سوالات متداول

آیا جاب آفرهای شما واقعیست؟

جاب آفر زمانی میتوان گرفت که کارفرما نیاز به نیرو داشته باشد و نتواند از داخل کانادا آن نیرو را بیاید پس حتما به استخدام نیرو احتیاج دارد. ولی برخی از کارفرماها برای دریافت هزینه (که غیر قانونی هست) صرفا اعلام میکنند که ما به نیرو احتیاج داریم و هنگامی که شما وارد کانادا شدید به شما اجازه کار در شرکت خود را نخواهند داد و دردسرهای جدید شما آغاز خواهد شد. لذا قبل از اقدام به دریافت جاب آفر از واقعی بودن آن مطمئن شوید.

مگر امکان دارد کارفرما نیروی کانادایی پیدا نکند؟

باید بگوییم بله. استخدام نیرو در کانادا پروسه هزینه بر و سختی برای کارفرماها هست. استخدام نیروی کار با آموزش زمان زیادی از کارفرما را میگیرد و اگر نیرو شهروند کانادا باشد تعهدی نداشته و ممکن است بعد از دوماه از کار خارج شود و کارفرما دوباره باید پروسه استخدام را انجام دهد. لذا ترجیح میدهد نیروی خارجی استخدام کند که مطمئن باشد حداقل 2 سال این نیرو به استخدام شرکت هست و اگر نیرو را آموزش میدهد زمان زیادی در شرکت مشغول به کار خواهد بود. در ضمن امار نشان داده که بیشتر افرادی که از این طریف آمده‌اند معمولا بعد از دریافت اقامت هم درهمان شرکت مانده و ادامه همکاری داده اند.

اگر کارفرما از استخدام ما منصرف شود چه میشود؟

این موضوع احتمال خیلی کمی دارد. چون از ابتدا کارفرما رزومه شما را بررسی میکند و با شمادر بیشتر مواقع مصاحبه تصویری از طریق اسکایپ خواهد کرد و از مهارت های شما مطمئن خواهد شد و برای استخدام شما وقت و هزینه میگذارد و منطقی نیست که بی دلیل از استخدام شما منصرف شود ولی این به این مفهوم نیست که کارفرما وابسته شما باشد و اگر شما کار خود را به درستی انجام ندهید و نیروی مناسبی نباشید شما را اخراج نکند. پس از فردی متخصص هستید و مسئولیت اخلاقی کاری دارید از این موضوع نباید نگران باشید.

زمان پروسه جاب آفر تا گرفتن ویزای کار چقدر هست؟

معمولا از زمان عقد قرارداد تا دریافت ویزای کار بین 10 ماه تا 14 ماه زمانبر خواهد بود ولی هیچ روش مهاجرتی کانادا تضمین دقیق زمان ندارد.

چرا وکلای دیگر در زمینه گرفتن جاب آفر فعالیت ندارند؟

این پروسه و گرفتن جاب آفر بسیار زمانبر، پردردسر و سخت می‌باشد و همچنین احتیاج به اختصاص وقت و هزینه جهت یافتن کارفرماهایی دارد که به دنبال اسختدام نیروی خارجی هستند . علاوه بر این مسئولیت انجام این کار فقط سمت مشتری نیست و وکیل نسبت به کارفرما هم مسئولیت دارد .در حالی که درامد انجام روش‌های دیگر مهاجرت بیشتر بوده و مسئولیت کمتری دارد.

برای این روش نمره ایلتس نیاز هست یا خیر؟

برای برخی مشاغل که احتیاج به صحبت کردن دارد (مانند حسابدار، مارکتینگ و …) بله از ابتدا نیاز هست شما نمره ایلتس جنرال حداقل 5 ارائه کنید ولی برای مشاغل دیگر (مانند آشپز، جوشکار و …) در ابتدای کار باید فقط توانایی مکالمه داشته باشید تا در مصاحبه با کارفرما بتوانید قبول شوید. ولی در هر صورت برای بالا بردن درصد گرفتن ویزای کار ، باید نمره ایتلس ارائه دهید.

در چه مشاغلی امکان گرفتن جاب آفر هست؟

ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا تیم قوی جهت یافتن کارفرما و شغل در تمام زمینه ها تشکیل دهیم و خرسندیم که اعلام کنیم که در حال حاضر توانسته ایم برای بیشتر مشاغل مهندسی، فنی و حتی آزمایشگاهی جاب آفر پیدا کنیم. لذا برای بررسی اینکه آیا برای زمینه کاری شما هم میتوانیم شغلی بیابیم لطفا رزومه انگلیسی خود را به آدرس resume@samakav.com ارسال نمایید.

چگونه رزومه خود را آماده کنم؟

داشتن رزومه کاری خود به انگلیسی اولین قدم برای شروع این پروسه هست. شما با جستجو در گوگل می‌توانید نمونه های زیادی از رزومه را بیاید. در ضمن شرکت ما در این راه به شما کمک خواهد کرد (تهیه رزومه کانادایی ) را ببینید.

من ایران هستم و سابقه کار مرتبط با مهد کودک رو دارم و ویزای توریستی هم دارم .آیا جاب آفر مهد کودک میتونه شامل من بشه?

برای افرادی که ویزای توریستی دارند دریافت ویزای کار سریعتر خواهد بود.
در رابطه با شغل مهد کودک، شما احتیاج به گذراندن یک دوره آنلاین هستید که با توجه به اینکه دوره زیر 6 ماه هست میتوانید با ویزای توریسی آن را در کانادا بگذرانید

هزینه های گرفتن جاب آفر در زمینه آشپزی چه مقدار میشه?

هزینه گرفتن جاب آفر دو بخش داره
  • بخشی از سمت کارفرما

در این بخش کارفرما ابتدا باید به دولت و اداره کار اثبات نماید که فرد مورد نیاز خود را در کانادا پیدا نکرده و میخواهد نیروی خارجی استخدام کند. این پروسه بین 1 تا 8 ماه زمانبر خواهد بود و شامل هزینه های دولتی و هزینه وکالت خواهد بود

  • بخشی از سمت مشتری برای گرفتن ویزا


پس از دریافت اجازه دولت برای استخدام نیروی خارجی حال نیاز هست فرد مورد تایید (که میتوانید شما باشید) نیاز هست پروسه دریافت ویزای کار شما شروع شود که هزینه وکالت متفاوت دارد
برای بررسی دقیق پروسه وقت مشاوره رزرو نمایید

همسرم ۳۰ سال و ۶ ماهشه ایا میتونه برای جاب افر اقدام کنه ؟میتونیم هزینرو با پرداخت اولین حقوقمون بدیم؟

بله برای روش کاری و استفاده از جاب افر تا نهایتا سن 50 سال میتونید از این روش اقدام کنید. البته بستگی داره شرایط دیگه از جمله تحصیلات و سطح زبان و ... هم مناسب باشد. در مورد سوال دوم خیر متاسفانه امکان پرداخت بعد از ورود وجود ندارد

همسرم مهندس مکانیک هستند و در زمینه کالیبراسیون آزمایشگاه کیفیت و اندازه گیری ابزار دقیق فعالیت خوبی دارند با 48 سال سن امکان دریافت جاب آفر چقدر شانس موفقیت دارند؟ و اینکه شما در کدام نواحی برای جاب آفر فعالیت می کنید؟

برای دریافت جاب افر در زمینه های تخصصی داشتن سابقه کار مرتبط (ترجیحا با بیمه) به مدت حداقل 3 سال به همراه نمره زبان ایلتس 5 شانس شما را در گرفتن جاب افر بالاتر میکنه.
ما در کل کانادا بسته به نیاز هر شغل امکان دریافت جاب افر را داریم.

من کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش مدیریت مالی هستم برای کار بخوام اقدام کنم کار هست؟ نمره ایلتس چند باشه میتونم راحت کار پیدا کنم؟

امکان پیدا کردن کار برای زمینه شغلی شما هست و با توجه به اینکه این شغل نیاز به ارتباط با مردم هست حداقل ایلتس 5 مورد نیاز هست

دوست من در کانادا آموزشگاه موسیقی دارند و میخوان برای من جاب آفر بگیرین برای تدریس موسیقی به فارسی زبان ها من لیسانس موسیقی دارم و سابقه ۱۰ سال تدریس موسیقی با این شرایط نیاز به نمره آیلتس دارم؟

داشتن نمره زبان برای اقدام از روش کاری و دریافت جاب افر الزامی هست و بیان اینکه شما جاب افری میخواهید دریافت کنید برای تدریس به فارسی زبانان قابل قبول نیست

ایا بعد از خواندن رشته early childhood education امگان گرفتن جاب افر وجود داره؟ یا گرفتن جاب افر تو این رشته سخته

با توجه به نیاز زیاد به این رشته بازار کار خوبی در کانادا وجود دارد و گرفتن جاب افر آسان خواهد بود.

پاسخ خود را پیدا نکردید؟

درصورتی که پاسخ سئوال خود را پیدا نکردید میتوانید آن را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم. همچنین با ارسال سئوال خود به ما کمک میکنید تا این صفحه را کامل‌تر کنیم.