کانادا قصد دارد سالانه پذیرای بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر باشد

 

کانادا قصد دارد در سال ۲۰۲۱ پذیرای ۴۰۱۰۰۰ مهاجر باشد، و ۴۱۱۰۰۰ مهاجرت دیگر را در سال ۲۰۲۲ و ۴۲۱۰۰۰ مهاجر را در سال ۲۰۲۳ بپذیرد.

امروز کانادا از برنامه سطوح مهاجرتی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ خود خبر داد.

کانادا قصد دارد به بالاترین رقم پذیرش مهاجران دست یابد.

در سه سال پیش رو کانادا قصد دارد به تعداد زیر تا به آن دائمی جدید را در کشور بپذیرد:

.۲۰۲۱: ۴۰۱ هزار مهاجر

.۲۰۲۲: ۴۱۱ هزار مهاجر

.۲۰۲۳: ۴۲۱ هزار مهاجر

 

تنها زمانی که کانادا بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر در یکسال پذیرفت در سال ۱۹۱۳ در زمانی بود که ۴۰۱ هزار تازه وارد به کشور ورود پیدا کردند. پس از آن زمان هرگز به این رقم نزدیک نشده است.

برنامه سطوح مهاجرتی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ ۳ درصد دارد که حدود ۶۰ درصد از مهاجران را تحت برنامه‌های دسته اقتصادی بپذیرد که شامل دسته اکسپرس انتری و برنامه کاندیدای استانی می‌شود.

برنامه سطوح مهاجرتی مهمترین اطلاعیه مهاجرتی که هرساله از سوی دولت کانادا مطرح می‌شود. این برنامه تعداد تابعان دائمی جدید را عنوان می کند که کانادا قصد دارد در سال پیش رو آنها را بپذیرد و تعیین می کند که کانادا از طریق چه دسته هایی مهاجران جدید را می پذیرد. کانادا تحت دسته‌های زیر مهاجران را در کشور می پذیرد: اقتصادی؛خانواده؛پناهجویی؛و دلایل همدردی و انسان دوستانه

مطلب مرتبط
Economic Recovery: More immigrants employed in September

اوایل سال جاری در دوازدهم ماه مارس دولت فدرال اعلام کرد که کانادا نمی‌تواند بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ به هدف پذیرش یک میلیون تابع دائم جدید برسد. روزها بعد کانادا مجبور شد به خاطر شیوع ویروس کرونا مرزهای خود را ببندد.

در نتیجه احتمالاً کانادا با توجه به اهداف خود در سال جاری به کمتر از ۳۴۱ هزار مهاجر دست خواهد یافت. با این وجود در کل دوران شیوع کانادا دراو های اکسپرس انتری خود را برگزار کرده است که منجر شده است کانادا رکورد اکسپرس انتری خود را در سال جاری بشکند. علاوه بر این، دراوهای برنامه کاندیدای استانی همچنان ادامه دارد.

برای جبران افت سطح مهاجرت در سال جاری کانادا، نامه بلند پروازانه ای را برای سال‌های پیش، تنظیم کرده است.

 

چرا کانادا قصد دارد سطح مهاجرت را بالا ببرد

کانادا برای از بین بردن تاثیرهای اقتصادی و مالی منفی به خاطر جمعیت سالخورده خود و نرخ پایین تولد،سطح بالای مهاجرت را حفظ می کند.

کانادا یکی از سالخورده ترین جمعیت های دنیا را دارد،۱۸ درصد از جمعیت کانادا ۶۵ سال و بالاتر هستند. همچنین یکی از پایین ترین نرخ های تولد،یعنی ۱.۴۷ تولد به ازای هر یک زن را دارد. بدین ترتیب کانادا با چالش‌هایی روبرو است که اقتصادش را رشد می‌دهد و از صرف هزینه های دولت در آینده حمایت می کند. این چالشها با پذیرش مهاجران جدید برای حمایت از رشد اقتصادی و نیروی کار کشور جبران خواهند شد.

مطلب مرتبط
What you need to know when coming to Canada from the U.S.

کانادا در یک سال ۵ بار پذیرای حداقل ۳۰۰ هزار مهاجر بوده است، روند پذیرش مهاجر در کشور از سال ۱۸۶۷ آغاز شده است. در حال حاضر کانادا ۰.۹ درصد از جمعیت شهر را با مهاجران جبران می کند که سه برابر بیشتر از میزان پذیرش تازه واردان در ایالات متحده است.

به طور همزمان کانادا نسبت به گذشته خود نیز پذیرای مهاجران بیشتری در کشور است،به طوری که یک درصد از جمعیتش یا بیشتر از آن به تازه واردان به کشور است،شرایطی که ده‌ها پیش از جنگ جهانی اول به طور منظم برقرار بوده است.

رکورد مهاجرتی کانادا در سال ۱۹۱۳ با رفتن ۴۰۱ هزار مهاجر به دست آمد که ۵ درصد از جمعیتش مهاجران بودند. امروز پذیرش ۵ درصد مهاجر در کشور منجر به ورود ۲ میلیون مهاجر جدید به کشور خواهد شد.

 

مهاجرت کانادایی در طول ویروس کرونا

درحالی که اهداف پذیرش مهاجر در حال افزایش هستند کانادا شاهد افت تعداد تابعان دائمی است که در سال ۲۰۲۰ به خاک کانادا وارد می شوند. در ماه آگوست سال جاری در مقایسه با ماه آگوست سال ۲۰۱۹، ۶۴% کمتر تابع دائمی جدید پذیرفته شد.این موضوع از طرفی به خاطر تعداد افرادی است که برای تابعیت دائمی پذیرفته شده بودند اما نمی توانستند به خاطر انقضای اسناد مهاجرتی خود به خاطر محدودیت های سفر مربوط به ویروس کرونا و اختلالات دیگر به کشور وارد شوند.

مطلب مرتبط
Interest in immigrating to Canada increasing amid coronavirus pandemic

حمایت عمومی برای مهاجرت در کانادا در طی دوره شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است. با یک حاشیه ۵ به یک،کانادایی گزارش می دهند که مهاجرت کانادا را به کشور بهتری تبدیل می کند، و عنوان می‌کند که این به خاطر این است که این کشور به یک مکان چند فرهنگی و متنوع برای زندگی تبدیل می شود. تحقیق دیگری که توسط انجمن مطالعات کانادایی انجام شده است نشان می‌دهد که کانادایی ها عموماً مهاجرت را به عنوان امری مثبت برای جبران طولانی مدت وضعیت اقتصادی کانادا می بینند اما می‌خواهند مهاجرت اعضای خانواده به عنوان یکی از اولویت‌های مهم مهاجرت در نظر گرفته شود.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram