کانادا روش اقامت دائم را برای خواستاران پناهجویی در حوزه سلامت ارائه می دهد

نیروی کار خط مقدم بخاطر “خدمات استثنائی” پاداش گرفتند.

شیوع ویروس کرونا تمام حوزه ها را بسختی تحت تاثیر قرار داده است. تغییر به یک شرایط جدید که هر کسی در آن شرایط در خانه می ماند، یا ماسک استفاده می کند ساده نیست. نیروهای کاری خط مقدم، برای حفظ سلامت ما به سختی کار می کنند.

به این دلیل است که کانادا تصمیم گرفت راهی برای اقامت دائمی برای پناهجویانی که در بخش سلامت هستند فراهم کند. این مورد تنها با اثبات خدمات استثنائی آنها از زمان آغاز شیوع ممکن است.

بنابر گفته وزیر مارکو مندیچینو،” دولت  قدردان کمک فوق العاده خواستاران پناهجویی در بخش سلامت کانادا در طول شیوع COVID-19 است، بویژه افرادی که برای طولانی مدت در مراکز مراقبتی مشغول به کار بودند”. ” همانطور که این افراد در کانادا با آینده نامشخصی روبرو هستند، در شرایط جدید ضوابط استثنائی ای برای قدردانی از خدمات آنها در طول دوران شیوع در نظر گرفته شده است”.

این اطلاعیه شامل تمام افراد خط مقدم است که مراقبتهای مستقیمی برای بیماران در سرتاسر کانادا و افرادی که مدعی پناهجویی هستند فراهم آورده اند.

برای افرادی که می خواهند در کبک اقامت داشته باشند، این استان یک برنامه مشابه را ارائه داده است.

مطلب مرتبط
با ویزای توریستی کانادا میشه پناهندگی گرفت؟

برای حفظ تعداد کشور نسبت به دور هم گرد آوردن خانواده ها، تمام اعضای خانواده متقاضی نیز در این درخواست مطرح هستند. اگر متقاضیان موفق و خانواده اشان اقامت دائم را دریافت کنند، باید ضوابط مشخصی را برآورده سازند.

متقاضیان فاقد شرایط لازم نسبت به درخواست پناهجویی از درخواست معاف هستند، درست مانند افرادی که درخواست خود را پس گرفته یا آنرا رها کرده اند.

به منظور تایید صلاحیت، متقاضی باید:

  • پیش از 13 مارس 2020 درخواست پناهجویی داده باشد.
  • پس از ارائه درخواست پناهجویی خود یک مجوز کاری بدست آورده باشد.
  • در بخشهای سلامت و مراقبتی کار کرده باشد.
  • برای حداقل 120 ساعت بین 13 مارس تا 14 آگوست 2020 مشغول به کار بوده باشد.
  • بعنوان یک مستخدم، یک پرستار، یک کمک پرستار یا یک موسسه خدمات بیمار، یک کمک مستخدم یا بعنوان یک نیروی کار منزل کار کرده باشند.
  •  پیش از بدست آوردن اقامت دائم 6 ماه تجربه کار در این شغل را داشته باشند. متقاضیان تا 31 آگوست زمان دارند تا این درخواست را ارائه دهند.
  • امنیت و سلامت افراد ،بخصوص در مورد مسائل کیفری، برای کانادا محرز باشد

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram