گزینه‌های مهاجرت کانادایی برای استعدادهای حوزه تکنولوژی

گزارشی از رسانه ایالات متحده، از ظهور کانادا به عنوان منطقه‌ای جذاب برای استعدادهای جهانی تکنولوژی صحبت می کند.

کانادا برای استعداد های حوزه فنی راه های مهاجرتی خاصی دارد.

یک گزارش از سوی رسانه ایالات متحده که اخیراً توسط CGN منتشر شد، بر ظهور کانادا به عنوان یک مقصد برای نیروهای کار حوزه فنی  در سرتاسر دنیا در بحبوحه محدودیت های مهاجرتی که توسط دولت ایالات متحده اعمال شده است، تاکید می کند.

در واقع کانادا تلاش های زیادی برای جذب نیروهای کار بیشتر به مناطق خود کرده است تا بتواند نیازهای صنعت تکنولوژی در حال شکوفایی خود را برآورده سازد. بدین ترتیب بیش از ۱۰۰ گزینه مختلف برای نیروهای کار حوزه فنی مطرح است که می تواند برای رسیدن به اقامت دائم یا مجوز کاری در کانادا یکی از آنها را متناسب با شرایط خود برگزینند.

 

روش های مهاجرتی برای استعداد های حوزه فنی

کانادا بیش از ۱۰۰ مسیر نیروی کار متخصص برای افرادی دارد که میخواهند به اقامت دائم برسند.

 

اکسپرس انتری

اکسپرس انتری روش اصلی برای چنین افرادی است که می‌توانند از طریق آن برای مهاجرت کانادایی درخواست دهند.

نامزدها پروفایل خود را، بصورت رایگان در وب سایت اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا ثبت می‌کنند. IRCC بر اساس معیارهای سرمایه انسانی به آنها امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) را می‌دهد. این معیار شامل سن، تحصیلات، تخصص زبانی و تجربه کاری نامزد است.

مطلب مرتبط
۵۲ هزار نفر واجد شرایط گرفتن مجوز کار کانادایی ۱۸ ماهه

هر دو هفته  یکبار IRCC درواهای اکسپرس انتری را برگزار می‌کند و از نامزدها  با بالاترین امتیازات دعوت می کند تا برای اقامت دائم درخواست دهند.

درواهای اکسپرس انتری در دوران شیوع پابرجا باقی مانده اند، به این دلیل که علارغم شیوع ویروس کرونا، کانادا به برنامه مهاجرتی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ خود متعهد است.

میزان دراو اکسپرس انتری افزایش یافته است و IRCC اخیراً دومین دروا گسترده اکسپرس انتری خود را برگزار کرد.

نامزدها در خارج از خاک کانادا هنوز باوجود شیوع ویروس کرونا، تحت سیستم اکسپرس انتری پیش می روند، به این دلیل که IRCC قصد دارد روش های مهاجرتی خود به کانادا را آسان کند تا بتواند با بحران های جهانی مقابله کند.

استان‌ها و مناطق در سرتاسر کانادا اختیارات قانونی لازم را دارند تا بتواند برای انتخاب مهاجرانی که نیازهای اقتصادی داخلی آنها را برآورده می‌کنند اقدام کنند.

افراد می توانند مستقیما برای روند برنامه گزینش استانی در خواست دهند یا می‌توانند برای درخواست یک برنامه گزینش استانی از طریق ثبت پروفایل اکسپرس انتری در وب سایت اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا دعوت شوند.به دست آوردن یک دعوت نامه از یک استان تضمین می کند که فرد در دور بعدی صدور  دعوت نامه های اکسپرس انتری، دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم را دریافت خواهد کرد.

مطلب مرتبط
برنامه مجوز کار باز همسران دائمی می شود

استان های بسیاری روند های برنامه گزینش استانی را دارند که به نیروهای کار حوزه فنی اختصاص یافته است. اخیراً ساسکاچوان یک دراو برگزار کرد و از نیروهای کار فنی دعوت به عمل آورد در حالیکه بریتیش کلمبیا و  اونتاریو از آغاز دوران شیوع ویروس کرونا دراوهای زیادی در حوزه تکنولوژی برگزار کرده‌اند.

 

ویزا استارتاپ

IRCC برنامه ویزای استارت آپ را نیز اجرا می کند.

SUV روشی برای کارآفرینان نوآور است که می‌خواهند تجارتی در کانادا آغاز کنند. این روند مهاجرتی استعدادهای فنی در سرتاسر دنیا را به خود جذب می کند و در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. نامزدهای موفق باید از سوی سرمایه گذار تایید شوند که از سوی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا انتخاب شده است. زمانی که نامه تایید ارائه شود نامزد می تواند اقدام کنند و درخواست اقامت دائم خود را به ثبت برساند.

 

گزینه های مجوز کاری

کانادا نیز  ده ها مسیر مهاجرتی را به استعدادهای فنی سرتاسر دنیا پیشنهاد می‌دهد که نیازمند یک ویزای کار هستند.

نیروهای کار موقت خارجی از بیشتر محدودیت های سفر ناشی از ویروس کرونا در کانادا معاف هستند.

در سال های اخیر روند استعداد جهانی به گزینه ای پیش روی برای نیروهای کار حوزه فنی تبدیل شده است.

مطلب مرتبط
کبک فهرست مشاغل مورد نظر برای فرایند LMIA را بروزرسانی می کند

زمان رسیدگی به مجوز های کاری چهار هفته خواهد بود.

کانادا استخدام استعدادهای با تخصص بالا  به واسطه روند استعداد جهانی را برای کارفرمایان کانادایی بسیار ساده تر می کند.

از زمان راه‌اندازی روند استعداد جهانی در سال ۲۰۱۷ رسیدن ۴۰ هزار نیروی کار دیگر در حوزه فنی به کانادا آسانتر شده است.

یکی از مزایای ورود به کانادا به واسطه مسیر ویزای کاری این است که می‌تواند به افزایش افرادی کمک کند که در نهایت قصد اقامت دائم در کانادا را دارند. به دست آوردن تجربه کاری در کانادا به نامزدهای مهاجرتی امتیاز بیشتری می دهد و همچنین آنها گزینه های بیشتری در سیستم اکسپرس انتری و برنامه گزینش استانی در اختیار خواهند داشت.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram