آیا در طول دوره تحصیلی می‌توان در کانادا کار کرد؟

“دانشجویان خارجی که برای تحصیل به کانادا آمده‌اند، می‌توانند واجد شرایط کار کردن در دوره تحصیلی باشند. دانشجو باید study permit معتبر داشته باشد و در یک موسسه/کالج/دانشگاه برای تحصیل به صورت تمام وقت ثبت نام کرده باشد. کسانی که study permit دارند، زمانی که در دوره معمولی آکادمیک هستند می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و زمانی که در تعطیلات هستند اجازه کار کردن به صورت تمام وقت را دارند. برای کار کردن در خود دانشگاه/کالج/موسسه آموزشی دانشجو باید شاخص‌هایی داشته باشد که در مطالب مرتبط با ویزای تحصیلی به آن اشاره شده است.

برای کار کردن خارج از دانشگاه study permit دانشجو باید توسط افسر ویزا مجوز off-compus –خارج از محوطه- دریافت کند. اگر در یک برنامه آموزشی تمام وقت، آکادمیک یا فنی و حرفه‌ای از یک موسسه آموزشی معین ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید بدون داشتن work permit-اجازه کار- در خارج از محوطه دانشگاه کار کنید. البته در Study permit شما باید ثبت شده باشد که شما اجازه کار خارج از محوطه دانشگاه را دارید.

به محض اینکه مشخص شد دانشجویان خارجی واجد شرایط کار نیستند، باید کار کردن را متوقف کنند. در این قانون استثنا هم وجود دارد: دانشجویانی که در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی (ESL) و یا آموزش زبان فرانسه (FSL) ثبت نام کرده‌اند اجازه کار کردن با study permit را ندارند.”