سرمایه گذاری با ایجاد بیزنس در کانادا

سرمایه گذاران خارجی می توانند تجارتی را در کانادا خریداری کنند، مجوز کاری بگیرند و سپس تابع دائمی کانادا شوند.

برنامه مالکان تجارت، به سرمایه گذاران خارجی که به دنبال اداره تجارت خود در کانادا هستند این فرصت را می دهد تا بتوانند تابع دائمی کانادا شوند. این برنامه فدرال است و در سرتاسر کانادا برقرار است. سهمیه ای برای این برنامه در نظر گرفته نشده است. تمام برنامه های تجارتی دیگر برای سرمایه ‌گذاران و کارآفرینان خارجی دارای یک ظرفیت محدود و قوانین سخت گیرانه ایی برای سرمایه گذاری و کار در کانادا هستند. به این دلیل است که این برنامه در میان سرمایه گذاران خارجی از محبوبیت بالایی برخوردار است.

این ویزای کاری تحت برنامه مالک تجارت برای آن دسته از سرمایه گذاران خارجی است که می خواهند یک تجارت را در کانادا راه اندازی کنند و یا یک تجارت موجود را خریداری کنند. برای آنکه بعنوان یک مالک واجد شرایط شناخته شوید باید تجربه قابل انتقال، و قابل تایید بعنوان یک مالک یا یک مدیر را داشته باشید، و همچنین دارایی کافی برای خرید تجارت مورد نظر در کانادا را در اختیار داشته باشید. علاوه براین، باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشید تا بتوانید بعنوان یک مدیر در این شغل کار فعالانه داشته باشید.

پس از فروش تجارت کانادایی یا راه اندازی یک نهاد جدید، برنامه نیروی کار موقت خارجی(TFW) یک روش مناسب برای آسان سازی  پذیرش یک مالک خارجی در کانادا است.

مالکان خارجی که با یک مجوز کار موقت شروع به کار می کنند تحت قوانین فدرال برنامه مالک تجارت قرار می گیرند. این سیاست ها برای تاسیس یک تجارت جدید یا فروش و انتقال سهم بزرگی از مالکیت در یک تجارت کانادایی به یک فرد خارجی استفاده خواهد شد.

 

در مرحله ی بعد، مالک خارجی با مجوز کار تحت یکی از برنامه‌های اکسپرس انتری یا تحت روند مهاجرت تجارت های استانی برای اقامت دائم کانادا درخواست می دهد. برای مالکانی که تحت برنامه LMIA درخواست می دهند باید حداقل مالک ۵۰ درصد از سهم شرکت باشند و ممکن است با داشتن منصب شغلی مدیر ارشد (NOC00) از ۲۰۰ امتیاز اضافی دیگر درخواست تابع دائمی اکسپرس انتری بهره مند شوند.

 

معاف از ارزیابی تاثیر بازار کار(LMIA)-خویش فرمایی و کارآفرینی تحت برنامه مالک تجارت

برای اکثر متقاضیان، اگر قصد درخواست برای مجوز کار یا تجارت در کانادا وجود داشته باشد، به یک ارزیابی تاثیر بازار کار از اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا و همچنین یک نامه پیشنهاد شغلی از کارفرمای آینده خود نیاز است. معمولاً نیاز است که از قبل به مدت یک ماه برای این فرصت شغلی اعلام نیاز مندی شده باشد و این شغل در ابتدا به کانادایی ها، تابعان دائمی یا ملیت های اول پیشنهاد شود.

خرید یک تجارت موجود

این معافیت از LMIA  یا تغییر برای آن دسته از مالکانی است که در صورتی که دارای سهم کنترل کننده در شرکت هستند و امکان اخراج آنها وجود ندارد برای معافیت از LMIA واجد شرایط شناخته می شوند.

یک« سهم کنترل کننده » به عنوان فردی تعریف می‌شود که تنها مالک است یا تنها سهامدار دارای است که حق رای دارد، و یا سهامداری است که مالک حداقل ۵۰.۱٪ از سهام است. مالک نیز باید در فعالیت های روزانه تجارت مشارکت داشته باشد و هم زمان یک رابطه کاری با شرکت داشته باشد. بدین معنا که مالک به عنوان یک کارمند نمی تواند اخراج شود زیرا او مالک بیشترین سهم یا ۱۰۰ درصد سهام شرکت خود است. این یک روش سرمایه گذاری غیر فعال نیست. بنابراین مالک فردی است که به طور روزانه شرکت را مدیریت می‌کند.

 

برای استارتاپ ها/ایجاد یک تجارت جدید

معافیت LMIA مالک کارفرما را ملزم می‌کند تا پیش از درخواست برای مجوز کار تحت این روش مشارکت فعالانه در این تجارت داشته باشد.

 • یک سرمایه گذاری مالی در یک تجارت
 • مورد مذاکره قرار دادن قراردادهای تجاری (برای مثال امضای یک اجاره نامه)
 • ایجاد یا درخواست یک شماره ثبت تجاری نزد سازمان درآمد کانادا
 • درخواست برای دریافت مجوز
 • ارائه یک برنامه دقیق در مورد تجارت

 

روشLMIA مالک برای کار کردن در کانادا برای  آن دسته از سرمایه گذاران خارجی است که مالک تجارت یا مدیران تجارت هستند و شرایط زیر را اجرا می کنند:

 • باید مالک بیشترین سهم (بیش از ۵۰.۱ درصد) باشند و امکان اخراج آنها از مدیریت شرکت وجود نداشته باشد
 • باید حداقل یک کانادایی یا تابع دائمی را استخدام کند
 • یک تجارت در کانادا را اداره کند که به اقتصاد، فرهنگ یا اجتماع کمک کند و یا یک فرصت شغلی برای شهروندان کانادایی یا تابعان دائمی در کانادا باشد
 • باید تمکن مالی کافی (از ۱۰۰ هزار دلار تا ۳۰۰ هزار دلار) در حساب بانکی اش برای اداره شرکت یا پرداخت حقوق مالک  خارجی اثبات کند.

 

مدارک مورد نیاز

 • یک برنامه تجاری برای شرکت کانادایی
 • اثبات مالکیت شرکت کانادایی (اسناد ثبت نام یا توافق نامه خرید اکثریت سهم)
 • اثبات واقعی بودن تجارت در کانادا (برای مثال, بازار یابی ها، وب سایت،توافقنامه ها، اجاره دفتر، فاکتورها و…)
 • اسناد شخصی متقاضی (مدارک تحصیلی/دیپلم ها, پاسپورت, سند ازدواج, اظهارنامه های بانکی, اثبات تجربه شغلی و یا تجربه مدیریتی و …)

 

ویزای کار اولیه تا دو سال صادر می‌شود و در صورتی که نیروی کار خارجی از شرایط ویزای اولیه خود تبعیت کرده باشد امکان تمدید وجود دارد.

اعضای خانواده می توانند به متقاضی اصلی بپیوندند. امکان گرفتن مجوز کار برای همسر و مجوز تحصیلی برای فرزندان وجود دارد. ممکن است کودکان به طور رایگان در یک مدرسه دولتی تحصیل کنند. متقاضی و اعضای خانواده او می توانند در طول مدت زمانی که ویزای آنها اعتبار دارد از خدمات سلامت رایگان بهره مند شوند.

ما منابع و شبکه‌ ی مشاغل موجود را در اختیار داریم تا شناسایی مشاغل و هرید آنها را آسان کنیم. علاوه بر این در آماده‌سازی برنامه تجاری به مشتریان خود کمک می‌کنیم. لطفاً در صورتی که قصد در خواست تا این برنامه را دارید با ما در تماس باشید