ نماید. ظرف سی روز پس از ورود به کانادا متقاضی باید جهت ثبت نام با اداره مهاجرت تماس بگیرد و یک قرار ملاقات ترتیب دهد.

تحت شاخه مجوز کار، متقاضی باید از سازمان مهاجرت کانادا مجوز کار اخذ نماید و پیش از نامزد شدن در برنامه، به جزیره پرنس ادوارد برود. بنابراین در صورت رد شدن درخواست یا انصراف از برنامه، متقاضی باید در زمان انقضای مجوز کار خاک کانادا را ترک نماید و به کشور خود بازگردد.

تصمیم گیری نهایی در مورد تایید یا رد کردن درخواست اقامت دائم بر عهده سازمان مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا است.

اولویت بندی

بنابر محدودیت‌های مهاجرت به کانادا و اثرات برنامه های انتخابی استانی، استان جزیره پرنس ادوارد این حق را برای خود محفوظ می دارد تا متقاضیان را بر اساس نقاط قوت درخواستشان و ارزش اقتصادی که برای جزیره به ارمغان می‌آورند اولویت‌بندی نماید.

امتیازبندی –  فرم خود ارزیابی

سن

سن متقاضی در زمان دریافت درخواست توسط اداره مهاجرت ملاک واقع می گردد.

 

سنامتیاز

21 الی 49

10

50

9

51

8

52

7

53

6

54

5

55

4

56 الی 59

0

حداکثر امتیاز موجود

10

تحصیلات / آموزش

سالتحصیلاتامتیاز

12

اتمام تحصیلات دبیرستان

14

12 – 13

اتمام یک برنامه بعد از دبیرستان به مدت حداقل یک سال

16

14 – 16

اتمام یک برنامه بعد از دبیرستان به مدت دو سال یا بیشتر

20

17 – 18

اتمام دو برنامه بعد از دبیرستان به مدت حداقل دو سال برای هر برنامه

22

18+

فوق لیسانس یا دکترا

25

حداکثر امتیاز موجود

25

سابقه کار در پنج سال گذشته

سالامتیاز

1 – 2

10

2 – 3

15

3 – 4

17

4 – 5

19

5+

21

حداکثر امتیاز موجود

21

مهارت زبان انگلیسی و فرانسوی

چنانچه در هر دو زبان مهارت دارید، زبانی را انتخاب کنید که هنگام استفاده از آن احساس راحتی می کنید: این زبان، زبان رسمی اول شما قلمداد می شود. برای زبان انگلیسی باید مدرک IELTS با حداقل نمره 4 ارائه دهید که بیش از دو سال از زمان آن نگذشته باشد.

 

زبان رسمی اولامتیاز

متقاضی اهل یک کشور انگلیسی زبان یا فرانسوی زبان است و یکی از این زبان ها را بطور سلیس صحبت می کند یا نمره آیلتس 8 الی 9 دارد

16

متقاضی در حال حاضر و ظرف حداقل دو سال گذشته مشغول کار یا تحصیل در محیط انگلیسی زبان یا فرانسوی زبان بوده است یا نمره آیلتس 7 دارد

14

متقاضی ظرف دو سال گذشته یک برنامه تحصیلی بعد از دبیرستان را به مدت یک یا دو سال به زبان انگلیسی یا فرانسوی در یک کشور انگلیسی زبان یا فرانسوی زبان به اتمام رسانده است یا نمره آیلتس 6.5 دارد

12

متقاضی نمره آیلتس 6 در انگلیسی یا فرانسوی دارد

10

متقاضی نمره آیلتس 5.5 در انگلیسی یا فرانسوی دارد

8

متقاضی نمره آیلتس 5 در انگلیسی یا فرانسوی دارد

6

متقاضی نمره آیلتس 4 یا 4.5 در انگلیسی یا فرانسوی دارد

5

حداکثر امتیاز موجود

16

زبان رسمی دوم (نیاز به مدرک زبان نیست)امتیاز

متقاضی اهل یک کشور انگلیسی زبان یا فرانسوی زبان است و یکی از این زبان ها را بطور سلیس صحبت می کند

8

متقاضی در حال حاضر و ظرف حداقل دو سال گذشته مشغول کار یا تحصیل در محیط انگلیسی زبان یا فرانسوی زبان بوده است

6

متقاضی ظرف دو سال گذشته یک برنامه تحصیلی بعد از دبیرستان را به مدت یک یا دو سال به زبان انگلیسی یا فرانسوی در یک کشور انگلیسی زبان یا فرانسوی زبان به اتمام رسانده است

4

متقاضی ظرف پنج سال گذشته یک برنامه تحصیلی بعد از دبیرستان به مدت حداقل دو سال به اتمام رسانده است یا سابقه کاری به مدت حداقل دو سال به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته است

3

در کشور محل اقامت متقاضی، انگلیسی یا فرانسوی زبان رایج دومی است که در سیستم مدارس ابتدایی و دبیرستان استفاده می شود

2

حداکثر امتیاز موجود

8

سازگاری متقاضی و وابستگان

ملاک های سازگاریامتیاز

همسر متقاضی حداقل یک برنامه بعد از دبیرستان به مدت حداقل یک سال به اتمام رسانده است

5

همسر متقاضی حداقل دو سال سابقه کار ظرف پنج سال گذشته دارد

5

همسر متقاضی نمره آیلتس 6 در انگلیسی یا فرانسوی دارد

5

فرزندان وابسته متقاضی نمره آیلتس 6 در انگلیسی یا فرانسوی دارند

5

متقاضی به مدت حداقل یک سال بصورت تمام وقت در جزیره پرنس ادوارد کار کرده است

5

متقاضی به مدت حداقل یک سال بصورت تمام وقت بعد از دبیرستان در جزیره پرنس ادوارد تحصیل کرده است

5

متقاضی از داخل کانادا اپلای می کند و دارای مجوز کار موقت معتبر است

5

متقاضی خانواده درجه یک در جزیره پرنس ادوارد دارد

10

متقاضی خانواده نزدیک در جزیره پرنس ادوارد دارد

5

حداکثر امتیاز موجود

15

نمره نهایی خود ارزیابی

در صورت کسب 50 امتیاز یا بیشتر در این خود ارزیابی، شما را ترغیب می کنیم تا برای این برنامه مهاجرتی اقدام نمایید.