درخواست‌های مجوز کاری AIP اکنون به صورت آنلاین قابل انجام هستند

درخواست های مجوز کاری برای پایلوت مهاجرتی آتلانتیک اکنون به صورت آنلاین انجام می‌شوند.

دپارتمان مهاجرتی کانادا در حال پذیرش درخواست های آنلاین برای مجوزهای کاری تحت برنامه پایلوت مهاجرتی آتلانتیک (AIP) است.

اداره مهاجرت پناهجویی و شهروندی کانادا (IRCC) پذیرش درخواست ها برای مجوز های کاری (AIP) را از امروز به تاریخ ۱۷ آگوست آغاز کرده است. درخواست های کاغذی تا یکم سپتامبر ۲۰۲۰ قابل قبول خواهد بود.

AIPیک مسیر برای رسیدن به اقامت دائم برای افراد با ملیت های خارجی با یک پیشنهاد کاری در یکی از استانهای آتلانتیک کانادا را پیشنهاد می دهد: نیوفنلاند ،لابرادور ،جزیره پرنس ادوارد، نیو برانسویک یا نوا اسکاتیا.

پیش از درخواست برای مهاجرت دائم نامزدها باید یک مجوز کار برای کار قانونی در کانادا را ارائه دهند.

به منظور گرفتن این مجوز کاری نامزد ها به موارد زیر نیاز خواهند داشت:

  • یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در یکی از استانهای آتلانتیک.
  • یک نامه ارجاع از استان
  • یک تعهد برای درخواست اقامت دائم در طی ۹۰ روز از درخواست مجوز کار موقتی

زمانی که تمام الزامات برآورده شوند نامزدها باید برای یک مجوز کاری مختص کارفرما که یک ساله است واجد شرایط شناخته شوند.

شریک زندگی خارجی ممکن است برای یک مجوز کاربری باز برای همسران یا زوج‌های عرفی واجد شرایط شناخته شوند. کارفرمایان آتلانتیک نیازی ندارند تا از طریق این برنامه یک ارزشیابی تاثیر بازار کار را تکمیل کنند.

مطلب مرتبط
اکنون بازدید کنندگان می توانند برای مجوز کاری در کانادا درخواست دهند

زمانی که نامزد پیشنهاد شغلی را پذیرفته است، انتظار می رود کارفرما، توسط یک سازمان تامین کننده خدمات مسکونی برای ارزیابی نیازهای فرد و و تنظیم یک برنامه برای مدت زمان سکونت او با نامزد درارتباط باشد. کارفرمایان نیز باید از یکپارچه سازی طولانی مدت تازه واردان حمایت کنند به نحوی که آنها بتوانند به طور دائمی در این کشور جدید ساکن شوند.

افراذ با ملیت‌های خارجی باید درخواست آنلاین خود برای دریافت مجوز کار مختص کارفرما را ثبت کنند. آنها برای درخواست در زمان ورود واجد شرایط نیستند. پس از درخواست برای  مجوز کار موقت، افراد با ملیت های خارجی باید طی ۹۰ روز برای اقامت دائم درخواست خود را ارائه دهند.

AIPدو برنامه به نیروی کار خارجی و یک برنامه به فارغ التحصیلان دانشجویی بین المللی پیشنهاد می‌دهد: برنامه فوق تخصصی آتلانتیک، برنامه نیمه متخصص آتلانتیک، برنامه فارغ‌التحصیل بین المللی آتلانتیک.

نیروی کار متخصص حداقل یک سال تجربه کار قبلی در یک شغلی که به پیشنهاد شغلی از کارفرمای آتلانتیک مرتبط است نیاز دارد. فارغ التحصیلان دانشجوی بین الملل نیازی به برآورده کردن این شرط ندارند اما پیشنهاد شغلی باید برای حداقل یک سال تمام وقت باشد و به عنوان مهارت در سطح ,0 یا A,B,Cدسته بندی شود.

مطلب مرتبط
بریتانیایی ها به طور موقت برای کار در کانادا به LMIA نیاز خواهند داشت

نامزدها به یک سطح زبان حداقل ۱۴ در (CLB) در تمام مناطق برای زبان انگلیسی و فرانسه نیاز دارند و نتایج آزمون نباید برای بیش از دو سال باشد. کانادا نسخه های کپی شده نتایج آزمون برای این برنامه را نیز می پذیرد.

AIPتا سی و یکم دسامبر ۲۰۲۱ پابرجا خواهد بود. کانادا پایلوت را با هدف پذیرش بیش از ۷ هزار مهاجر و خانواده هایشان در طول دوره این پایلوت در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد. AIP در جذب مهاجران به این منطقه موفق بوده است و وزیر مارکو مندیچینو عنوان کرد که قصد دارد آنرا در این نامه به یک برنامه مهاجرتی دائمی تبدیل کند.