بریتانیایی ها به طور موقت برای کار در کانادا به LMIA نیاز خواهند داشت

بریتانیایی ها تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ تحت CETA معاف از LMIA خواهند بود.

شهروندان بریتانیایی از یک ژانویه ۲۰۲۱ جهت کار در کانادا نیاز به ارزیابی تاثیر بازار کار خواهند داشت.

شهروندان بریتانیایی تا پایان سال ۲۰۲۰ تحت توافق تجارت و اقتصاد جامعه اتحادیه اروپایی-کانادا خواهند بود. این بدان معناست که از آن به بعد آنها همچنین معافیت از ارزیابی تاثیر بازار کار خواهند بود.

ماه گذشته کانادا و بریتانیا یک توافق نامه تجاری موقتی جدید پس از برکسیت را امضا کردند و آنرا توافق نامه تداوم تجارت بین کانادا و بریتانیا (CETA) نامیدند. همانطور که بریتانیا به طور رسمی اتحادیه اروپا را ترک  می کند، توافق نامه بین کانادا و بریتانیا از این جهت بسیار مهم می شود که تجارت بین دو کشور از بین نرود. در واقع تحقیقی که از سوی امور جهانی کانادا انجام شد مشخص شد که بدون یک توافق محصولات داخلی بین دو کشور کاهش خواهد یافت و بیش از ۲ هزار شغل کانادایی از دست خواهد رفت.

انتظار می رود که این توافق در اوایل سال ۲۰۲۱ وارد اجرا شود. بدان معنا که شهروندان بریتانیایی از آغاز یک ژانویه تا زمانی که TCA کانادا و بریتانیا تایید شود به مدرک ارزیابی تاثیر بازار کار نیاز خواهند داشت. همچنین گزینه کار کردن در کانادا را در صورت قانون داشت که شروط دسته مجوز کار باز معاف از ارزیابی تاثیر بازار کار را داشته باشند.
TCA جدید کانادا و بریتانیا بسیاری از بندهایی که بخشی از CETA بودند را مجدداً تکرار می‌کند. این امر زمان بیشتری را در اختیار که بریتانیا و کانادا قرار می‌دهد تا بندهایی که تمایل دارند دائمی باشد را در اختیارشان قرار دهد. علاوه بر این، این بدان معناست که شهروندان بریتانیایی تحت توافق جدید همچنان معاف از ارزیابی تاثیر بازار کار خواهند بود.

مطلب مرتبط
کانادا نیازمند استعدادها در زمینه تکنولوژی

 

ارزیابی تاثیر بازار کار چیست؟

پیش از آنکه یک نیروی خارجی استخدام در بیاید کارفرمایان کانادایی باید به دولت کانادا نشان دهند که نیاز به جذب یک نیروی خارجی برای یک شغل خاص دارند. آنها این کار را با به دست آوردن مدرک ارزیابی تأثیر بازار کار انجام می‌دهند. یک LMIA مثبت به این معنا است که نیاز به استخدام یک نیروی کار خارجی وجود دارد. در برخی موارد برخی از مجوزهای کاری نیاز به تأثیر بازار کار و ارزیابی آن ندارند معمولاً این امر به خاطر توافقنامه‌های تجارت آزاد مانند CETA و توافق نامه مکزیک و ایالات متحده و کانادا می باشد (CUSMA, NAFTA ).
چند مجوز کار بازار معاف از ارزیابی تأثیر بازار کار نیز وجود دارند، که برای آن دسته از نیروهای کار است که هنوز پیشنهاد شغلی ندارند، مانند مجوز‌های کار پس از فارغ التحصیلی که برای دانشجویان بین المللی، مجوزهای کار باز همسری برقرار هستند.

مجوزهای کار باز این امکان را به دارندگان آنها می دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنند در حالی که مجوزهای کار بسته به دارندگان آنها امکان کار تنها برای یک کارفرمای خاص را می دهد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram