فیلمسازان تلویزیونی و سینمایی واجد شرایط در اولویت رسیدگی به پرونده قرار می گیرند

فیلمسازان تلویزیونی و سینمایی که به ویزای اقامت موقت نیاز دارند ممکن است  بتوانند در دو هفته مجوز کار بگیرند.

کانادا در حال حاضر برای رسیدگی به درخواست فیلم سازان تلویزیونی و سینمایی خارجی واجد شرایط ۱۴ روز زمان را در نظر گرفته است.

اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) قصد دارد تا فیلمسازان تلویزیونی و سینمایی که ویزای موقت (TRVs) می خواهند را در اولویت رسیدگی به درخواست‌ها قرار دهد. هر فردی که شهروندی یک کشور عدم نیاز به ویزا را ندارد برای ورود به کانادا باید TRV داشته باشد. این شامل افراد با ملیت های خارجی در ایالات متحده است که شهروند کشورهای غیر معاف از ویزا هستند.

این سیاست جدید که در تاریخ ۲۸ سپتامبر در وب سایت IRCC اعلام شد، به این معنا است که فیلمسازان تلویزیونی و سینمایی که به TRV نیاز دارند می توانند در دو هفته مجوزهای کاری خود را دریافت کنند. فیلمسازان هنوز باید بعد از ورود به کانادا به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باشند

افراد با ملیت های خارجی از هر کشور به جزء ایالات متحده که از طریق هوایی به کانادا سفر می کنند، به مجوز کار کانادا نیاز دارند تا بتوانند سوار هواپیما شوند. مسافران ایالات متحده ممکن است بتوانند در ورودی برای مجوز کار درخواست دهند مشروط به اینکه بیمار نباشند و یک دلیل ضروری برای ورود به کانادا داشته باشند و بتوانند اثبات کنند که می‌توانند برای دو هفته در قرنطینه بمانند.

مطلب مرتبط
کانادا رسیدگی آنلاین به ویزاهای موقت، eTAs را تمدید می کند

استان‌ ها و مناطق مختلف کانادا ممکن است محدودیت های اضافی سفر مختص به خود را داشته باشد. به گفته IRCC متقاضیان مجوز کاری باید مقررات استانی و منطقه ای در رابطه با کارفرما یا مقررات منطقه را پیش از سفر بررسی کنند

 

چطور به عنوان یک فرد با ملیت خارجی شاغل در حوزه فیلمسازی و تلویزیون درخواست رسیدگی با اولویت دهیم؟

IRCC عنوان می‌کنند افرادی با ملیت‌های خارجی که برای کار در حوزه فیلمسازی و تلویزیون قصد ورود به کانادا را دارند، باید ضوابط زیر را داشته باشند تا بتوان آنها را در اولویت رسیدگی به درخواست قرار داد:

  • ثبت آنلاین یک درخواست مجوز کاری اولیه برای کار در صنعت فیلمسازی و تلویزیون
  • درخواست از خارج از کانادا و ایالات متحده، یا حضور در ایالات متحده اما نیازمند به یک TRV
  • معرفی خود به عنوان یک فرد شاغل در صنعت فیلمسازی و تلویزیون پس از ثبت درخواست مجوز کاری با ارسال درخواست از طریق فرم موجود در وب سایت اداره مهاجرت

متقاضیان دستورالعمل های ویژه برای نوشتن کلمه به کلمه بخش پرسشنامه را می‌توانند از IRCC بگیرند.

«صنعت فیلمسازی و تلویزیون ویروس کرونا_ درخواست رسیدگی با اولویت برای افراد شاغل در حوزه فیلمسازی و تلویزیون به خاطر ویروس کرونا»

مطلب مرتبط
کانادا رسیدگی آنلاین به ویزاهای موقت، eTAs را تمدید می کند

این موضوع به دسته تجربه مشتری کمک می‌کند تا درخواست‌ها را شناسایی کرده و  برای رسیدگی آنها را در اختیار مسئول مربوطه قرار دهد.

دپارتمان مهاجرت ممکن است پنج روز اضافی برای شناسایی درخواست ‌هایی نیاز داشته باشند که برای رسیدگی همراه با اولویت واجد شرایط هستند.  استاندارد دو هفته ای رسیدگی به پرونده‌ها ممکن است از زمانی شروع شود که متقاضی مجوز کاری، تاییدیه پذیرش درخواستشان را دریافت کرده باشند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram