شرکت کانادایی خواستار نیروی کار فنی است که تحت تاثیر ممنوعیت مهاجرتی ایالت های متحده قرار گرفته اند

نیروهای کار خارجی فنی ممکن است تجارتهای حوزه تکنولوژی کانادایی را گزینه خوبی بدانند.

اگر ویزای من کنسل شود شرایط چگونه خواهد بود؟

اگر شغل و بیمه سلامت خود را ازدست دهم شرایط چگونه خواهد بود؟

پیغام ها روی ۹ بیلبورد اطراف دره سیلیکون ، مرکز نوآوری و تکنولوژی در منطقه خلیج سن فرانسیسکو کالیفرنیای جنوبی-و یک شرکت کانادایی دنباله روی آنهاست.

شرکت کامیونیتک از این کمپین تبلیغاتی استفاده می کند تا نیروهای کار خارجی فنی در منطقه خلیج را مورد هدف قرار دهد که تحت تاثیر ممنوعیت های مهاجرتی ایالات متحده قرار گرفته اند. این شرکت یک مجوز کار و بیمه سلامت را به نیروی کار فنی ارائه خواهد داد. این مجوز کار به سرعت به واسطه روند استعداد جهانی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

در ماه ژوئن رئیس جمهور دونالد ترامپ مهاجرت باقیمانده در سال ۲۰۲۰ برای گروه مشخص از دارندگان ویزا  را به حالت تعلیق درآورد. این مورد شامل ویزاهایH1-B است که برای مهاجران با مهارت تخصصی بالا در حوزه تکنولوژی صادر می‌شود.

برخی از نیروهای کار خارجی فنی در ایالات متحده در مورد وضعیت استخدام و مهاجرت خود از زمان ممنوعیت نگران بوده اند و یک شرکت تکنولوژی کانادایی به نام کامیونیتک به دنبال سرمایه‌گذاری روی آنها است.

مطلب مرتبط
اکنون بازدید کنندگان می توانند برای مجوز کاری در کانادا درخواست دهند

طبق گفته CEO حوزه فنی، ایان کلوگمن،در صحبتش با خبر ABC7, « ما همگی به دنبال استعدادهای بیشتر هستیم و من فکر می کنم که مهمترین چیز در مورد کانادا این است که یک کشور پذیرای مهاجر است و ما به تنوع و استعداد های مختلف اهمیت می دهیم».

در حالی که دلیل پشت ممنوعیت مهاجرت در ایالات متحده  از بین رفتن فرصت‌های شغلی برای شهروندان امریکایی است، کلوگمن عنوان می‌کند که هر نیروی کار خارجی که به کانادا می‌آید چندین شغل برای کانادایی ها ایجاد می کند. به گفته او این میزان برابر با ۶ تا ۱۹ مورد است.

بسیاری از CEO های دره سیلیکون نیز با مشکلاتی برای به کارگیری استعدادها از سرتاسر دنیا روبه‌رو هستند. میکائیل وری، CEO از مهندسی نویشن قدردان این است که کانادا در سرعت بخشیدن به روند این سیستم‌ها به خوبی عمل می‌کند.

کانادا شرایط کارفرمایان کانادایی نسبت به استخدام استعدادهای متخصص به واسطه سیستم استعداد جهانی آسان‌تر می‌کند.

زمان رسیدگی به این پرونده ها فقط دو هفته پس از آن است که کارفرما یک ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) را ثبت می کند و همچنین دو هفته نیز زمان می‌برد.

LMIA  سندی است که کارفرما پیش از استخدام نیروی کار باید آن را به دست آورد.

مطلب مرتبط
روند پیشنهاد کاری کارفرما استان انتاریو در همان روز بازگشایی بسته شد

دسته الف کارفرما را ملزم می‌کند، تا از سوی یک کارفرمای دیگر مورد ارجاع قرار گیرد به جز استان کبک که ارجاع در آنجا باید از سوی یک همتای کبکی باشد.

در مورد حوزه تکنولوژی،از آنجایی که این حوزه خودش یک همتای ارجاعی تعیین شده است این شرط در نظر گرفته نمی‌شود.

نامزد باید دانش کافی در مورد صنعت داشته باشد و همچنین یک مدرک پیشرفته و ۵ سال سابقه کاری در این زمینه را ارائه دهد. حقوق سالانه پیشنهادی نسبت به حقوق رایج، باید بیشتر از ۸۰ هزار دلار باشد.

برای دسته ب کارفرما باید برای یکی از ۱۲ تا شغل در حال استخدام باشد. حقوق موقعیت شغلی به حقوق رایج آن شغل وابسته است.

علاوه بر روند استعداد جهانی، استان های کانادا نیز به روند های مهاجرتی فنی مفتخر هستند، مانند پایلوت تکنولوژی برنامه گزینش استانی بریتیش کلمبیا و دراو های تکنولوژی انتاریو.

ممنوعیت مهاجرت به ایالات متحده مسیر را برای کانادا آسان می کند تا بتواند به عنوان یک پیشرو در حوزه تکنولوژی و نوآوری ظهور پیدا کند و از مزیت مهاجرتی کشور بهره مند شود.