سوالات متداول شما در زمینه روشهای مختلف مهاجرت و شرکت سماکاو

 • سوالات متداول ویزای تحصیلی
 • آیا فرزندان دانشجویان برای ماندن در کانادا باید study permit جداگانه داشته باشند؟

  “اگر فردی در کانادا study permit یا work permit معتبر دارد فرزندان خردسال او می‌توانند بدون داشتن study permit درس بخوانند. متقاضی تحصیل در کانادا باید در فرم درخواست خود قید کند که فرزندان خود را به کانادا مي‌آورد.

  برای همراهی فرزندان نیازی به ارائه نامه پذیرش از موسسه آموزش معین در کانادا نیست. زمانی که فرزندان به سن قانونی برسند آن‌ها نیز باید برای تحصیل اقدام به دریافت study permit کنند.

  اگرچه سن قانونی در هر منطقه و ناحیه متفاوت است اما معمولا سن ۱۸ سالگی یا ۱۹ سالگی به عنوان سن قانونی شناخته می‌شود. هرکسی که زیر سن قانونی باشد خردسال محسوب می‌شود.”

 • آیا می‌توان پیش از اقدام برای تحصیل از کانادا، دیدن کرد؟

  “بله. دانشجویان می‌توانند پیش از این‌که شروع به تحصیل در کانادا کنند به عنوان بازدید کننده به این کشور سفر کنند. البته متقاضی باید بررسی کند که آیا برای سفر به ویزای اقامت موقت (TRV) نیاز دارد یا باید مجوز الکترونیکی مسافرت (eTA) اخذ کند.

  گفتنی است، اتباع کشورهای مشخصی باید برای بازدید از کانادا ویزا اخذ کنند.”

 • آیا این امکان وجود دارد که با وجود نقص در مدارک بازهم درخواست ارائه شود و در روزهای آتی درخواست با مدارک کامل‌تر بروزرسانی شود؟

  برای درخواست study permit مدارک باید کامل باشند. افسر ویزا ممکن است با توجه به مدارک اولیه شانس مجددی به متقاضی برای تکمیل مدارک خود ندهد.

 • آیا کودکان زیر سن قانونی می‌توانند در کانادا درس بخوانند؟ نگهداری به چه معناست؟

  “هر منطقه و استانی در کانادا قوانین خاص خود را در رابطه با سن قانونی دارد. سن قانونی در اکثر مناطق معمولا ۱۸ یا ۱۹ سالگی است. برای کسانی که زیر سن قانونی هستند شرایط خاصی در نظر گرفته شده است تا بتوانند در کانادا درس بخوانند. کودکان باید با والدین و یا یک سرپرست به کانادا بیایند یا در کانادا شخصی از آن‌ها نگهداری کند.

  نگهبان یا نگهدار کسی است که شهروند کانادا است یا اقامت دائم کانادا را دارد و برای مراقبت از خردسالان در کانادا منصوب شده است. افسر مهاجرت باید متقاعد شود که کودکان زیر سن قانونی که برای درس خواندن به کانادا می‌‌آیند، زمانی که به این خاک وارد شدند به گونه صحیح از آن‌ها  مراقبت می‌شود.

  خردسالانی که به همراه دانشجویان به کانادا می‌آیند و در صدد دریافت Study permit هستند باید یک نگهبان یا نگهدار را برای مراقبت در کانادا استخدام کنند. در همین رابطه باید بین این نگهبان یا محافظ و والدین در کشور متبوع اعلامیه‌ای به امضا برسد و سپس توسط یک وکیل یا یک دفتر اسناد رسمی قانونی شود.”

 • آیا برای برنامه‌های آموزش از راه دور نیز می‌توان study permit دریافت کرد؟

  “آموزش از راه دور می‌تواند به صورت دوره‌های آموزش الکترونیکی، مکاتبه‌ای و یا کلاس‌های آنلاین باشد. آموزش از راه دور فرایندی است که در خلال آموزش از فناوری استفاده می‌شود و نیاز به حضور فیزیکی دانشجو در محلی که برگزار می‌شود نیست. Study permit برای آموزش از راه دور صادر نمی‌شود.

  البته اگر بخشی از دوره آموزش از راه دور درون خاک کانادا باشد و دوره این آموزش بیشتر از ۶ ماه باشد، دانشجو می‌تواند برای دوره درون کانادایی study permit دریافت کند. مدت زمان این study permit برحسب مدت زمان دوره آموزشی است که درون خاک کانادا برگزار می‌شود.”

 • برای دانشجویان خارجی که می‌خواهند در خاک کانادا اقامت دائم بگیرند و زندگی کنند چه نوع برنامه‌های مهاجرتی وجود دارد؟

  تحصیلات می‌تواند به دانشجویان خارجی مسیر‌هایی را برای اقامت دائم در کانادا نشان بدهد. طیف وسیعی از برنامه‌های فدرال و استانی وجود دارند که دانشجویان می‌توانند از این مسیرها نسبت به دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند که در بعضی از موارد حتی نیازی به پیشنهاد کاری –job offer- هم نیست. متقاضیان می‌توانند از طریق برنامه Express Entry نسبت به اخذ ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 • آیا داشتن IELTS یا CELPIP برای متقاضیان study permit ضروری است؟

  باید این موضوع را در نظر داشت که بیشتر دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش متقاضیان از آن‌ها  IELTS یا مدارکی دال بر توانمندی در زبان انگلیسی یا فرانسه درخواست می‌کنند. توجه داشته باشید که این مدرک جزو ملزومات پذیرش در دانشگاه/کالج است و ارتباطی با study permit ندارد مگر در شرایطی که شما از طریق برنامه–student partner program- اقدام کرده باشید. بنابراین توصیه می‌شود که در ابتدا با موسسه‌ای که می‌‌خواهید از آن پذیرش بگیرید مشورت کنید تا مشخص شود که آیا IELTS ضروری است و یا اینکه چه امتیازاتی دارد.

 • تشخیص هویت بایومتریک چیست و آیا برای Study permit به آن نیاز دارم؟

  اتباع کشورهای مشخصی مستلزم ارائه مشخصات بایومتریک (اثر انگشت و عکس دیجیتال) هستند. برای دیدن فهرست کشورهایی که اتباع آن‌ها باید مشخصات بایومتریک ارائه بدهند به سایت مهاجرت کانادا رجوع کنید.

 • مدت زمان رسیدگی به درخواست study permit چقدر است؟

  زمان رسیدگی به study permit بستگی به دفتری دارد که از آن درخواست ویزا می‌دهید. برای دیدن فهرست مدت زمان رسیدگی به سایت مهاجرت کانادا رجوع کنید.

 • فرایند اقدام برای تحصیل در استان کبک به چه شکلی است؟

  متقاضیانی که می‌خواهند در استان کبک درس بخوانند باید ابتدا گواهی‌نامه پذیرش برای استان کبک (certificate d’acceptation de Quebec یا به اختصار CAQ) را دریافت کنند و سپس برای study permit اقدام کنند.

 • آیا دوره‌های آموزش کوتاه مدت هم نیاز به study permit دارند؟

  “متقاضیانی که دوره آموزشی آن‌ها کمتر از ۶ ماه است نیازی به دریافت study permit ندارند. بدیهی است که اگر دوره آموزشی بیشتر از ۶ ماه باشد متقاضی مستلزم دریافت study permit است.

  Study permit مفاد خوبی برای متقاضیان دارد حتی اگر دوره آموزشی شما کمتر از ۶ ماه باشد. با این که ممکن است نیازی به study permit نداشته باشید، اما می‌توانید منافع خوبی برای درخواست آن به دست آورید. چنانچه بخواهید دوره آموزشی خود را تحت برنامه جدیدی ادامه بدهید، در حالی که دوره آموزشی کوتاه مدت به اتمام رسیده است و study permit هم ندارید؛ باید خاک کانادا را ترک کرده و از طریق یک دفتر ویزای کانادایی در خارج از خاک این کشور مجددا اقدام کنید. برای دریافت پذیرش تحصیل در دوره‌های کوتاه مدت باید از طریق موسسه/کالج/دانشگاه آموزشی مشخصی اقدام کنید.”

 • اگر درخواست study permit رد شود چه اتفاقی می‌افتد؟

  چنانچه درخواست study permit یک متقاضی رد شود، او می‌تواند بار دیگر یک درخواست جدید بدهد.

 • آیا پس از اتمام دوره تحصیلی می‌توان در کانادا زندگی کرد؟

  “سیاست مهاجرتی کانادا به دانشجویان خارجی راه‌های متعددی را برای ماندن و اسکان در کانادا پس از فارغ‌التحصیلی ارائه می‌دهد. یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های موجود برای دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی دریافت work permit آزاد (به این معنا که هر شغلی که بتوانند را انتخاب کنند)  تحت برنامه اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی (Post-Graduation Work Permit Program یا به اختصار «PGWPP») است. دانشجویان فارغ‌التحصیلی که دوره آموزشی تمام وقت خود را در یک موسسه آموزشی مشخص گذرانده‌اند، می‌توانند واجد شرایط اقدام از طریق PGWP باشند. تجربه کاری که پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا به دست میاورید می‌تواند کمک کند تا برای دریافت اقامت دائم از طریق برنامه‌های مختلف مهاجرتی این کشور واجد شرایط باشید.

  عموما زمانی که PGWP صادر شد، مدت زمان آن با دوره آموزشی دانشجوی فارغ‌التحصیل شده برابر است که از ۸ ماه تا ۳ سال خواهد بود.”

 • آیا برای دریافت study permit آزمایش‌های پزشکی نیاز است؟

  متقاضی ممکن است طبق صلاحدید افسر ویزا تحت آزمایش‌های پزشکی قرار بگیرد.

 • آیا برای دریافت study permit ارائه مدرک سابقه جنایی از طرف پلیس الزامی است؟

  چنانچه متقاضی بخواهد به عنوان دانشجو وارد کانادا شود باید مدارک پیشینه جنایی خود را ارائه کند. در صورت نیاز، متقاضی باید به اداره پلیس هر کشور یا منطقه‌ای که ۶ ماه و یا بیشتر در آن زندگی کرده است مراجعه کند و سابقه جنایی خود را تا سن ۱۸ سالگی دریافت کند. گواهی پلیس برای تعیین سابقه جرمی احتمالی متقاضی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این گواهی به افسر ویزا کمک می‌کند بفهمد که آیا متقاضی برای امنیت کانادا خطری محسوب می‌شود یا خیر.

 • اگر دانشجو موسسه آموزشی خود را تغییر دهد آیا باید مجددا study permit دریافت کند؟

  “اگر متقاضی بخواهد از یک موسسه مشخص DLI به یک مرکز دیگر برای تحصیل انتقالی بگیرد، حتی اگر در همان سطح آموزشی نیز باشد، باید حتما اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را مطلع کند، البته که این کار با بروزسانی حساب آنلاین او انجام می‌شود. همچنین متقاضی باید اطمینان حاصل کند که موسسه آموزشی جدید جزو موسسات DLI است.

  برای دانشجویانی که می‌خواهند وارد مرحله دوم تحصیلات بشوند (برای مثال از لیسانس به فوق لیسانس بروند) شرایط مشابه با تغییر موسسه آموزشی است.

  اگر دانشجو به مدرسه، کالج یا دانشگاهی در استان کبک منتقل می‌شود، باید نخست درخواست گواهی پذیرش در استان کبک را ارائه بدهد و در صورت نیاز یک study permit جدید اخذ کند. دانش‌آموزان دوره راهنمایی که وارد دوره دبیرستان می‌شوند و همچنین دانش‌آموزان دوره دبیرستان که وارد دانشگاه می‌شوند باید برای تغییر در study permit خود درخواست ارائه بدهند.”

 • آیا همسر متقاضی هم می‌تواند در این درخواست شامل شود؟

  “همسر یا شریک قانونی متقاضی که study permit معتبر دارد و در یک موسسه آموزشی پس از دوره متوسطه به صورت تمام وقت ثبت نام کرده است، می‌تواند واجد شرایط دریافت work permit آزاد باشد. اعتبار work permit آزاد که برای همسر یا شریک قانونی متقاضی صادر شده است تا زمانی است که متقاضی یا دانشجو درس می‌خواند و study permit او معتبر است. متقاضی باید در فرم درخواست study permit خود قید کند که همسرش او را در سفر به کانادا همراهی خواهد کرد. اگر همسر متقاضی نیز بخواهد در کانادا بماند، او نیز باید درخواست study permit بدهد.

  برای اینکه همسر دانشجو واجد شرایط دریافت work permit باشد، دانشجو باید در یک موسسه Degree-granting (موسسه‌ای که مدرک آموزشی ارائه می‌کند که حداقل آن مدرک لیسانس است) پس از دوره متوسطه ثبت نام کرده باشد. موسسات پس از دوره متوسطه شامل موارد زیر هستند:

  • موسسات پس از دوره متوسطه عمومی مانند کالج یا دانشگاه یا CEGEP در استان کبک
  • مدارس خصوصی هم رده با کالج در استان کبک
  • مدارس خصوصی کانادا که می‌توانند به صورت قانونی تحت قانون استانی خود مدارک تحصیلی و آموزشی ارائه بدهند
 • فرایند تحصیل در کانادا چگونه است؟

  “در گام نخست متقاضیان باید از یک موسسه/دانشگاه/کالج معین کانادایی (به اختصار DLI) که توسط دولت کانادا به رسمیت شناخته شده است پذیرش بگیرند. زمانی که نامه پذیرش DLI به دست متقاضیان رسید می‌توانند برای دریافت study permit -اجازه تحصیل- درخواست بدهند. درخواست ویزای تحصیلی باید به صورت آنلاین یا از طریق ایمیل ارائه شود.

  اجازه نامه‌های تحصیلی عموما در مرزهای ورودی به کانادا صادر می‌شوند. زمانی که متقاضی در یک اداره ویزای کانادا در خارج از این کشور درخواست ارائه می‌کند، تاییدیه‌ای دریافت می‌کند تا بتواند وارد یکی از مرزهای ورودی کانادا شود تا study permit برای او صادر شود. به طور کلی دوره study permit برحسب مدت زمان تحصیلات فرد است.”

 • تحصیل در کانادا چقدر هزینه دارد؟

  هر موسسه‌ تحصیلی شهریه مخصوص خود را دارد. برای اطلاعات بیشتر باید با موسسه‌ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید تماس بگیرید.

 • آیا هنگام درخواست study permit باید مدرکی دال بر توانایی مالی ارائه بدهیم؟

  “متقاضیان study permit باید اثبات کنند که می‌توانند هزینه‌های تحصیلی خود را پوشش بدهند و توانایی تامین مخارج زندگی خود و همراهانشان را در سال اول تحصیلی دارند.

  هزینه‌های مالی برای متقاضیان تحصیل در استان کبک متفاوت است

 • چه تفاوتی بین study permit و ویزای اقامت موقت وجود دارد؟

  “Study permit به دانشجویان اجازه می‌دهد تا اهداف تحصیلی خود را در کانادا دنبال کرده در این کشور درس بخوانند در حالی که ویزای اقامت موقت (TRV) اجازه ورود یک شخص به کانادا است. دانشجویان ممکن است بسته به کشور متبوع خود نیاز به TVR برای ورود به کانادا داشته باشند.

  برای متقاضیانی که خارج از خاک کانادا هستند و برای ورود به کانادا نیاز به TRV دارند، پس از تایید study permit به صورت اتوماتیک درخواست TRV داده می‌شود. این متقاضیان نیازی به ارائه درخواست مجزا ندارند و هزینه دیگری نیز برای TRV پرداخت نخواهند کرد. این فرایند برای متقاضیانی که ورودشان به خاک کانادا مستلزم دریافت مجوز الکترونیکی سفر (eTA) است نیز صورت می‌پذیرد.”

 • آیا به دانشجویان خارجی نیز بورسیه تحصیلی تعلق می‌گیرد؟

  برای دانشجویان خارجی بورسیه‌های خصوصی، دولتی و عمومی مختلفی در کانادا وجود دارد. همچنین ممکن است موسسه‌هایی که متقاضیان برای تحصیل انتخاب می‌کنند نیز بورسیه‌های مختلفی داشته باشد.

 • آیا فرزندان دانشجویان برای ماندن در کانادا باید study permit جداگانه داشته باشند؟

  “اگر فردی در کانادا study permit یا work permit معتبر دارد فرزندان خردسال او می‌توانند بدون داشتن study permit درس بخوانند. متقاضی تحصیل در کانادا باید در فرم درخواست خود قید کند که فرزندان خود را به کانادا مي‌آورد.

  برای همراهی فرزندان نیازی به ارائه نامه پذیرش از موسسه آموزش معین در کانادا نیست. زمانی که فرزندان به سن قانونی برسند آن‌ها نیز باید برای تحصیل اقدام به دریافت study permit کنند.

  اگرچه سن قانونی در هر منطقه و ناحیه متفاوت است اما معمولا سن ۱۸ سالگی یا ۱۹ سالگی به عنوان سن قانونی شناخته می‌شود. هرکسی که زیر سن قانونی باشد خردسال محسوب می‌شود.”

 • آیا می‌توان پیش از اقدام برای تحصیل از کانادا، دیدن کرد؟

  “بله. دانشجویان می‌توانند پیش از این‌که شروع به تحصیل در کانادا کنند به عنوان بازدید کننده به این کشور سفر کنند. البته متقاضی باید بررسی کند که آیا برای سفر به ویزای اقامت موقت (TRV) نیاز دارد یا باید مجوز الکترونیکی مسافرت (eTA) اخذ کند.

  گفتنی است، اتباع کشورهای مشخصی باید برای بازدید از کانادا ویزا اخذ کنند.”

 • آیا این امکان وجود دارد که با وجود نقص در مدارک بازهم درخواست ارائه شود و در روزهای آتی درخواست با مدارک کامل‌تر بروزرسانی شود؟

  برای درخواست study permit مدارک باید کامل باشند. افسر ویزا ممکن است با توجه به مدارک اولیه شانس مجددی به متقاضی برای تکمیل مدارک خود ندهد.

 • آیا کودکان زیر سن قانونی می‌توانند در کانادا درس بخوانند؟ نگهداری به چه معناست؟

  “هر منطقه و استانی در کانادا قوانین خاص خود را در رابطه با سن قانونی دارد. سن قانونی در اکثر مناطق معمولا ۱۸ یا ۱۹ سالگی است. برای کسانی که زیر سن قانونی هستند شرایط خاصی در نظر گرفته شده است تا بتوانند در کانادا درس بخوانند. کودکان باید با والدین و یا یک سرپرست به کانادا بیایند یا در کانادا شخصی از آن‌ها نگهداری کند.

  نگهبان یا نگهدار کسی است که شهروند کانادا است یا اقامت دائم کانادا را دارد و برای مراقبت از خردسالان در کانادا منصوب شده است. افسر مهاجرت باید متقاعد شود که کودکان زیر سن قانونی که برای درس خواندن به کانادا می‌‌آیند، زمانی که به این خاک وارد شدند به گونه صحیح از آن‌ها  مراقبت می‌شود.

  خردسالانی که به همراه دانشجویان به کانادا می‌آیند و در صدد دریافت Study permit هستند باید یک نگهبان یا نگهدار را برای مراقبت در کانادا استخدام کنند. در همین رابطه باید بین این نگهبان یا محافظ و والدین در کشور متبوع اعلامیه‌ای به امضا برسد و سپس توسط یک وکیل یا یک دفتر اسناد رسمی قانونی شود.”

 • آیا برای برنامه‌های آموزش از راه دور نیز می‌توان study permit دریافت کرد؟

  “آموزش از راه دور می‌تواند به صورت دوره‌های آموزش الکترونیکی، مکاتبه‌ای و یا کلاس‌های آنلاین باشد. آموزش از راه دور فرایندی است که در خلال آموزش از فناوری استفاده می‌شود و نیاز به حضور فیزیکی دانشجو در محلی که برگزار می‌شود نیست. Study permit برای آموزش از راه دور صادر نمی‌شود.

  البته اگر بخشی از دوره آموزش از راه دور درون خاک کانادا باشد و دوره این آموزش بیشتر از ۶ ماه باشد، دانشجو می‌تواند برای دوره درون کانادایی study permit دریافت کند. مدت زمان این study permit برحسب مدت زمان دوره آموزشی است که درون خاک کانادا برگزار می‌شود.”

 • برای دانشجویان خارجی که می‌خواهند در خاک کانادا اقامت دائم بگیرند و زندگی کنند چه نوع برنامه‌های مهاجرتی وجود دارد؟

  تحصیلات می‌تواند به دانشجویان خارجی مسیر‌هایی را برای اقامت دائم در کانادا نشان بدهد. طیف وسیعی از برنامه‌های فدرال و استانی وجود دارند که دانشجویان می‌توانند از این مسیرها نسبت به دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند که در بعضی از موارد حتی نیازی به پیشنهاد کاری –job offer- هم نیست. متقاضیان می‌توانند از طریق برنامه Express Entry نسبت به اخذ ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

 • آیا داشتن IELTS یا CELPIP برای متقاضیان study permit ضروری است؟

  باید این موضوع را در نظر داشت که بیشتر دانشگاه‌های کانادا برای پذیرش متقاضیان از آن‌ها  IELTS یا مدارکی دال بر توانمندی در زبان انگلیسی یا فرانسه درخواست می‌کنند. توجه داشته باشید که این مدرک جزو ملزومات پذیرش در دانشگاه/کالج است و ارتباطی با study permit ندارد مگر در شرایطی که شما از طریق برنامه–student partner program- اقدام کرده باشید. بنابراین توصیه می‌شود که در ابتدا با موسسه‌ای که می‌‌خواهید از آن پذیرش بگیرید مشورت کنید تا مشخص شود که آیا IELTS ضروری است و یا اینکه چه امتیازاتی دارد.

 • تشخیص هویت بایومتریک چیست و آیا برای Study permit به آن نیاز دارم؟

  اتباع کشورهای مشخصی مستلزم ارائه مشخصات بایومتریک (اثر انگشت و عکس دیجیتال) هستند. برای دیدن فهرست کشورهایی که اتباع آن‌ها باید مشخصات بایومتریک ارائه بدهند به سایت مهاجرت کانادا رجوع کنید.

 • مدت زمان رسیدگی به درخواست study permit چقدر است؟

  زمان رسیدگی به study permit بستگی به دفتری دارد که از آن درخواست ویزا می‌دهید. برای دیدن فهرست مدت زمان رسیدگی به سایت مهاجرت کانادا رجوع کنید.

 • فرایند اقدام برای تحصیل در استان کبک به چه شکلی است؟

  متقاضیانی که می‌خواهند در استان کبک درس بخوانند باید ابتدا گواهی‌نامه پذیرش برای استان کبک (certificate d’acceptation de Quebec یا به اختصار CAQ) را دریافت کنند و سپس برای study permit اقدام کنند.

 • آیا دوره‌های آموزش کوتاه مدت هم نیاز به study permit دارند؟

  “متقاضیانی که دوره آموزشی آن‌ها کمتر از ۶ ماه است نیازی به دریافت study permit ندارند. بدیهی است که اگر دوره آموزشی بیشتر از ۶ ماه باشد متقاضی مستلزم دریافت study permit است.

  Study permit مفاد خوبی برای متقاضیان دارد حتی اگر دوره آموزشی شما کمتر از ۶ ماه باشد. با این که ممکن است نیازی به study permit نداشته باشید، اما می‌توانید منافع خوبی برای درخواست آن به دست آورید. چنانچه بخواهید دوره آموزشی خود را تحت برنامه جدیدی ادامه بدهید، در حالی که دوره آموزشی کوتاه مدت به اتمام رسیده است و study permit هم ندارید؛ باید خاک کانادا را ترک کرده و از طریق یک دفتر ویزای کانادایی در خارج از خاک این کشور مجددا اقدام کنید. برای دریافت پذیرش تحصیل در دوره‌های کوتاه مدت باید از طریق موسسه/کالج/دانشگاه آموزشی مشخصی اقدام کنید.”

 • اگر درخواست study permit رد شود چه اتفاقی می‌افتد؟

  چنانچه درخواست study permit یک متقاضی رد شود، او می‌تواند بار دیگر یک درخواست جدید بدهد.

 • آیا پس از اتمام دوره تحصیلی می‌توان در کانادا زندگی کرد؟

  “سیاست مهاجرتی کانادا به دانشجویان خارجی راه‌های متعددی را برای ماندن و اسکان در کانادا پس از فارغ‌التحصیلی ارائه می‌دهد. یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های موجود برای دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی دریافت work permit آزاد (به این معنا که هر شغلی که بتوانند را انتخاب کنند)  تحت برنامه اجازه کار پس از فارغ‌التحصیلی (Post-Graduation Work Permit Program یا به اختصار «PGWPP») است. دانشجویان فارغ‌التحصیلی که دوره آموزشی تمام وقت خود را در یک موسسه آموزشی مشخص گذرانده‌اند، می‌توانند واجد شرایط اقدام از طریق PGWP باشند. تجربه کاری که پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا به دست میاورید می‌تواند کمک کند تا برای دریافت اقامت دائم از طریق برنامه‌های مختلف مهاجرتی این کشور واجد شرایط باشید.

  عموما زمانی که PGWP صادر شد، مدت زمان آن با دوره آموزشی دانشجوی فارغ‌التحصیل شده برابر است که از ۸ ماه تا ۳ سال خواهد بود.”

 • آیا برای دریافت study permit آزمایش‌های پزشکی نیاز است؟

  متقاضی ممکن است طبق صلاحدید افسر ویزا تحت آزمایش‌های پزشکی قرار بگیرد.

 • آیا برای دریافت study permit ارائه مدرک سابقه جنایی از طرف پلیس الزامی است؟

  چنانچه متقاضی بخواهد به عنوان دانشجو وارد کانادا شود باید مدارک پیشینه جنایی خود را ارائه کند. در صورت نیاز، متقاضی باید به اداره پلیس هر کشور یا منطقه‌ای که ۶ ماه و یا بیشتر در آن زندگی کرده است مراجعه کند و سابقه جنایی خود را تا سن ۱۸ سالگی دریافت کند. گواهی پلیس برای تعیین سابقه جرمی احتمالی متقاضی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین این گواهی به افسر ویزا کمک می‌کند بفهمد که آیا متقاضی برای امنیت کانادا خطری محسوب می‌شود یا خیر.

 • اگر دانشجو موسسه آموزشی خود را تغییر دهد آیا باید مجددا study permit دریافت کند؟

  “اگر متقاضی بخواهد از یک موسسه مشخص DLI به یک مرکز دیگر برای تحصیل انتقالی بگیرد، حتی اگر در همان سطح آموزشی نیز باشد، باید حتما اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را مطلع کند، البته که این کار با بروزسانی حساب آنلاین او انجام می‌شود. همچنین متقاضی باید اطمینان حاصل کند که موسسه آموزشی جدید جزو موسسات DLI است.

  برای دانشجویانی که می‌خواهند وارد مرحله دوم تحصیلات بشوند (برای مثال از لیسانس به فوق لیسانس بروند) شرایط مشابه با تغییر موسسه آموزشی است.

  اگر دانشجو به مدرسه، کالج یا دانشگاهی در استان کبک منتقل می‌شود، باید نخست درخواست گواهی پذیرش در استان کبک را ارائه بدهد و در صورت نیاز یک study permit جدید اخذ کند. دانش‌آموزان دوره راهنمایی که وارد دوره دبیرستان می‌شوند و همچنین دانش‌آموزان دوره دبیرستان که وارد دانشگاه می‌شوند باید برای تغییر در study permit خود درخواست ارائه بدهند.”

 • آیا همسر متقاضی هم می‌تواند در این درخواست شامل شود؟

  “همسر یا شریک قانونی متقاضی که study permit معتبر دارد و در یک موسسه آموزشی پس از دوره متوسطه به صورت تمام وقت ثبت نام کرده است، می‌تواند واجد شرایط دریافت work permit آزاد باشد. اعتبار work permit آزاد که برای همسر یا شریک قانونی متقاضی صادر شده است تا زمانی است که متقاضی یا دانشجو درس می‌خواند و study permit او معتبر است. متقاضی باید در فرم درخواست study permit خود قید کند که همسرش او را در سفر به کانادا همراهی خواهد کرد. اگر همسر متقاضی نیز بخواهد در کانادا بماند، او نیز باید درخواست study permit بدهد.

  برای اینکه همسر دانشجو واجد شرایط دریافت work permit باشد، دانشجو باید در یک موسسه Degree-granting (موسسه‌ای که مدرک آموزشی ارائه می‌کند که حداقل آن مدرک لیسانس است) پس از دوره متوسطه ثبت نام کرده باشد. موسسات پس از دوره متوسطه شامل موارد زیر هستند:

  • موسسات پس از دوره متوسطه عمومی مانند کالج یا دانشگاه یا CEGEP در استان کبک
  • مدارس خصوصی هم رده با کالج در استان کبک
  • مدارس خصوصی کانادا که می‌توانند به صورت قانونی تحت قانون استانی خود مدارک تحصیلی و آموزشی ارائه بدهند
 • فرایند تحصیل در کانادا چگونه است؟

  “در گام نخست متقاضیان باید از یک موسسه/دانشگاه/کالج معین کانادایی (به اختصار DLI) که توسط دولت کانادا به رسمیت شناخته شده است پذیرش بگیرند. زمانی که نامه پذیرش DLI به دست متقاضیان رسید می‌توانند برای دریافت study permit -اجازه تحصیل- درخواست بدهند. درخواست ویزای تحصیلی باید به صورت آنلاین یا از طریق ایمیل ارائه شود.

  اجازه نامه‌های تحصیلی عموما در مرزهای ورودی به کانادا صادر می‌شوند. زمانی که متقاضی در یک اداره ویزای کانادا در خارج از این کشور درخواست ارائه می‌کند، تاییدیه‌ای دریافت می‌کند تا بتواند وارد یکی از مرزهای ورودی کانادا شود تا study permit برای او صادر شود. به طور کلی دوره study permit برحسب مدت زمان تحصیلات فرد است.”

 • تحصیل در کانادا چقدر هزینه دارد؟

  هر موسسه‌ تحصیلی شهریه مخصوص خود را دارد. برای اطلاعات بیشتر باید با موسسه‌ای که می‌خواهید در آن تحصیل کنید تماس بگیرید.

 • آیا هنگام درخواست study permit باید مدرکی دال بر توانایی مالی ارائه بدهیم؟

  “متقاضیان study permit باید اثبات کنند که می‌توانند هزینه‌های تحصیلی خود را پوشش بدهند و توانایی تامین مخارج زندگی خود و همراهانشان را در سال اول تحصیلی دارند.

  هزینه‌های مالی برای متقاضیان تحصیل در استان کبک متفاوت است

 • چه تفاوتی بین study permit و ویزای اقامت موقت وجود دارد؟

  “Study permit به دانشجویان اجازه می‌دهد تا اهداف تحصیلی خود را در کانادا دنبال کرده در این کشور درس بخوانند در حالی که ویزای اقامت موقت (TRV) اجازه ورود یک شخص به کانادا است. دانشجویان ممکن است بسته به کشور متبوع خود نیاز به TVR برای ورود به کانادا داشته باشند.

  برای متقاضیانی که خارج از خاک کانادا هستند و برای ورود به کانادا نیاز به TRV دارند، پس از تایید study permit به صورت اتوماتیک درخواست TRV داده می‌شود. این متقاضیان نیازی به ارائه درخواست مجزا ندارند و هزینه دیگری نیز برای TRV پرداخت نخواهند کرد. این فرایند برای متقاضیانی که ورودشان به خاک کانادا مستلزم دریافت مجوز الکترونیکی سفر (eTA) است نیز صورت می‌پذیرد.”

 • آیا به دانشجویان خارجی نیز بورسیه تحصیلی تعلق می‌گیرد؟

  برای دانشجویان خارجی بورسیه‌های خصوصی، دولتی و عمومی مختلفی در کانادا وجود دارد. همچنین ممکن است موسسه‌هایی که متقاضیان برای تحصیل انتخاب می‌کنند نیز بورسیه‌های مختلفی داشته باشد.

 • سوالات متداول ویزای کار
 • در چه مشاغلی امکان گرفتن جاب آفر هست؟

  “ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا تیم قوی جهت یافتن کارفرما و شغل در تمام زمینه ها تشکیل دهیم و خرسندیم که اعلام کنیم که در حال حاضر توانسته ایم برای بیشتر مشاغل مهندسی، فنی جاب آفر پیدا کنیم. لذا برای بررسی اینکه آیا برای زمینه کاری شما هم میتوانیم شغلی بیابیم لطفا رزومه انگلیسی خود را به آدرس resume@samakav.com ارسال نمایید.

  همچنین با همکاری شرکت Hireimm.com توانسته ایم به کارفرماهایی که نیاز واقعی به استخدام نیروی خارجی دارند دست پیدا کنیم

 • چگونه رزومه خود را آماده کنم؟

  داشتن رزومه کاری خود به انگلیسی اولین قدم برای شروع این پروسه هست. شما با جستجو در گوگل می‌توانید نمونه های زیادی از رزومه را بیاید. در ضمن شرکت ما در این راه به شما کمک خواهد کرد تهیه رزومه کانادایی را ببینید.

 • زمان پروسه جاب آفر تا گرفتن ویزای کار چقدر هست؟

  معمولا از زمان عقد قرارداد تا دریافت ویزای کار بین 10 ماه تا 14 ماه زمانبر خواهد بود ولی هیچ روش مهاجرتی کانادا تضمین دقیق زمان ندارد.

 • چرا وکلای دیگر در زمینه گرفتن جاب آفر فعالیت ندارند؟

  این پروسه و گرفتن جاب آفر بسیار زمانبر، پردردسر و سخت می‌باشد و همچنین احتیاج به اختصاص وقت و هزینه جهت یافتن کارفرماهایی دارد که به دنبال اسختدام نیروی خارجی هستند . علاوه بر این مسئولیت انجام این کار فقط سمت مشتری نیست و وکیل نسبت به کارفرما هم مسئولیت دارد .در حالی که درامد انجام روش‌های دیگر مهاجرت بیشتر بوده و مسئولیت کمتری دارد.

 • برای این روش نمره ایلتس نیاز هست یا خیر؟

  برای برخی مشاغل که احتیاج به صحبت کردن دارد (مانند حسابدار، مارکتینگ و …) بله از ابتدا نیاز هست شما نمره ایلتس جنرال حداقل 5 ارائه کنید ولی برای مشاغل دیگر (مانند آشپز، جوشکار و …) در ابتدای کار باید فقط توانایی مکالمه داشته باشید تا در مصاحبه با کارفرما بتوانید قبول شوید. ولی در هر صورت برای انجام پرونده ویزا و بالا بردن درصد گرفتن ویزای کار ، باید نمره ایتلس حداقل 5 جنرال ارائه دهید.

 • اگر کارفرما از استخدام ما منصرف شود چه میشود؟

  این موضوع احتمال خیلی کمی دارد. چون از ابتدا کارفرما رزومه شما را بررسی میکند و با شمادر بیشتر مواقع مصاحبه تصویری از طریق اسکایپ خواهد کرد و از مهارت های شما مطمئن خواهد شد و برای استخدام شما وقت و هزینه میگذارد و منطقی نیست که بی دلیل از استخدام شما منصرف شود ولی این به این مفهوم نیست که کارفرما وابسته شما باشد و اگر شما کار خود را به درستی انجام ندهید و نیروی مناسبی نباشید شما را اخراج نکند. پس از فردی متخصص هستید و مسئولیت اخلاقی کاری دارید از این موضوع نباید نگران باشید.

 • مگر امکان دارد کارفرما نیروی کانادایی پیدا نکند؟

  باید بگوییم بله. استخدام نیرو در کانادا پروسه هزینه بر و سختی برای کارفرماها هست. استخدام نیروی کار با آموزش زمان زیادی از کارفرما را میگیرد و اگر نیرو شهروند کانادا باشد تعهدی نداشته و ممکن است بعد از دوماه از کار خارج شود و کارفرما دوباره باید پروسه استخدام را انجام دهد. لذا ترجیح میدهد نیروی خارجی استخدام کند که مطمئن باشد حداقل 2 سال این نیرو به استخدام شرکت هست و اگر نیرو را آموزش میدهد زمان زیادی در شرکت مشغول به کار خواهد بود. در ضمن امار نشان داده که بیشتر افرادی که از این طریف آمده‌اند معمولا بعد از دریافت اقامت هم درهمان شرکت مانده و ادامه همکاری داده اند.

 • آیا جاب آفرهای شما واقعیست؟

  جاب آفر زمانی میتوان گرفت که کارفرما نیاز به نیرو داشته باشد و نتواند از داخل کانادا آن نیرو را بیاید پس حتما به استخدام نیرو احتیاج دارد. ولی برخی از کارفرماها برای دریافت هزینه (که غیر قانونی هست) صرفا اعلام میکنند که ما به نیرو احتیاج داریم و هنگامی که شما وارد کانادا شدید به شما اجازه کار در شرکت خود را نخواهند داد و دردسرهای جدید شما آغاز خواهد شد. لذا قبل از اقدام به دریافت جاب آفر از واقعی بودن آن مطمئن شوید.

 • درباره قرارداد سماکاو
 • برای جاب افر چقدر از مبلغ قرارداد را اول باید پرداخت کنیم؟

  در حال حاضر (در دوران کرونا) مبلغ پیش پرداخت برای شروع پرونده جاب افر 2 هزار دلار خواهد بود

 • تغییر سیاست ها Change Policy

  مشتری اذعان می کنند که اگر در روند پرونده، تغییراتی در سیاست های اداره مهاجرت کانادا و یا دولت کانادا صورت پذیرد، RCIC میتواند مفاد قرارداد را بسته به سیاست های جدید را با توافق مشتری تغییر دهد.

 • معنی موارد بند 12 قراردادهای کانادا

  “در صورتی که اداره مهاجرت کانادا (CIC) یا سازمان (HRSDC) باید مستقیماً با مشتری تماس بگیرد، RCIC بلافاصله مورد را به مشتری اعلام خواهد کرد.

  مشتری موظف است فوراً در مورد هرگونه تغییر در وضعیت تأهل، تغییر نام و نام خانوادگی، شهروندی یا تغییر آدرس فیزیکی یا اطلاعات تماس برای هر شخصی که در برنامه قرار دارد، RCIC را مطلع نماید.

  مشتری می داند که آنها باید در اطلاعاتی که ارائه می دهند صحیح و صادق باشند و هرگونه نادرستی ممکن است این قرارداد را باطل کند، یا بر نتیجه برنامه تأثیر بگذارد.

  مطابق ماده 13 قانون اخلاق حرفه ای ، در مواردی که چند مشتری در یک پرونده هست، اطلاعات هرکدام به صورت مجزا در نزد RCIC محرمانه میماند و امکان ارائه اطلاعات شخصی به فرد دیگر امکان ندارد.”

 • فسخ قرارداد Termination

  “این توافق نامه پس از اتمام وظایف مشخص شده در قسمت 2 این توافقنامه خاتمه خواهد یافته.

  این توافق نامه در صورت فسخ در نظر گرفته می شود اگر تغییرات اساسی در برنامه مشتری رخ دهد، و این باعث می شود خدمات با تفصیل در بخش 2 این توافق نامه غیر ممکن شود.

  این موافقت نامه ممکن است پس از نوشتن (قبل از شروع هر فعالیتی)، توسط مشتری فسخ شود، در این زمان هرگونه هزینه و پرداخت ناخالص توسط RCIC به مشتری بازپرداخت می شود.

  مطابق ماده 14 قانون اخلاق حرفه ای ، این توافق نامه می تواند پس از نوشتن (قبل از شروع هر فعالیتی) توسط RCIC خاتمه یابد ، مشروط بر اینکه انصراف باعث خسارت مشتری نشود.

  این توافق نامه مطابق قوانینی است که در استان بریتیش کلمبیای کانادا وجود دارد.”

 • شرایط برگشت پول (refund polic) به چه صورت هست؟

  “معنی فارسی بند 7 قرارداد (refund policy)

  متقاضی تایید می کنند که دریافت ویزا یا وضعیت و زمان مورد نیاز برای انجام پروسه این درخواست فقط در اختیار اداره مهاجرت کانادا است و مشاور هیچگونه دخالتی در این امر ندارد.
  با این حال، اگر این برنامه به دلیل خطا یا خطای بخشی از RCIC (مشاور) رد شود ، RCIC تمام هزینه های حرفه ای دریافت کرده را بازپرداخت می کند. مشتری موافق هست که هزینه های پرداخت شده برای خدمات ارائه شده در قرارداد است.

  هر بازپرداخت صرفاً به با همان ارز دریافت شده به مشتری بازپرداخت خواهد شد
  در صورت قطع برنامه به هر دلیلی غیر از خطا یا خطای RCIC ، هیچ بازپرداختی به مشتری نخواهد داشت.

   

  در هنگام دریافت نتیجه با توجه به اینکه افسر گزارش دقیقی از اینکه چرا پرونده رد شده است ارائه مینماید، اگر مقصر مشاور و شرکت سماکاو باشد کل هزینه دریافتی به شما بازگشت داده خواهد شد ولی در غیر اینصورت اگر به هر دلیلی

  • ارائه مدارک جعلی
  • مشکلات امنیتی که دولت کانادا از ورود شما جلوگیری نماید
  • مشکلات بیماری که شما به واسطه آن مجوز ورود نگیرید

  و …

  پرونده شما را رد نماید هیچگونه بازپرداختی از سمت شرکت انجام نخواهد شد.

  نکته مهم:

  مبلغ پرداختی با همان واحد پولی به شما بازگردانده خواهد شد. در اینصورت تغییرات قیمت ارز در روند بازپرداخت ما تاثیری نخواهد داشت.”

 • حل اختلاف Dispute Resolution

  معنی بند 8 قرارداد Dispute Resolution

  لطفاً توجه داشته باشید كه سمانه كاوئی عضو مشاورین مهاجرت شورای تنظیم مقررات كانادا (ICCRC) است و به همین موظف به رعایت اصول و قوانین این سازمان خواهد بود.
  در صورت بروز اختلاف ، مشتری (ها) و RCIC تمام تلاش خود را برای حل و فصل موضوع بین دو طرف انجام می دهند. در صورت عدم دستیابی به نتیجه، مشتری باید شکایت را به صورت کتبی به RCIC ارائه دهد و 30 روز منتظر پاسخ مشاور RCIC بماند. در صورت عدم حل و فصل اختلاف ، مشتری میتواند روند شکایت را که توسط سازمان ICCRC پیگیری نماید.برای این کار به وبسایت این سازمان مراجعه نمایید
  اطلاعات تماس ICCRC:
  مشاورین مهاجرت شورای تنظیم مقررات کانادا (ICCRC)
  5500 North Service Rd.، Suite 1002
  Burlington، ON، L7L 6W6
  تلفن رایگان: 1-877-836-7543

 • محرمانگی قرارداد Confidentiality

  “کلیه اطلاعات و اسناد و مدارک بررسی شده توسط RCIC ، مورد نیاز CIC و سایر دستگاه های دولتی، و مورد استفاده در روند برنامه، به شخص ثالثی غیر از نمایندگان و کارمندان، بدون رضایت قبلی، ارائه نمی شود، مگر اینکه قانون و پلیس درخواست نماید. RCIC و کلیه نمایندگان و کارمندان RCIC نیز موظف به ضمانت محرمانه بودن ماده 8.1 و 8.5 قانون اخلاق حرفه ای هستند.
  مشتری با استفاده از ارتباطات الکترونیکی و ذخیره اطلاعات محرمانه موافقت می کند. RCIC تمام تلاش خود را برای حفظ درجه بالایی از امنیت در ارتباطات الکترونیکی و ذخیره اطلاعات انجام خواهد داد.”

 • قوه قهریه Force Majeure

  “عدم موفقیت RCIC در انجام هر بند از این توافق نامه، در نتیجه شرایطی که بیش از کنترل خود باشد مانند محدودیت های دولت یا قوانین بعدی، جنگ، اعتصاب یا بلایای طبیعی برعهده RCIC نخواهد بود و روند پروسه تا برطرف شدن موضوع متوقف خواهد شد.

  به عنوان مثال در دورانی که کشورها به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیت ها و پروازهای خود را متوقف کردند، شرکت سماکاو نیز از این اتفاق مستثنی نبود و روند انجام پرونده ها تا زمان برگشتن کامل شرایط به حالت عادی متوقف خواهد شد.

  بدیهی است در این مدت امکان فسخ قرارداد برای مشتری با درخواست بازگشت پرداختی وجود نخواهد داشت”

 • سوالات متداول ویزای EB3 آمریکا
 • نسخه فارسی قرارداد EB3 آمریکا قابل دسترس هست؟

  با توجه به اینکه نسخه فارسی قرارداد اعتباری قانونی ندارد ما قرارداد انگلیسی با شما امضا خواهیم کرد. ولی برای اگاهی شما از موارد قرارداد میتوانید نسخه ترجمه آن را در این لینک بخوانید

 • در پرونده EB3 امریکا آیا همسر و فرزندان نیز در پرونده متقاضی قرار خواهند گرفت؟

  بله همسر و فرزندان زیر 21 سال جزء پرونده خواهد بود

 • هزینه های دولتی پرونده های EB3 آمریکا چقدر خواهد بود؟

  این هزینه 345 دلار امریکا خواهد بود ولی ممکن است این عدد بسته به شرایط شما متغییر باشد

 • درصد قبولی پرونده EB3 امریکا چقدر هست؟

  با توجه به اینکه اداره مهاجرت کانادا تصمیم گیرنده برای پرونده شما هست درصد قبولی هیچ ویزایی 100 درصد نیست. ولی اگر ریجکت شدن پرونده شما به دلیل قصور یا اشتباه از سمت ما باشد یا هزینه پرداخت شده به شما برگشت داده خواهد شد و یا دوباره اقدام خواهیم کرد.

 • روش EB3 آمریکا چقدر زمانبر خواهد بود؟

  این روش در حالت عادی یکسال و نیم زمانبر خواهد بود ولی با توجه به تعدد پرونده در USCIS و تعداد پرونده های در جریان، احتمالا این روش تا 3 سال زمانبر خواهد شد

 • مراحل پرداخت به شرکت سماکاو به چه صورت خواهد بود؟
  1 USD 5000 Signing The Contract (هنگام عقد قرارداد)
  2 USD 10000 Labor Market Certificate (LC) Approval (هنگام دریافت نامه تایید )
  3 USD 5000 By I-140 Approval
  4 USD 5000 By Department of State Approval
  5 USD 5000 By Interview Letter Issuance
  6 USD 5000 Visa Issuance
 • آیا شرکت سماکاو لایسنس مهاجرت امریکا دارد؟

  اجرای این برنامه با همکاری یک وکیل رسمی اداره مهاجرت آمریکا هست که پرونده شما زیر نظر سماکاو و شرکت همکار انجام خواهد شد. ولی قرارداد شما کامل با شرکت سماکاو خواهد بود.

 • Uncategorized FAQ
 • آیا در طول دوره تحصیلی می‌توان در کانادا کار کرد؟

  “دانشجویان خارجی که برای تحصیل به کانادا آمده‌اند، می‌توانند واجد شرایط کار کردن در دوره تحصیلی باشند. دانشجو باید study permit معتبر داشته باشد و در یک موسسه/کالج/دانشگاه برای تحصیل به صورت تمام وقت ثبت نام کرده باشد. کسانی که study permit دارند، زمانی که در دوره معمولی آکادمیک هستند می‌توانند تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و زمانی که در تعطیلات هستند اجازه کار کردن به صورت تمام وقت را دارند. برای کار کردن در خود دانشگاه/کالج/موسسه آموزشی دانشجو باید شاخص‌هایی داشته باشد که در مطالب مرتبط با ویزای تحصیلی به آن اشاره شده است.

  برای کار کردن خارج از دانشگاه study permit دانشجو باید توسط افسر ویزا مجوز off-compus –خارج از محوطه- دریافت کند. اگر در یک برنامه آموزشی تمام وقت، آکادمیک یا فنی و حرفه‌ای از یک موسسه آموزشی معین ثبت نام کرده‌اید، می‌توانید بدون داشتن work permit-اجازه کار- در خارج از محوطه دانشگاه کار کنید. البته در Study permit شما باید ثبت شده باشد که شما اجازه کار خارج از محوطه دانشگاه را دارید.

  به محض اینکه مشخص شد دانشجویان خارجی واجد شرایط کار نیستند، باید کار کردن را متوقف کنند. در این قانون استثنا هم وجود دارد: دانشجویانی که در کلاس‌های آموزش زبان انگلیسی (ESL) و یا آموزش زبان فرانسه (FSL) ثبت نام کرده‌اند اجازه کار کردن با study permit را ندارند.”

 • برنامه Student Partner چیست؟

  برنامه student partner (SPP) یک چهارچوب اداری است که بین موسسات آموزشی و کالج‌های کانادا (CICan) و اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) راه‌اندازی شده است و هدف آن تسهیل در فرایند صدور ویزا برای دانشجویان چینی و هندی است که در کانادا تحصیل می‌کنند.

 • آیا دانشجو می‌تواند فرزندان خود را با خود به کانادا بیاورد؟

  فرزندان دانشجویان می‌توانند آن‌ها را در کانادا همراهی کنند. اگرچه باید برای آن‌ها درخواست ویزای اقامت موقت-Temporary Resident Visa (TRV)- یا مجوز الکترونیکی سفر –Electronic Travel Authorization (eTA)- ارائه شود.

 • در مقایسه با کانادا ایا این روش را پیشنهاد میکنید؟

  ابتدا باید تصمیم بگیرید کدام کشور را برای مهاجرت می پسندید ولی مزایا و معایت این روش را بهتر است بدانید

  • کار در این روش به صورت کارگری بوده و ممکن است در زمینه کاری شما و تجربه شما نباشد