کانادا انعطاف پذیری های بیشتری در ارائه مجوز کاری و تحصیلی به کار می بندد

برای کمک به  افرادی که در زمان شیوع کرونا فرصت های کاری و تحصیلی کانادایی خود را دنبال می کنند معیار جدید معرفی شده است.

کانادا معیار مهم برای کمک به افرادی را اعلام کرده است که قصد دارند فرصت های شغلی و تحصیلی خود را در کانادا دنبال کنند.

در یک خبر تازه منتشر شده وبسایت اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا(IRCC) سه معیار جدید زیر در مورد صلاحیت سنجی برای مجوز کاری پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان بین المللی معرفی می کند که در حال تحصیل آنلاین در برنامه‌های مطالعاتی کانادایی در دوران شیوع ویروس کرونا هستند:

  • دانشجویان خارجی اکنون می‌توانند تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ بدون کاهش زمان از طول مدت PGWP به صورت آنلاین تحصیل کنند, این برنامه در شرایطی برقرار خواهد بود که آنها ۵۰ درصد از مطالعات خود را در کانادا انجام داده باشند.
  • دانشجویانی که در یک برنامه ۸ تا ۱۲ ماهه مطالعات خود را آغاز کرده اند که شروع آن از می تا سپتامبر ۲۰۲۰  است، می توانند کل برنامه خود  را خارج از مرزها تکمیل کرده و برای PGWP واجد شرایط شناخته شوند.
  •  دانشجویانی که در یک برنامه با تاریخ شروع بین می و سپتامبر۲۰۲۰ ثبت نام کرده اند و تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ به صورت آنلاین تحصیل می کنند و کسانی که از بیش از یک برنامه مجاز فارغ التحصیل شده اند می توانند طول برنامه تحصیلی خود را در زمان درخواست برای PGWP ترکیب کنند، و این برنامه تا زمانی برقرار خواهد بود که 50 درصد از مطالعات خود را در کانادا تکمیل کرده باشند.
مطلب مرتبط
وزیر مهاجرت کانادا: ۵۶ هزار مجوز تحصیلی در مرحله اول تایید شدند.

PGWP درمیان افرادی که قصد تحصیل در کانادا را دارند به شدت مورد توجه است. پس از آنکه یک دانشجو یک برنامه مجاز را در موسسه آموزشی تکمیل می کند، می توانند برای حداکثر یک دوره سه ساله PGWP به دست آوردند. طول نهایی PGWP به طول زمانی بستگی دارد که فرد در یک DLI   کانادایی تحصیل کرده است.

PGWP به دانشجویان بین المللی پیشین اجازه می دهد تا برای هر کارفرمای کانادایی ای کار کنند. دانشجویان گذشته، به امید سکونت دائم کانادا به دنبال بدست آوردن تجربه کاری ای هستند که برای ارتقا فرصت های مهاجرت کانادایی اشان بدست می آورند.

بدست آوردن تجربه کار کانادایی می تواند به افراد این اجازه را دهد تا برای مسیرهای مشخص مهاجرتی مانند برنامه دسته تجربه کانادایی اکسپرس انتری واجد شرایط باشند. همچنین امتیازی اضافی را به امتیازشان در سیستم رتبه بندی جامع آنها اضافه می کند.

بخاطر محدودیتهای اعمال بر سفر کانادا و شیوع، در حال حاضر بسیاری از دانشجویان بین المللی نمی توانند به کانادا وارد شوند. از چندین جهت این امر مشکل ساز شده است. یک دلیل اینست که پیش از شیوع، یادگیری از راه دور نمی توانست برای PGWP در نظر گرفته شود.

وقتی IRCC اطلاعیه هایی برای برگزاری آنلاین دروس برای واجد شرایط شدن تحت PGWP را مطرح کرد، این شرایط کمی تغییر کرد. آخرین اطلاعیه در ماه می در زمانی منتشر شد که IRCC اعلام کرد آموزش آنلاین تا 31 دسامبر 2020 برای درخواست یک PGWP به حساب می آید.

مطلب مرتبط
فهرست مؤسسات آموزشی تایید شده

به منظور واجد شرایط شدن برای این معیار،  پیش از آغاز برنامه مطالعاتی در ترم  بهار/ تابستان/ پاییز 2020 یا برای ترم ژانویه 2021 دانشجویان باید یک درخواست مجوز تحصیلی را به ثبت رسانده باشند.

IRCC به این نتیجه می رسد که اخبار منتشر شده عنوان می کنند که محدودیتهای مربوط به ویروس کرونا براساس اقدامات انجام شده در کانادا و خارج از مرزها آسان خواهد شد. IRCC همچنان موقعیتهای بین المللی و کانادایی را مورد بازبینی قرار خواهد دارد و تغییرات دیگری را نیز اعمال خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram