سوالات متداول درباره جاب آفر کانادا

درمقاله قبل درباره اینکه جاب آفر چیست و چه مراحلی دارد صحبت شد. (لینک مطلب). در این مطلب به سوالات متداولی که در این زمینه از ما پرسیده میشود پاسخ خواهیم داد.

جاب آفر زمانی میتوان گرفت که کارفرما نیاز به نیرو داشته باشد و نتواند از داخل کانادا آن نیرو را بیاید پس حتما به استخدام نیرو احتیاج دارد. ولی برخی از کارفرماها برای دریافت هزینه (که غیر قانونی هست) صرفا اعلام میکنند که ما به نیرو احتیاج داریم و هنگامی که شما وارد کانادا شدید به شما اجازه کار در شرکت خود را نخواهند داد و دردسرهای جدید شما آغاز خواهد شد. لذا قبل از اقدام به دریافت جاب آفر از واقعی بودن آن مطمئن شوید.

باید بگوییم بله. استخدام نیرو در کانادا پروسه هزینه بر و سختی برای کارفرماها هست. استخدام نیروی کار با آموزش زمان زیادی از کارفرما را میگیرد و اگر نیرو شهروند کانادا باشد تعهدی نداشته و ممکن است بعد از دوماه از کار خارج شود و کارفرما دوباره باید پروسه استخدام را انجام دهد. لذا ترجیح میدهد نیروی خارجی استخدام کند که مطمئن باشد حداقل 2 سال این نیرو به استخدام شرکت هست و اگر نیرو را آموزش میدهد زمان زیادی در شرکت مشغول به کار خواهد بود. در ضمن امار نشان داده که بیشتر افرادی که از این طریف آمده‌اند معمولا بعد از دریافت اقامت هم درهمان شرکت مانده و ادامه همکاری داده اند.

مطلب مرتبط
گزینش متخصصین کبک از طریق سیستم «آریما» آغاز شد

این موضوع احتمال خیلی کمی دارد. چون از ابتدا کارفرما رزومه شما را بررسی میکند و با شمادر بیشتر مواقع مصاحبه تصویری از طریق اسکایپ خواهد کرد و از مهارت های شما مطمئن خواهد شد و برای استخدام شما وقت و هزینه میگذارد و منطقی نیست که بی دلیل از استخدام شما منصرف شود ولی این به این مفهوم نیست که کارفرما وابسته شما باشد و اگر شما کار خود را به درستی انجام ندهید و نیروی مناسبی نباشید شما را اخراج نکند. پس از فردی متخصص هستید و مسئولیت اخلاقی کاری دارید از این موضوع نباید نگران باشید.

معمولا از زمان عقد قرارداد تا دریافت ویزای کار بین 10 ماه تا 14 ماه زمانبر خواهد بود ولی هیچ روش مهاجرتی کانادا تضمین دقیق زمان ندارد

این پروسه و گرفتن جاب آفر بسیار زمانبر، پردردسر و سخت می‌باشد و همچنین احتیاج به اختصاص وقت و هزینه جهت یافتن کارفرماهایی دارد که به دنبال اسختدام نیروی خارجی هستند . علاوه بر این مسئولیت انجام این کار فقط سمت مشتری نیست و وکیل نسبت به کارفرما هم مسئولیت دارد .در حالی که درامد انجام روش‌های دیگر مهاجرت بیشتر بوده و مسئولیت کمتری دارد.

مطلب مرتبط
درباره اکسپرس انتری بیشتر بدانید 2019

برای برخی مشاغل که احتیاج به صحبت کردن دارد (مانند حسابدار، مارکتینگ و …) بله از ابتدا نیاز هست شما نمره ایلتس جنرال حداقل 5 ارائه کنید ولی برای مشاغل دیگر (مانند آشپز، جوشکار و …) در ابتدای کار باید فقط توانایی مکالمه داشته باشید تا در مصاحبه با کارفرما بتوانید قبول شوید. ولی در هر صورت برای بالا بردن درصد گرفتن ویزای کار ، باید نمره ایتلس ارائه دهید.

ما تمام تلاش خود را کرده ایم تا تیم قوی جهت یافتن کارفرماو شغل در تمام زمینه ها تشکیل دهیم و خرسندیم که اعلام کنیم که در حال حاضر توانسته ایم برای بیشتر مشاغل مهندسی، فنی و حتی آزمایشگاهی جاب آفر پیدا کنیم. لذا برای بررسی اینکه آیا برای زمینه کاری شما هم میتوانیم شغلی بیابیم لطفا رزومه انگلیسی خود را به آدرس resume@samakav.com  ارسال نمایید.

داشتن رزومه کاری خود به انگلیسی اولین قدم برای شروع این پروسه هست. شما با جستجو در گوگل میتوانید نمونه های زیادی از رزومه را بیاید. در ضمن شرکت ما در این راه به شما کمک خواهد کرد (درخواست تهیه رزومه را ببینید)

اگر سوالی دارید در این زمینه که در بالا ذکر نشده برای ما ارسال کنید. در اسرع وقت بررسی خواهیم کرد و در بالا قرارخواهیم داد.

مطلب مرتبط
اکنون بازدید کنندگان می توانند برای مجوز کاری در کانادا درخواست دهند