کانادا یکی از ایمن ترین و و با ثبات ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی

تحقیقات حاکی از آن است که کانادا یکی از از محبوب ترین مقاصد برای تحصیل است.

کانال در میان برترین کشورهای است که به عنوان کشوری ایمن و با ثبات برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده‌اند و به خاطر کنترل شرایط شروع ویروس کرونا موقعیت خود را به عنوان مقصد آماده پذیرش دانشجویان برای تحصیل بهبود داده است. دو تحقیق که توسط نویتاس اینسایتز انجام شده اند این گزارش را می دهد.

علاوه بر این تحقیقات حاکی از آن است که کشورهایی که ایمیل و باسواد در نظر گرفته می‌شوند همواره « پذیرا و باز» برای دانشجویان نیستند، با این وجود کانادا یکی از برترین کشورهایی است که هر دو ویژگی را دارد.

در واقع کانادا ضوابطی را معرفی کرده است که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا به مقصد مورد نظر خود سفر کنند دانشجویانی که میخواهند به کانادا سفر کنند تنها باید در یک کالج یا دانشگاه حضور یابند که برنامه آمادگی ویروس کرونا را دارد و این برنامه از سوی دولت استانی مربوطه تایید شده است. مهم نیست که دانشجویان از کدام کشور به کانادا سفر می کنند.

اولین تحقیقات در ماه می ۲۰۲۰ آغاز شدند. نتایج ازمون تحقیق نشان داد که کانادا یکی از کشورهایی است که همراه با نیوزلند و استرالیا در صدر این جدول قرار دارد.

مطلب مرتبط
وزیر مهاجرت کانادا: ۵۶ هزار مجوز تحصیلی در مرحله اول تایید شدند.

ناویتاس در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ این تحقیقات تکرار کرد. کانادا موقعیت کلی خود را از ماه می بهبود داده بود اما با بریتانیا برای بالاترین مقام قضاوت نمی کرد.

 

چطور می توان مجوز تحصیل کانادایی را به دست آورد

اولین گام برای تحصیل در کانادا تصمیم ‌گیری در مورد این است که چه موسسه آموزشی تعیین شده ای را برای تحصیل و چه برنامه ای را انتخاب می کنید. پس از درخواست برای برنامه مورد نظر خود، ممکن است از موسسه آموزشی تعیین شده توصیه نامه را دریافت کنید.‌

در مرحله بعد باید برای گرفتن مجوز تحصیلی درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید.‌

اگر بخواهید، میتوانید اعضای خانواده خود را نیز در درخواستتان ثبت کنید، بدین ترتیب آنها می توانند در کانادا به شما بپیوندند. همسر شما ممکن است بتواند مجوز کار باز دریافت کند و بدین ترتیب می تواند در حین تحصیل شما برای هرکارفرمایی در کانادا کار کند.

برای ثبت درخواست خود به نامه پذیرش از موسسه آموزشی تعیین شده و اثبات اینکه از تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه خود برای سال اول برخوردار هستید نیاز دارید. همچنین باید اثبات کنید که هیچ سابقه کیفری نداشته و در سلامت کامل هستید.

اگر موسسه آموزشی تعیین شده در استان کبک باشد باید مجوز انتخاب کبک را نیز داشته باشید.

مطلب مرتبط
فرایند جدید مجوز تحصیلی دو مرحله ایی در کانادا در پاییز 2020

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram