راه‌اندازی کمپین جدید کاریابی در مناطق مختلف کبک2019

دولت کبک به منظور تامین نیروی متخصص مورد نیاز استان در خارج از شهر مونترال، به تازگی نسبت به ایجاد کمپینی جدید و نظام‌مند اقدام نموده است. کبک در تلاش است با ایجاد این کمپین، متخصصان بیشتری را در مناطق مختلف این استان جذب کند. هم اکنون تعداد تازه واردان، با ویزای اقامت و یا موقت، در شهر مونترال بسیار بالاتر از مناطق دیگر استان کبک است، به طوری که بسیاری از این افراد قادر به یافتن شغل متناسب با تخصص خود در این شهر نیستند. این در حالی‌ست که دیگر مناطق کبک به علت عدم وجود متخصصین کافی با مشکلات بسیار متعددی مواجه هستند.

بدین منظور در هفته اخیر، وب سایت جدید کاریابی با سرویس‌های پشتیبانی بسیار غنی که  ارتباط مستقیم را بین کارفرمایان و متقاضیان کار در تمامی شهرهای استان مهیا می‌سازد، راه‌اندازی شده است.

این وب سایت به زبان فرانسه و با آدرس emploisenregions.ca به متقاضیان کار که دارای شهروندی، اقامت موقت و یا دائم هستند، کمک می‌کند تا بتوانند در زمینه تخصص خود به سادگی از طریق مشاوران آنلاین، پروسه کاریابی خود را در زمانی کوتاه با موفقیت به نتیجه برسانند.

از سرویس‌های دیگر این وب‌سایت می‌توان به نحوه تهیه CV با راهنمایی مشاوران آنلاین، یافتن محل سکونت و استقرار متقاضی اگر از شهر دیگری نقل مکان می‌کنند، اطلاعات جامع در زمینه خدمات و سرویس‌های دولتی منطقه …. و یا معرفی دوره‌های تخصصی در تمامی مناطق استان کبک نام برد.

مطلب مرتبط
دیپورت مقیم دائم کانادایی به خاطر جرایم جدی

علاه بر این به منظور ساده‌سازی هر چه بیشتر در این بانک کاریابی نیازهای کارفرمایان کبک به صورت کلاسه‌بندی شده است. ارائه مشاوره به صورت رایگان توسط مشاوران متخصص در امور کاریابی و هم‌چنین اطلاعات مربوط به سپری نمودن دوره‌های کوتاه مدت برای افزایش توانایی استخدام پذیری، از ویژگی‌های شاخص این وب‌سایت است.

اکثریت مهاجران تازه‌وارد به کبک تمایل زیادی به استقرار در شهر مونترال دارند. مونترال نه تنها بزرگترین شهر این استان محسوب می‌گردند، بلکه دارای امکانات رفاهی بیشتری نیز است. این در حالی است که بسیاری از شهر‌های کوچک همانند پایتخت کبک با مشکلات بسیار جدی برای تامین کمبود نیروی کار مواجه هستند.

 از آن‌جایی که ایجاد امکان کسب درآمد برای بسیاری از مهاجران تازه‌وارد از اهمیت و اولویت خاصی برخوردار است، لذا دولت کبک در نظر دارد اطلاعات جامعی را در زمینه کاریابی در اختیار این تازه واردان قرار دهد تا حتی قبل از ورود نه تنها پیشنهاد کار داشته باشند، بلکه از ابتدا بدانند در کدام شهر و یا منطقه استقرار خواهند یافت.

براساس اطلاعات جمع‌آوری شده اخیر، شهر کبک پایتخت استان در اول صف شهرهای این استان برای تامین  کمبود نیروی کار قرار دارد. دولت‌های قبلی کبک سال‌هاست که کمبود نیروی کار این استان را مورد بی‌توجهی قرار داده‌اند. بدین دلیل ایجاد یک سیستم نظام‌مند و دقیق برای مدیریت جذب و پخش نیروی متخصص تازه‌وارد و یا فارغ‌التحصیلان این استان، بسیار ضروری است.

مطلب مرتبط
کارفرمایان باید به افراد خارجی که شماره بیمه اجتماعی ندارند حقوق پرداخت کنند

علاوه بر شهر کبک، مناطق شمالی و مرکزی استان نیز با مشکلات جدی کمبود نیروی کار مواجه هستند.

براساس آمار ارائه شده، استان کبک تا سال 2025 به تعداد 292 هزار کارگر ماهر و نیمه ماهر نیاز دارد که مهاجران تازه‌وارد، تنها درصدی از این نیاز را تامین خواهند کرد.

این در حالی است که دولت جدید کبک در تبلیغات انتخاباتی خود اعلام نموده بود که به محض به قدرت رسیدن موقتا سهمیه پذیرش مهاجران جدید را به میزان 10 هزار نفر در سال کاهش خواهد داد. به عبارتی دیگر سهمیه تعیین شده فعلی را  50 هزار به 40 هزار درخواست در سال کاهش خواهد داد. با وجود این‌که بر اساس گزارشات تهیه شده توسط ارگان‌های مسئول و وزارت کار، این استان با کمبود نیروی کار به شکل خطرناکی روبرو است.

bidotech banner

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram