کانادا از سال ۱۹۵۱ که کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهندگی کانادا (کنوانسیون ژنو) را امضاء کرده است، این حق اساسی انسان‌ها را پذیرفته و به آن احترام می‌گذارد. علاوه بر این در منشور حقوق و آزادی کانادا هم حق زندگی، آزادی و امنیت فردی مورد تائید و احترام قرارگرفته است.

تعیین پناهندگی کانادا

برای این‌که درخواست یک متقاضی برای وضعیت پناهندگی کانادا پذیرفته شود؛ وی باید بیرون از وطن خود اقامت داشته باشد و ترس منطقی و پذیرفته‌شده‌ای ناشی از آزار و اذیت در کشور خود داشته باشد.

بر اساس کنوانسیون ژنو، برای پناهندگی کانادا این ترس از آزار و اذیت نه‌تنها باید منطقی باشد، بلکه باید ناشی از عواملی مانند نژاد، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا دیدگاه سیاسی فرد متقاضی باشد. گرچه، در موارد کلی‌تر ممکن است بر اساس دریافت و برداشت افسر پرونده پناهندگی کانادا، نوع آزار و اذیت یا احتمال آن متفاوت از نوعی که بیان کردیم باشد. مثلاً دولت کانادا می‎داند ممکن است زنان در برخی از کشورها به خاطر جنسیتشان تحت آزار و اذیت قرار بگیرند، بنابراین در زمان تصمیم‎گیری برای اعطای پناهندگی به این نوع آزار و اذیت‌ها نیز توجه می‌شود.

متقاضی تحت شرایط گوناگونی می‎تواند درخواست پناهندگی کانادا کند. نمونه‎هایی از این شرایط عبارت‌اند از:

 • یک فعال حقوق بشر که به‌واسطه انتقاد از سوء رفتارهای دولت خود مورد آزار قرار می‌گیرد.
 • رهبر یک اتحادیه که از سوی کسب‌وکارهایی که از پشتیبانی دولت سود می‎برند، تهدید به خشونت می‎شود.
 • مرد یا زن هم‌جنس‌گرایی که توسط گروهی از افراد بیزار از هم‌جنس‌گرایان در کشوری که قوانینی علیه هم‌جنس‌گرایی دارد، آزار می‌بیند. (توجه: دولت کانادا در بررسی مسائل مهاجرتی با زنان و مردان هم‌جنس‌گرا، دوجنسیتی‌ها، ترنس‎جندرها، کوئیرها، دوجنس‎گراها و دیگر زوج‎های دارای این گرایش‎ها با حقوق و فرصت‎های برابر مانند سایر افراد برخورد می‎کند).
 • یک عضو مذهبی که از سوی دولتش سرکوب می‎شود.
 • زنی که از سوی شوهر خود دائماً مورد آزار و اذیت فیزیکی قرار می‎گیرد و کشور او خشونت در ازدواج را می‌پذیرد یا به آن واکنشی نشان نمی‌دهد.
 • عضو یک گروه نژادی که از سوی کشورش مورد آزار و اذیت قرار می‎گیرد.
 • معلمی در کشوری که روشنفکران متهم به خیانت‎ به مردم می‎شوند.
 • فردی که علناً از یک گروه شورشی در کشوری انتقاد می‎کند که دولت آن نمی‎تواند در مقابل حمله شورشی‎ها از او و سایر شهروندان خود محافظت کند.
 • فردی که به دلیل اتهام به مخالفت با دولت آزار و اذیت می‎شود، حتی باآنکه فعال سیاسی نیست.
 • فرزند یک رهبر سیاسی زندانی که ازنظر رژیم فعلی یک تهدید به شمار می‌رود.
 • فردی که شاهد قتل‌عامی از سوی ارتش بوده است و دولت می‎خواهد روی آن سرپوش بگذارد.
 • یک فعال جنبش دانشجویی پس از سرکوب جنبش توسط دولت.

آمدن پناهندگان به کانادا به معنای اسکان مجدد است. بخش دولتی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC با اسم سابق CIC) افراد و خانواده‎ها را بر اساس ارجاع‎ کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR)، سایر سازمان‎های ارجاعی و گروه‎های حمایت مالی خصوصی، دوباره اسکان می‎دهد.

توجه: دولت کانادا در بررسی مسائل مهاجرتی با زنان و مردان هم‌جنس‌گرا، دوجنسیتی‌ها، ترنس‎جندرها، کوئیرها، دوجنس‎گراها و زوج‎های دارای این گرایش‎ها با حقوق و فرصت‎های برابر مانند سایر افراد برخورد می‎کند.

فرآیند ادعای وضعیت پناهندگی کانادا

کشور کانادا خود را متعهد کرده است تا از پناه‌جویان واقعی محافظت کند یعنی آن‎ها را به محل آزار و اذیت برنگرداند. افرادی که خودشان به کانادا می‎آیند، می‎توانند در هر نقطه مرزی یا داخلی کانادا در یک اداره ویزای مهاجرت کانادا، ادعای پناهندگی کنند.

ازآنجایی‌که ادعاهای درخواست پناهندگی کانادا پیچیده هستند، طی فرایند پذیرش، همواره عوامل مختلفی بررسی می‌شوند. به افرادی که به دنبال پناهندگی و برخورداری از حفاظت دولت کانادا هستند توصیه می‎شود از یک وکیل شایسته کانادایی که در این حوزه خاص از قانون تخصص دارد کمک بگیرند تا وکالت آن‌ها را بر عهده بگیرد.

زمان پردازش درخواست وضعیت پناهندگی کانادا در هر یک از دفاتر ویزای مهاجرتی متفاوت است:

 • پناهندگان تحت حمایت مالی دولت
 • پناهندگان تحت حمایت مالی خصوصی
 • وابستگان پناهندگان

افرادی که ادعای پناهندگی کانادا آن‎ها رد یا تعلیق می‎شود، در پایان فرایند می‎توانند درخواست ارزیابی مخاطرات قبل از خروج (PRRA) داشته باشند. این درخواست فرصتی برای افرادی است که در معرض اخراج از کانادا قرار دارند و خطراتی را که در صورت اخراج با آن‎ها روبه‌رو خواهند شد به‌صورت کتبی توضیح می‎دهند.

آنچه باید درباره‌ی روند اسکان مجدد بدانید

انتخاب شما به‌عنوان پناهندگی کانادا واجد شرایط شامل مصاحبه، درجای مناسب قدم مهمی درروند اسکان مجدد محسوب می‌شود، ولی قدم نهایی نیست.

اگر برای اقامت در کانادا تحت عنوان پناهندگی کانادا با کمک دولت government-assisted refugee (GAR) / réfugié parrainé par le gouvernement (RPG) انتخاب می‌شوید، این انتخاب می‌تواند شش ماه یا بیش‌تر پیش از سفر شما به کانادا وقت ببرد.

مراحل بعد از مصاحبه که شما طی خواهید کرد:

مرحله‌ی درخواست

 • پیش از آن‌که درخواست شما بتواند موردپذیرش واقع شود، شما و اعضای خانواده‌ی شما باید آزمایش‌های پزشکی انجام دهید. شما باید چک عدم سوءپیشینه امنیتی و کیفری بگذرید تا اطمینان حاصل شود که شما هیچ جرم جدی درگذشته مرتکب نشده‌اید و هیچ‌گونه خطر امنیتی برای کانادا ندارید. مأمور کانادا سپس تصمیم خواهد گرفت که آیا شما می‌توانید به کانادا بیایید یا نه.
 • پس از گزینش، پیش از آن‌که از شما آزمایش پزشکی خواسته شود ممکن است چند ماه به طول انجامد
 • مأموران ویزای کانادا درخواست شمارا بررسی می‌کنند تا مشخص کنند که آیا شما در آزمایش‌های پزشکی و چک عدم سوءپیشینه‌ی امنیتی و کیفری قبول‌شده‌اید.
 • اگر برگه‌های معاینات پزشکی و چک عدم سوءپیشینه‌ی امنیتی و کیفری را قبول نشده باشید، احتمالات برای اقامت در کانادا انتخاب نخواهید شد.
 • زمانی که شما برای اقامت در کانادا پذیرفته و برای سفر تأیید شدید کانادا سازمان بین‌المللی

International Organization for Migration (IOM) / Organization مهاجرت یا سازمانی دیگر را که در استخدام دولت کانادا است international pour les migrations (OIM). باخبر می‌کند

 • سازمان بین‌المللی مهاجرت یا سازمان دیگر به شما کمک خواهد کرد تا برای سفر به کانادا آماده شوید.
 • در برخی کشورها، شما دعوت می‌شوید تا در برنامه‌ی آشنایی با کانادا در خارج (Canadian Orientation Abroad COA) آشنایی پیش از اعزام به کانادا شرکت کنید.

این پروژه را وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا بنیان گزاری کرده است و در سراسر دنیا توسط سازمان بین‌المللی مهاجرت به مرحله‌ی اجرا درآمده است. این نشست‌ها مجانی هستند. شما با کانادا و خدمات اسکان پس از ورود به کانادا آشنا می‌شوید.

سفر به کانادا

 • سازمان بین‌المللی مهاجرت یا سازمان دیگری به شما تاریخ سفر به کانادا را خواهد گفت. آن‌ها برای شما پرواز رزرو می‌کنند، شمارا به فرودگاه می‌برند، برای تحویل چمدان و گرفتن کارت پرواز به شما کمک می‌کنند و در صورت لزوم کمک دیگری را در فرودگاه فراهم خواهند کرد.
 • اگر شما گذرنامه یا مدرک سفر معتبر ندارید، دولت کانادا به شما مدرکی برای سفر به کانادا خواهد داد.
 • ، هزینه‌ی سفر به کانادا و آزمایش پزشکی را دولت کانادا با وامی که به شما می‌دهد پوشش می‌دهد.
 • این‌یک وام است، به این معنی که شما باید کل مبلغ را به دولت بازگردانید. در طول ٠٣ روز پس از رسیدن به کانادا، شما باید اقدام به بازپرداخت هزینه‌ی سفر و آزمایش‌های پزشکی بکنید. بازپرداخت می‌تواند به‌صورت اقساط باشد و بسته به مبلغ وام، شما بین یک تا شش سال فرصت بازپرداخت کل مبلغ رادارید.
 • هم‌چنین شما این امکان رادارید که دنبال کار بگردید و برای حمایت از خود و خانواده‌تان در کانادا کارکنید.
 • به‌محض این‌که تمامی آزمایش‌ها را انجام دادید و مدارکتان آماده شد، سازمان بین‌المللی مهاجرت یا سازمان دیگر سپس شمارا به فرودگاه می‌برند، برای تحویل چمدان و گرفتن کارت پرواز کمکتان خواهند کرد و با مأموران مهاجرت در فرودگاه به شما کمک خواهند کرد.

 ورود به کانادا تحت عنوان پناهندگی کانادا تحت کمک دولت

پناهندگی تحت حمایت دولت به این معنی است که به‌محض رسیدن به کانادا دولت کانادا برای حدود ٢١ماه شمارا تحت حمایت مالی قرار می‌دهد. دولت هم‌چنین هزینه‌ی بیش‌تر خدمات پزشکی را که شما پس از رسیدن نیاز دارید پوشش می‌دهد.

 • وقتی به کانادا رسیدید، کارکنان از سازمان ارائه‌کننده‌ی خدمات مهاجرت به استقبال شما میایند و در فرودگاه به شما کمک خواهند کرد و برای چند روز نخست در کشور جدیدتان شمارا همراهی خواهند کرد.
 • آن‌ها برای شما جایی برای ماندن مانند مهمان‌خانه یا هتل آماده می‌کنند. این مکان برای شما موقتی خواهد بود تا شما مکان مناسبی را پیدا کنید که بتوانید تا هر زمآن‌که بخواهید در آنجا بمانید.
 • به شما غذا و لباس داده خواهد شد و دیگر تازه‌واردان مثل خود را ملاقات خواهید کرد.
 • کارکنان از سازمان ارائه‌کننده‌ی خدمات مهاجرت سازمان نیز به پرسش‌های شما پاسخ خواهند داد و هم‌چنین برای آماده شدن شما برای زندگی جدید در کانادا به شما کمک خواهند کرد.

در ظرف چند هفته پس از رسیدنتان، شما کمک مالی را از دولت کانادا دریافت می‌کنید. این کمک مالی به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی نیازهای ضروری مانند غذا، لوازم خانه، لباس و اجناس اساسی خانه را پوشش دهید.

شما نیز تا یک سال مقرری ماهیانه‌ای خواهید گرفت تا تقریباً یک سال که برای غذا و سرپناه استفاده کنید. دولت نیز برخی هزینه‌های خدمات پزشکی که شما ممکن است پس از رسیدن احتیاج داشته باشید پوشش خواهد داد.

به‌علاوه، سازمان‌های ارائه‌کننده‌ی خدمات مهاجرتی برنامه‌هایی را ارائه می‌کنند که به کارهای روزانه‌ی شما مانند استفاده از سیستم اتوبوس، وقت گرفتن از پزشک، یا چگونگی کار کردن با بانک را به شما کمک می‌کنند.

این سازمان‌ها می‌توانند در تکمیل فرم‌ها، گرفتن کارت اقامت، درخواست بیمه‌ی بهداشت و شماره بیمه‌ی اجتماعی و غیره کمک کنند. آن‌ها هم‌چنین خدمات ترجمه‌ی حضوری و کتبی ارائه می‌کنند تا به شما برای نیازهای ویژه مانند اطلاعات پزشکی برای دکتر کمک کنند.

ارائه‌کنندگان این خدمات نیز همچنین خدمات دوره‌های آموزش زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می‌کنند که مطابق با نیازهای شما هستند. مهم است که شما مهارت‌های زبانی خود را گسترش یا بهبود بخشید تا با شرایط انطباق پیدا کنید و یک عضو کامل جامه‌ی کانادا شوید…

درحالی‌که دولت کانادا حمایت اولیه برای کمک به شمارا برای زندگی در کانادا فراهم می‌کند، مهم است که شما هم توقعات واقع‌گرایانه داشته باشید. شما باید آماده‌باشید که سخت کارکنید تا بیش‌تر زندگی خود را در کانادا بسازید. آینده‌ی شما در کانادا بستگی زیاد به پشت‌کار و تلاش‌های شما دارد.

اقامت با خانواده‌تان

در طول روند انتخاب، کارمندان مهاجرت کانادا به شما یادآوری خواهند کرد که شما و همسرتان و نیز فرزندانتان‌ که به شما وابسته‌اند می‌توانند در همان فرم درخواست کنند تا باهم به کانادا بیایید.

اگر هرگونه تغییری در وضعیت تأهل شما رخ دهد مثلاً شما ازدواج کنید یا طلاق بگیرید، یا هرزمانی پیش از سفر به کانادا بچه‌دار شدید، شما باید به دفتر پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) یا مقامات اداره‌ی مهاجرت کانادا بگویید تا اعضای جدید خانواده‌ی شما بتوانند در فرم درخواست شما اضافه شوند.

بسیار مهم است که به کمیسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل و خود کارمندان کانادا بگویید که شما می‌خواهید به‌عنوان خانواده مقیم شوید.

شما نیز باید فهرست تمام اعضای خانواده شامل فرزندانتان، برادرها و خواهرها، والدین، همسرتان را تهیه کنید و این‌که آیا با شما زندگی می‌کنند یا جای دیگر.

مهم است که تمام اعضای خانواده را شما فهرست کنید حتی اگر نمی‌خواهند همان موقع در کانادا مقیم شوند.

هرکسی که در فرم درخواست شما فهرست نشده باشد در آینده نمی‌تواند به کانادا بیاید.

اگر بستگان شما یا دوستان نزدیکی دارید که پیش از شما به کانادا رفته‌اند و اگر شما دوست دارید نزدیک آنان زندگی کنید، باید کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و مقامات کانادا را مطلع کنید.

تا جایی که امکان دارد، دولت کانادا سعی می‌کند که پناهندگان در جامعه‌ای اقامت یابند که در آن از حمایت مردمانی که می‌شناسند برخوردار باشند.

وضیعت مهاجرت شما

در بدو ورودتان به کانادا، مدارکی به شما داده خواهد شد که می‌گوید شما می‌توانید اینجا به‌طور دائم به‌عنوان مقیم دائم زندگی کنید. این بدین معنی است که ماندن شما در کانادا قانونی است. شما قادر خواهید بود کارکنید یا به مدرسه/ دانشگاه بروید.

پیش از آن‌که برای تابعیت کانادا درخواست کنید، برای مدت زمانی که شما باید در کانادا زندگی کنید و باشید شرایط خاصی وجود دارد. به‌محض این‌که تمام شرایط را احراز کردید، می‌توانید برای تبعیت کانادا اقدام کنید.

جایی که در کانادا زندگی خواهید کرد

کانادا دومین کشور بزرگ در جهان است با شهرهای کوچک و بزرگ بسیار، ولی بسیاری از مناطق کانادا بی سکنه است. بسیاری از شهرها در بخش‌های جنوبی کانادا قرار دارند.

بسیاری از مناطق که مردم در آنجا زندگی می‌کنند از یکدیگر فاصله‌دارند و حتی با پرواز زمان زیادی می‌برد تا به شهر دیگری برسید. برای مثال، فاصله‌ی میان تورنتو و ونکوور بیش از ٠٠٣٣ کیلومتر یا بیش از چهار ساعت پرواز است.

شما می‌توانید در هر یک از شهرها اقامت گزینید.

درعین‌حال که شما آزاد هستید که در سراسر کانادا سفر کنید، تشویقتان می‌کنیم که حداقل برای یک سال در یکجا بمانید. این به شما اجازه می‌دهد که از خدمات برنامه‌ریزی‌شده برای خود بهره‌مند شوید.

کمک در کانادا

اجتماعات و انجمن‌های بسیاری برای زنان و مردان و کودکان وجود دارد که شما می‌توانید به آن‌ها بپیوندید. شما می‌توانید در فعالیت‌های ورزشی مانند فوتبال یا شنا، شرکت کنید و همچنین چندین فعالیت هست که شما می‌توانید خانوادگی انجام دهید.

برخی مجانی هستند، درحالی‌که برخی دیگر هزینه دارد.

اگر در منطقه‌ی شما گرد هم‌آیی‌هایی از تازه‌واردان هست، سعی کنید در آن‌ها شرکت کنید. این به شما کمک می‌کند که در این اجتماعات دوستانی را پیدا کنید و به شما کمک می‌کند که با خدمات در منطقه‌ی خود آشنا شوید.

یافتن اعضای اجتماع خودتان می‌تواند به شما کمک کند تا بازندگی در کانادا انطباق پیدا کنید، ولی نترسید که از دیگران برای کمک درخواست کنید.

جامعه‌ی کانادا

در کانادا، زن و مرد برابرند. آن‌ها حقوقی یکسان دارند و در یک سطح از احترام با آن‌ها رفتار می‌شود. مردان وزنان از تمام طبقات اجتماعی،

فرهنگ‌ها، نژادها و مذاهب با یکدیگر تعامل می‌کنند و به‌طور مساوی با آن‌ها برخورد می‌شود.

شما آزادید که در کانادا عقاید خود را بیان کنید تا زمانی که حق دیگران را به همان نسبت رعایت کنید.

 شاید شما قبلاً عادت نداشتید که اعضای خانواده‌ی خود را کنارتان داشته باشید تا به شما کمک کنند. به‌محض این‌که به کانادا می‌رسید، ممکن است احساس تنهایی کنید، ولی شما تنها نیستید.

اگر نگرانی‌هایی دارید، باکسی در میان بگذارید. باکسی از اجتماع خود صحبت کنید. در اینجا کسانی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا بازندگی در کانادا انطباق پیدا کنید.

تکفل خانواده

به‌محض این‌که در کانادا اقامت یافتید، می‌تواند تقاضای تکفل اعضای دیگر خانواده‌ی خود را برای آمدن به کانادا بکنید. بااین‌حال، شما باید بدانید که این مرحله ممکن است طولانی باشد و شما شاید اعضای خانواده‌ی خود را برای چند سال نبینید.

اعضای خانواده شامل والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، همسر و فرزندان وابسته می‌شود. مطمئن شوید که این اعضای خانواده در فرم درخواست شما برای آمدن به کانادا فهرست شده باشند.

برادران، خواهران، عمه‌ها، خاله‌ها، عموها، دایی‌ها، فرزندان آنان و فرزندان بالغ بعدها نمی‌توانند تحت تکفل شما قرار بگیرند.

مطمئن شوید که اعضای خانواده‌ی شما دقیقاً می‌دانند شما در کجای کانادا زندگی می‌کنید. مطمئن شوید که آن‌ها نشانی پستی شمارا شامل شهر و استانی که در آن زندگی می‌کنید می‌دانند.

کاریابی

گرچه شما و خانواده‌ی شما در طول سال اول در کانادا کمک مالی دریافت می‌کنید، بهتر آن است که در جست جوی کار باشید تا بتوانید از خود و خانواده‌ی خود هر چه زودتر مراقبت کنید. هر چه‌بهتر انگلیسی یا فرانسه صحبت کنید، آسان‌تر کار پیدا خواهید کرد.

شما هم‌چنین باید توجه داشته باشید که اگر مدرک دانشگاهی، دیپلم دانش‌سرا یا مدرک معتبر دارید، ممکن است در کانادا موردقبول نباشد.

این بستگی به استان داری یا مجموعه‌ی قواعد جایی دارد که شما زندگی می‌کنید و آن‌ها تعیین می‌کنند که آیا مدرک شما یا هر نوع مدرک معتبر دیگری که دارید موردقبول است یا نه.

شما هم‌چنین ممکن است بخواهید برای خانواده‌ی خود به کشورتان پول بفرستید. شما در انجام این کار آزاد هستید، ولی بسیار مشکل است که هم از خود حمایت کرده و هم‌مقداری پول برای خانواده‌ی خود به کشورتان بفرستید. به خاطر داشته باشید، زمان می‌برد که شما خود را بازندگی جدید در کانادا وفق دهید.

مخارج

وقتی به کانادا می‌رسید، حمایت مالی دولت کانادا را برای حداکثر 21 ماه دارید.

به‌محض این‌که این حمایت به پایان می‌رسد، شما مسئول پرداخت مخارج خود ازجمله غذا، اجاره خانه، الکتریسیته، آب، لباس و مالیات هستید. این‌که چگونه پول خود را با بودجه‌ی خودتنظیم کنید مهم است.

مدرسه

شما برای مدرسه رفتن کودکان خود، در سطوح ابتدایی یا دبیرستان، پولی پرداخت نخواهید کرد. تمام کودکان بین ٦ تا ٢٦ سال باید به مدرسه بروند.

این قانون کانادا است. بسیاری از دانش آموزان به دبیرستان می‌روند تا مدرک دیپلم خود را بگیرند حدود ٢١ سال.

پس از اتمام دبیرستان، اگر استطاعت مالی آن را داشته باشند برخی به دانشگاه و به کالج می‌روند. کالج و دانشگاه احتیاج به پول و هزینه دارد و مجانی نیست.

خدمات دندان‌پزشکی

 گرچه دولت کانادا خدمات بهداشتی مانند حق ویزیت‌های پزشک را تأمین می‌کند و هزینه‌ی خدمات اورژانسی دندان‌پزشکی را برای سال اول شما در کانادا می‌پردازد، هزینه‌ی خدمات معمولی دندان‌پزشکی را پوشش نمی‌دهد. اگر شما به دیدن دندان‌پزشک می‌روید، در بیش‌تر موارد، مسئولیت هزینه‌ی آن با شما است.

غذا و آ ب

آب‌لوله‌کشی در کانادا آشامیدنی است. هر خانه‌ای آب‌لوله‌کشی سرد و گرم خود را دارد. شما می‌توانید هرزمانی از روز و شب آب داشته باشید.

تنها کاری که شما باید انجام دهید شیر آب را بازکنید و سپس هر زمان کارتان تمام شد آن را ببندید.

مردم از فرهنگ‌های مختلف در کانادا زندگی می‌کنند. شما می‌توانید بیش‌تر

غذاهایی را که معمولاً عادت به خوردن آن دارید مانند برنج، نان، سبزی‌ها، ادویه‌جات، حبوبات و مرغ را در فروشگاه‌های نزدیک خود پیدا کنید.

کانادا نیز فروشگاه‌های بسیاری دارد که به‌طور خاص محصولات خاص مانند گوشت بز را میاورد که معمولاً در فروشگاه‌های مواد غذایی به فروش نمی‌رود. غذای حلال نیز موجود است.

مذهب

مذاهب بسیاری در کانادا یافت می‌شود. شما مجاز هستید که آزادانه به فرایض مذهبی خود عمل کنید. قانون کانادا ملزم می‌کند که شما به مردمی که به مذاهب مختلف معتقدند احترام بگذارید. از شما نه خواسته خواهد شد و نه مجبور خواهید بود که مذهب خود را تغییر دهید. آزادی مذهب یکی از حقوق پایه در کانادا است.

هوا

در بیش‌تر کانادا چهارفصل مختلف وجود دارد: بهار، تابستان، پاییز، زمستان. کانادا کشور بسیار وسیعی است و در هر فصل هوا می‌تواند از بخشی به بخش دیگر کشور متفاوت باشد.

بهار مارس، آوریل و مه (در بیش‌تر بخش‌های کانادا فصل باران است و هوا می‌تواند سرد باشد. در تابستان) ژوئن، ژوئیه و اوت (هوا در بیش‌تر مناطق بسیار گرم است. در طول روز، دمای هوا اغلب بالای ١٣ درجه‌ی سانتی گراد بالای صفر است و گاه می‌تواند به بالای ٠٣ درجه نیز برسد. در پاییز) سپتامبر، اکتبر و نوامبر (هوا سرد است و هم‌چنین می‌تواند بسیار بارانی باشد.

در طول ماه‌های زمستان) دسامبر، ژانویه و فوریه، دما در اغلب مناطق کشور معمولاً زیر صفر است و روز و شب ممکن است تا ٠٣ درجه زیر صفر برسد. زمستان ممکن است بسیار سرد باشد و شما باید لباس مناسب بپوشید.

 توصیه‌های پایانی درباره پناهندگی کانادا 

شروع زندگی جدید در کانادا هیجان‌انگیز است و برخی ممکن است آن را سخت بدانند. انطباق با آن زمان می‌برد، پس صبور باشید. بسیاری از تازه‌واردان مانند شما انطباق یافته‌اند و کاملاً در جامعه‌ی کانادا جاافتاده‌اند.

انگلیسی یا فرانسه صحبت کردن برای کمک به شما برای دست‌یابی به خدمات، کار پیدا کردن و به‌طورکلی انطباق بازندگی در کانادا مهم است.

اگر این امکان رادارید که پیش از آمدن به کانادا هرکدام از این زبان‌ها را یاد بگیرید، تلاش کنید که مهارت‌های زبانی خود را افرایش دهید. پس از رسیدن به کانادا، شما هم‌چنین باید از امکانات برای پیش رفت مهارت‌های گفتاری، خواندن و نوشتاری خود بهره ببرید.

منبع مطلب