تمدید مجوز تحصیلی کانادا

تمدید مجوز تحصیلی

پس از اخذ مجوز تحصیلی، دانشجو موظف است مجوز تحصیل در کانادا را پس از هر دوره تمدید کند. اگر دانشجویی قصد دارد موسسه انتخابی خود، برنامه‌های تحصیلی و یا درجه مطالعاتی خود را تغییر دهد، نیازی نیست برای موسسه جدید اپلای کند. هر چند باید مجوز IRCC را به روزرسانی کند. به عنوان مثال، یک دانشجو می‌تواند از درجه کارشناسی به درجه کارشناسی ارشد، از رشته جغرافیا به رشته فلسفه و از کالج به دانشگاه انتقالی بگیرد بدون این که برای مجوز تحصیلی جدیدی اقدام کند. نیازی نیست دانشجو برای ایجاد تغییر در روند تحصیلی خود برای مجوز تحصیلی جدیدی اقدام کند. دانشجو می‌تواند تا زمانی که مجوز تحصیلی انقضا دارد در کانادا تحصیلی کند.

با این حال، یک دانش‌آموز خارجی که از دوره ابتدایی به دبیرستان برود و یا از دبیرستان به تحصیلات تکمیلی برود، باید برای تغییر وضعیت مجوز تحصیلی خود اپلای کند. این درخواست باید به مرکز پردازش پرونده‌های IRCC در دگرویل لبرتا ارسال شود.

بعد از فارغ‌التحصیلی، بسیاری از دانشجویان ترجیح می‌دهند در کانادا زندگی کنند و شغلی پیدا کنند.

مجوز تحصیلی بعد از نود روز از فارغ‌التحصیل شدن دانشجو، بدون در نظر گرفتن تاریخ خود کارت، منقضی می‌شود. دانشجویان باید در طی این نود روز وضعیت اقامت خود را با IRCC هماهنگ کنند و گرنه اقامت خود را از دست می‌دهند.

مطلب مرتبط
مجوز کار پس از تحصیل

بسیاری از دانشجویان فارغ‌التحصیل شده واجد شرایط مجوز کار پس از تحصیل می‌شوند. این مجوز این امکان را به فرد می‌دهد تا برای هر کارفرما و در هر جای کانادا که می‌تواند، به مدت سه سال کار کند. داشتن سابقه کاری می‌تواند به تسهیل گرفتن اقامت دائم در کانادا کمک کند. به ویژه اگر در کلاس‌های تجربه کانادایی شرکت کرده باشید و برخی از برنامه‌های استانی (PNPs) گذرانده باشید.

اگر یک فارغ‌التحصیل خارجی برای PGWP اپلای نکند، می‌تواند با اقدامات زیر به صورت قانونی وضعیت اقامت خود در کانادا را پیگیری کند:

  • برای تغییر وضعیت به عنوان بازدیدکننده اپلای کند
  • برای مجوز تحصیلی دیگری درخواست دهد و برنامه تحصیلی دیگری را برگزیند. برای مثال، بعد از گرفتن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد را ادامه دهد.
  • کانادا را ترک کند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram