کانادا رسیدگی آنلاین به ویزاهای موقت، eTAs را تمدید می کند

به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی telegram
Telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
WhatsApp
به اشتراک گذاری بر روی email
Email
به اشتراک گذاری بر روی print
Print

IRCC همچنان رسیدگی به درخواست های ویزای اقامت موقت و eTAs و همچنین اسناد دیگری که به صورت آنلاین تا تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۱ ثبت می شوند را ادامه خواهد داد.

اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) اعلام کرده است که رسیدگی به درخواست های ویزای اقامت موقت آنلاین (TRV) و مجوز‌های سفر الکترونیکی(eTAs) تا سال جدید ادامه خواهد داشت.

دسته های جدید ی از متقاضیان نیز به فهرستی که از ثبت درخواست های TRV الکترونیکی معاف هستند، اضافه شده است.

تحت مقررات جدید، تمام درخواست‌ها برای ویزای اقامت موقت، مجوزهای کاری و مجوز های تحصیلی از افرادی که با ملیت های خارجی، که در زمان ثبت درخواست خارج از کانادا زندگی می کنند، نیز باید به طور الکترونیکی ثبت شوند.

افرادی که نمی توانند به خاطر محدودیت ها و عدم امکانات برای انجام این کار درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنند، از این شرط معاف شدند و همچنان معاف خواهند ماند. از یکم اکتبر ۲۰۲۰ دو گروه جدید از متقاضیان برای اقامت موقت از خارج از کانادا، از شرط ثبت آنلاین معاف خواهند شد:

  • افرادی با ملیت های خارجی که دارای یک مدرک مسافرت و مدارک هویتی از نوعی هستند که توسط کشوری صادر شده است که در آنجا بعنوان تابع دائمی شناخته نمی شوند، پناهجو و یا فاقد ملیت هستند و نمی‌توانند پاسپورت داشته باشند یا از آن کشور مدرک دیگری برای سفر بگیرند.
  • متقاضیان تحت برنامه نیروی کار کشاورزی فصلی.

 

رسیدگی به درخواست های TRV

دولت کانادا عنوان کرد افرادی در اولویت قرار خواهند گرفت، که می‌توانند با وجود محدودیت های سفر مسافرت کنند و همچنین درخواست های قدیم و جدید هر دو در نظر گرفته می شوند.

به منظور آنکه متقاضیان مورد تایید قرار گیرند حتی اگر شرط معافیت از محدودیت‌های سفر را برآورده کنند، تمام متقاضیان باید تحت مصوبه حمایت از پناهجویان و مهاجرت(IRCC) شروط صلاحیت سنجی را برآورده کنند.

افرادی که پیش از اعمال محدودیت های سفر، درخواست داده بودند و می خواهند در اولویت قرار گیرند می توانند از طریق ایمیل مختص این مسئله در وبسایت اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا درخواست خود را ارائه دهند و مشخص کنند که به چه نحوی شرط معافیت از سفر را می توانند به جا بیاورند و در مورد سفر غیر اختیاری و ضروری خود دلایل خود را ارائه دهند و همچنین اسناد و مدارک قابل قبول برای آن را نیز ثبت کنند.

IRCC نیز، عنوان کرد حتی اگر اولویت به افرادی داده شود که می‌توانند معافیت های محدودیت سفر را برآورده کنند و همینطور افرادی که بر اساس دلایل غیر اختیاری سفر می کنند،درخواست های TRV بدون اولویت ممکن است طبق روند رسیدگی عادی به TRV , مورد رسیدگی قرار بگیرند، تایید شده یا رد شوند.

IRCC پس از ثبت اسناد و برای تایید دریافت مدارک متقاضی TRV اطلاعیه ای را به آنها ارسال خواهد کرد مبنی بر اینکه علیرغم پذیرش و تایید شرایط آنها, محدودیت های سفر برقرار بوده، و سفر به کانادا توصیه نمی‌شود.

 

رسیدگی سریع به مجوزهای الکترونیکی سفر

بر اساس مقررات موجود متقاضیان باید درخواستهای مجوز سفر الکترونیکی خود را به صورت آنلاین ثبت کنند و رسیدگی به درخواست های مجوز سفر الکترونیکی که نیازمند بررسی یک نماینده از سوی اداره مهاجرت است، تا جای ممکن ادامه خواهد داشت.

با این وجود، IRCC رسیدگی به درخواست های مجوز الکترونیکی سفر برای متقاضیانی را سرعت می بخشد که از محدودیت های سفر معاف هستند و رسیدگی به آنها به بررسی آفیسر نیاز دارد. از افراد واجد شرایط دعوت می‌شوند تا از طریق فرم موجود در وب سایت IRCC مدارک خود را به ثبت رسانده و خود را معرفی کنند تا نشان دهند که چطور می‌توانند ضوابط معافیت از محدودیت‌های سفر را برآورده کنند.

کانادا از یکم جولای، بررسی و رسیدگی به درخواست های آنلاین ویزای اقامت موقت و مجوزهای الکترونیکی سفر را از سر گرفته است.

دو هفته پیش کانادا اعلام کرد که محدودیت های سفر را حداقل تا ۳۱ اکتبر تمدید خواهد کرد.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print