اکنون بازدید کنندگان می توانند برای مجوز کاری در کانادا درخواست دهند

به گفته IRCC سیاست موقتی جدید،از وجود مقیمان موقتی دارای پیشنهاد شغلی و کارفرمایان کانادایی بهره مند خواهد شد.

بازدیدکنندگان بین المللی دارای یک پیشنهاد شغلی که در حال حاضر در کانادا هستند، می‌توانند بدون ترک کردن کانادا برای دریافت مجوز کاری درخواست خود را ارائه دهند.

طبق گفته اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) در یک رسانه، سیاست جدید فورا وارد عمل می شود. این سیاست از مقیمان موقتی ای بهره‌مند می‌شود که در حال حاضر با یک پیشنهاد شغلی در کانادا حضور دارند، اما این سیاست برای افرادی که پس از تاریخ 24 آگوست وارد کانادا می شوند به کار گرفته نمی شود.

بازدیدکنندگانی که شرایط لازم را دارند می توانند برای این سیاست مهاجرتی موقتی جدید درخواست خود را ارائه دهند که شامل دارندگان ویزای برتر، بازدیدکنندگان تجاری و افرادی است که به واسطه معافیت مجوز کاری استراتژی مهارت های جهانی وارد کانادا شده اند.

پیش از امروز، افرادی که  بعنوان یک مقیم موقتی برای مجوز کار درخواست خود را ارائه می دادند، معمولا پیش از ورود به کانادا نیازمند ارائه درخواست برای مجوز های کاری اولیه خود بودند. اگر تا آن زمان دارای وضعیت بازدید کنندگی بودند، در حالی که برای مجوز کاری مورد تایید قرار گرفته بودند، باید کشور را ترک می کردند و به منظور فعال سازی مجدد مجوز کاری خود به کشور باز می گشتند.

مطلب مرتبط
استخدام مددکار خارجی

این سیاست برای کارفرمایان کانادایی که نیروی کار خارجی را استخدام می کنند، و برخی از آنها در طول دوره شیوع با کمبود نیروی کار روبرو بوده‌اند نیز سودمند است.

به گفته وزیر مهاجرت کانادا، مارکو میندیچینو، «از کارفرمایان شنیده ایم که در طول دوره شروع ویروس با مشکل استخدام نیروی کار روبرو هستند». این استثنا از الزامات مجوز کار موقتی عادی در جهت کاهش موانع برای ایجاد نیروی کار ماهر تنظیم می شود که بازدیدکنندگان دارای مهارت و تجربه را برای سرعت بخشیدن به جبران وضعیت اقتصادی تحت فشار قرار می‌دهد.

کانادا  تابعان موقتی را تشویق کرد تا برای حفظ وضعیت قانونی در کانادا اقامت داشته باشند.  با در نظر گرفتن اینکه سفرهای هوایی در سرتاسر دنیا محدود شده اند، برخی از بازدیدکنندگان نتوانسته اند کانادا را ترک کنند و برخی از نیروهای کار خارجی مجبور بودند وضعیت خود را به وضعیت بازدید کننده تغییر دهند زیرا مجوز کاری آنها منقضی می شد و نمی توانستند برای یک مجوز کاری جدید درخواست دهند زیر را پیشنهاد شغلی نداشتند.

متقاضیان باید معیارهای صلاحیت سنجی زیر را برآورده کنند:

  • داشتن وضعیت معتبر در کانادا به عنوان یک بازدید کننده در تاریخ ۲۴ آگوست ۲۰۲۰ با هدف ماندن در کانادا.
  • یک پیشنهاد شغلی
  • یک درخواست برای یک مجوز کار مخصوص کارفرما که تحت حمایت ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) بوده یا یک پیشنهاد شغلی معاف از LMIA که قبل از ۳۱ مارس ۲۰۲۱ تایید شده است
  • برآورده کردن تمام ضوابط پذیرش استاندارد.
مطلب مرتبط
راه‌اندازی کمپین جدید کاریابی در مناطق مختلف کبک2019

متقاضیانی که تمامی ضوابط را برآورده می کنند و یک مجوز کار معتبر در ۱۲ ماه گذشته دارند می توانند پیش از آن که مجوز کارشان کاملاً تایید شود کار برای کارفرمایی جدیدشان را آغاز کنند.

IRCC عنوان می کند که متقاضیان مجوز کاری می توانند از طریق فرم وب‌سایت و برای درخواست مجوز کاری با آنها تماس برقرار کنند و منتظر دریافت مجوزهای جدید خود بمانند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram