تبدیل ویزای توریستی به …

[vc_row][vc_column][vc_column_text]با توجه به اینکه  اخیراً بسیاری ادعا کرده‌اند که می‌شود ویزای توریستی کانادا را به ویزای اقامتی تبدیل کرد لازم است مواردی که درباره ویزای توریستی کانادا بین متقاضیان به‌اشتباه رواج یافته توضیح داده شود:[/vc_column_text][vc_tta_accordion style=”flat” c_align=”right” c_position=”right” active_section=””][vc_tta_section title=”ویزای توریستی محدودیت زمانی ندارد” tab_id=”1567708520954-94e5dde6-9bdb”][vc_column_text]خیر.

هنگام ورود به فرودگاه، پلیس مرزی مستقر در فرودگاه‌های کانادا دلیل سفر شما به کانادا را می‌پرسد و بین یک روز تا ۶ ماه به شما مجوز ورود می‌دهد. عدم تمکین به قانون و سو استفاده از ویزا نیز تخلف محسوب می‌شود. همچنین تمدید ویزا برای حضور بیش از ۶ ماه شرایط دشواری دارد که باید اداره مهاجرت را با دلیل موثق قانع به تمدید ویزا نمایید.

در حال حاضر برای ایرانیان در هنگام سوار شدن به هواپیما نیز توسط شرکت‌های مهاجرتی دلیل سفر شما پرسیده می‌شود و ممکن است شما را از ادامه سفر بازدارند. این موضوع به دلیل درخواست بالای پناهندگی همشهریان پس از ورود به کانادا می‌باشد[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”ویزای توریستی کانادا برای مهاجرت استانی امتیاز مثبت دارد.” tab_id=”1567708520979-0e0fe285-33d2″][vc_column_text]

  • بله اگر به همان استان سفر کنید.
  • خیر. اگر به استان‌های دیگر سفر نمایید.
  • برای بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی (مانند کارآفرینی) حضور با ویزای توریستی در شهری غیر از استانی که قصد کارآفرینی در آن رادارید، امتیاز منفی محسوب می‌شود.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”با ویزای توریستی می‌توانم در کانادا ازدواج کنم و اقامت دائم بگیرم.” tab_id=”1567710210680-2a08a4e0-49a6″][vc_column_text]اگر ازدواج واقعی و طبق قوانین صورت پذیرد ایرادی نخواهد داشت. اگر ازدواج برای اخذ اقامت دائم کانادا باشد غیرقانونی بوده و رد می‌شود و شخص مجبور به ترک کاناداست.

مطلب مرتبط
سازمان مهاجرتی سماکاو

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”با ویزای توریستی می‌توان به کانادا رفت و تقاضای پناهندگی کرد” tab_id=”1567710314910-5c71acf9-0b1f”][vc_column_text]دریافت ویزای پناهندگی با ویزای توریستی تقریباً غیرممکن است، چراکه شما توانسته‌اید به‌راحتی ویزای توریستی بگیرید و پروازی امن به کانادا داشته‌اید.

حتی اگر بتوانید ثابت کنید جانتان درخطر بوده است، پس از اخذ ویزای پناهندگی دیگر هیچ‌گاه نمی‌توانید به کشور خود بازگردید و در صورت بازگشت ویزای اقامتی شما باطل خواهد شد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”با ویزای توریستی رفته و برای تحصیل اقدام می‌کنم” tab_id=”1567710438109-174ff0ac-d1b5″][vc_column_text]شما نمی‌توانید با ویزای توریستی در دانشگاه و یا مراکز آموزشی تحصیل کنید. چنانچه فردی به شما پیشنهاد داد با گذراندن یک دوره آموزشی ۳ ماهه می‌توان ویزای اقامتی گرفت، بدانید که حقیقت را نمی‌گوید و این امر امکان‌پذیر نیست.

چنانچه قصد گرفتن ویزای تحصیلی داشته باشید باید مدارک کافی ارائه دهید و معمولاً باید از کشور خودتان و خارج از خاک کانادا اقدام کنید. اقدام از داخل کانادا شرایط ویژه دارد.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”با ویزای توریستی فرزندمان را در کانادا به دنیا می‌آوریم و خودمان نیز اقامت می‌گیریم.” tab_id=”1567710527841-ef06555a-f2a7″][vc_column_text]این حرف غیرمنطقی است.

به دنیا آوردن فرزند مستلزم سفر به کانادا ۴ ماه قبل از زایمان و بازگشت به کشور ۴ ماه پس از تولد فرزند است؛ که از مدت‌زمان ویزای توریستی بیشتر می‌شود  شما نیاز دارید یکبار ویزای خود را تمدید کنید.

مطلب مرتبط
با ویزای توریستی کانادا میشه پناهندگی گرفت؟

همچنین زایمان در کانادا بیش از ۵۰-۳۰ هزار دلار هزینه دارد که این پروسه برای دریافت اقامت کانادا بسیار پرهزینه است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”سفر به کانادا با ویزای توریستی و دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما” tab_id=”1567710667266-9f532268-63b8″][vc_column_text]بسیاری پیشنهاد می‌دهند با ویزای توریستی به کانادا بروید و از نزدیک با کارفرما صحبت کنید تا ویزای کاری دریافت کنید.

این امر بسیار بعید و مشکل است، چراکه وقتی با ویزای توریستی به کانادا می‌روید استخدام شما غیرقانونی خواهد بود. چنانچه بخواهید با پرداخت هزینه به کارفرما کار پیدا کنید، این کار تخلف محسوب می‌شود.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”آیا من می‌توانم در داخل کانادا ویزای ویزیتور خود را به ویزای کار تبدیل نمایم؟”

tab_id=”1567710737917-3b318e2f-ffa8″][vc_column_text]به‌طورکلی هر شخص می‌تواند برای تغییر وضعیت اقامت موقت خود از حالت دیداری به ویزای کار از داخل کانادا اقدام نماید اما باید پیشنهاد کاری معتبر داشته باشند و اجازه کار دریافت شود. این فرآیند مدت زیادی طول می‌کشد و زمان به دست آوردن ویزا ممکن است بیش از زمان مجاز برای اقامت در حالت دیداری به طول انجامد که می‌تواند باعث مشکلاتی برای بازدیدکننده باشد

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”سفر به کانادا با ویزای توریستی برای کسب امتیاز برای برنامه مهاجرتی” tab_id=”1567710798592-71d2801c-784d”][vc_column_text]حضور با ویزای توریستی هیچ‌گونه امتیازی برای پرونده نیروی متخصص فدرال یا استانی ندارد. تحصیل ۱ ساله و یا کار تمام‌وقت در آن استان سبب بالا رفتن امتیاز شما می‌شود.

مطلب مرتبط
با ویزای توریستی کانادا میشه پناهندگی گرفت؟

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”با ویزای توریستی رفته و با خرید ملک اقامت دائم می‌گیرم.” tab_id=”1567710851290-976bb728-3d0a”][vc_column_text]خرید ملک با هر میزان و مبلغی در کانادا نمی‌تواند برای شما اقامت دائم به همراه بیاورد. همچنین درصورتی‌که قصد خرید خانه با ویزای توریستی داشته باشید، باید ۱۵% مالیات خارجی‌ها و ۵% کارمزد به دولت کانادا بدهید که رقم قابل‌توجهی است. ولی با ویزای اقامتی یک‌سوم رقم خانه را بدون مالیات پرداخت کرده و برای بقیه مبلغ وام سی‌ساله از دولت دریافت می‌کنید.[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][vc_column_text]

درنهایت اینکه ممکن است ویزای توریستی در برخی شرایط به شما کمک کند، اما بهتر است ابتدا هدف خود را مشخص کرده و با برنامه برای دریافت ویزا اقدام کنید. لزوماً سریع‌ترین راه، بهترین راه نیست.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram