قبل از سفر با ویزای تحصیلی 2019

قبل از سفر

بهتر است قبل از سفر به کانادا لوازم موردنیاز خود را با حوصله جمع کنید. مدارک موردنیاز را با دقت جمع‌آوری کنید. هیچ چیز را فراموش نکنید و در عین حال بهتر است زودتر شروع کنید و از برنامه‌های تنظیم‌کننده وقت و اولویت‌بندی مسئولیت استفاده کنید.

اپلای کردن برای اخذ مجوز تحصیلی

آماده‌سازی مدارک موردنیاز

برای تحصیل در کانادا باید تمامی مدارک زیر را تهیه کنید:

  • گذرنامه معتبر
  • در صورت نیاز ویزای اقامت موقت تهیه کنید
  • در صورت نیاز، معرفی‌نامه‌ای از دفتر ثبت ویزا که درخواست مجوز تحصیلی شما را تأیید کرده است، تهیه کنید.
  • نامه پذیرش و تأیید محل اقامت
  • سند تأیید توانایی مالی
  • اثبات بیمه مسافرت
  • در صورت نیاز، بلیت بازگشت به کشور متقاضی
  • یادآوری: اسناد فوق باید توسط خود شخص و یا در محل لوازم او نگهداری شود. علاوه بر اسناد اصلی، باید حداقل دو کپی از مدارک فوق داشته باشید.

بستن لوازم و چمدان

بعد از این که مدارک موردنیاز را تهیه کردید، به خود برای بسته‌بندی لوازم وقت کافی بدهید. در مورد وضعیت آب و هوایی شهری که در آن اقامت خواهید داشت، تحقیق کنید و لباس مناسب با خود ببرید. برای این که در لحظه ورود به کانادا دچار مشکل نشوید اطمینان حاصل کنید که لوازم ممنوع مانند محصولات غذایی را با خود برنداشته باشید.

مطلب مرتبط
فهرست مؤسسات آموزشی تایید شده

با توجه به قوانین و مقررات نباید بیش از ده هزار دلار کانادا با خود همراه داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است جریمه شوید و اموال شما مصادره شود.

مسائل مالی

با توجه به این که اکثر فرودگاه‌های کانادا مجهز به خودپرداز هستند، کافی است حدود 100 الی 200 دلار به صورت پول نقدی در کنار کارت بانکی خود، برای پرداخت هزینه‌های خدمات و موارد اضطراری پس از ورود به کشور، به همراه داشته باشید.

حمل و نقل

در شهرهای بزرگ کانادا، علاوه بر تاکسی و اتوبوس، مترو و قطار هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای رسیدن به محل اقامت خود استفاده کنید. با این حال، اکثر مؤسسات آموزشی دارای سرویس حمل و نقل مطمئنی هستند که شما را پس از رسیدن به کانادا به محل اقامت، خوابگاه و یا آپارتمانتان می‌برند.

یادآوری: اگر از تاکسی استفاده می‌کنید حدود ده تا پانزده درصد انعام به راننده دهید.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram